Споделена история от Други

Вярвате ли, че във всеки има нещо положително
Вярвате ли, че във всеки човек има нещо положително? Но не визирам интлегентност, работлив, и тн, а визирам част от темперамента. Например мил, учтив и тн? Аз съм забелязала, че като цяло в някои хора не намирам нищо негатвино (пак от характера), а в други не намирам нищо положително (тоест абсолютно зли по душа). Вие какво мислите?

Коментари

1.   Аз рядко намирам противни хора, като цяло повечето не са лоши

2.   Бе има да, да във всеки. Но не точно, защото има хора които на думи го докарват, не действия само шитни и все други хора им сърбат попарата.
Като цяло в съвременното ежедневие може да си супер пич, ама да получиш бърнаут и да направиш някоя глупост, която да плащаш цял живот и да е реципрочна на всичкото добро което си правил до сега.
Като цяло не разчитам че някой е добър. Който и да питаш, ще ти каже че в добър човек, тва е същото като с уроспиите. Всяка се смята за класна, говори едно такова убедено, ама накрая се знае че огромна част не стават и са баш за кофата.

3.   Няма как при лош темперамент да търсиш нещо добро, когато се ползва изречението че във всеки има нещо положително се има предвид като цяло. Не виждам как е възможно да търсиш някаква работливост в мързеливия или интелигентност в простака, както и милост в злия. Има се предвид че хората притежаваме лоши и добри качества, ти самата също не притежаваш само добри качества. Но няма как да притежаваме двете крайности на едно качество, няма как някой да е мързелив и работлив

4.   Абсолютно зли хора няма, както и абсолютни добри. Всеки има и положителни, и отрицателни страни, кой повече в едната, кой повече в другата посока.

5.   1 или е на 9-10, или не е излизал от тях си 30 години, за да е с такава погрешна, наивна представа за днешния свят и хората в него. Ако е първото го оправдава, ама ако е второто... Ковид дебилщината на никой не прощава.
И съм напълно съгласен с номер 3. Който си е боклук, си е боклук отвсякъде - няма средно положение.

6.   Признавам, че във всеки може да се открие нещо положително, ни има крайно противни за мен хора и не мога да мисля обективно за тях.

7.   Колкото контраста между това, което виждаш и това, което са всъщност хората е по-голям, толкова е по-страшно.

8.   Индивидуално е важно е да имаш добър пример на поведение, така животът придобива баланс, с неподходящи хора няма смисъл да общуваш.

9.   Аз вярвах. Ама напоследък като гледам повечето българи какви са... Все повече ми се изпарява тази вяра. Например как да повярвам, че има нещо добро в човек, който нарочно ме избутва от пътя, за да се претрепя в канавката, само защото съм карал "само" с максимално допустимата скорост, а той бърза да спести 2 минути. Говоря за един от много реални случи, които виждам