Споделена история от Тинейджърски

Не мога повече така!
Не мога повече така да живея пиша тук, защото няма на кой да споделя... Много ми е тежко вече не съм на себе си не знам какво правя? !
Не знам кой живее като мен..
Аз съм момче на 17 години, почти не излизам от вкъщи, крия се от нашите и пуша, но вече наистина не издържам така. Мисля само и само как да пуша без да ме видят, мисля само за цигарите.. В мен няма пламък за живот, нямам мечти вече.. Искам да спра цигарите да намеря нови приятели нови приключения, но все нещо отвътре ме спира.
Животът ми е много тегав не знам как да спра, не знам как да почна наново всичко, не знам как да се променя.. Моля ви дайте ми съвет!

Коментари

1.   Здравей! Аз съм в много подобно положение, само че с енергийните напитки:) Ами в този случай няма какво да направиш, изкачвай да завършиш училище, запиши висше и животът ти ще се нареди. Тийнейджърството е за мен най-гадният период на развитие

2.   И аз съм в подобна ситуация, особено за това с нежеланието или по-скоро да не виждам смисъл в живота като цяло. А и номер 1 е много прав! Това е може би най-гадната фаза на човек! Но знаеш ли? Казах си - Майната му! Майната им на всички! Майната му на всичко! Писна ми аз да страдам, а на никого не му пука! Какво пък, като сега не съм в "моята ера". Та аз съм само на 15, ти на 17.... мислиш ли, че до края на живота си така ще се чувстваш? Надали. Пък и като завършиш даскало, всички тия глупости си ги забравил. Да помниш, че си преживял неща, ама болката с времето си отива. След това други неща следват - винаги има ядове, такъв е живота. И така растем. После на 30 сигурно няма да си спомняме толкова добре колко гадно ни е било на 15. Накрая не знам, на 60 вече ще имаме много различен светоглед, защото ще сме видели повече от живота. Мисли в голям мащаб! Реализма ме успокоява... всичко е в главата.

3.   Намери си хоби, създаи си интересен живот, така ще ти е хубав всеки ден.

4.   Тъй и тъй си лапнал цигарите, но те не са оправдание да не си намираш нови приятели и приключения. От сега търсиш (че и намираш) оправдание (цигарите) да не предприемаш нищо.
Малко по напред във времето ще се присетиш да обвиняваш родителите си, времето т. н И ще станеш поредният вгорчен младеж с вид и поведение на облъскан от живота и неспособността си чичо.
Преди да си задълбал повече надолу или просто да си стоиш и мрънкаш, поне започни да спортуваш.
Никой не ти пречи да излезеш и по тичаш половин час. Малко упражнения в къщи. Или фитнес. А Колелото е спорт и свобода.
На 17 г можеш и да започнеш някаква почасова работа или да раздава флаери.
Можеш да се запишеш в местната библиотеката и да си четеш книги всякакви--криминални, научни, любовни, приключенски.
Можеш и някакъв курс да запишеш. Хем ще се запознаеш с нови приятели, хем ще придобие полезни знания.
Пък кой знае, като видиш колко е хубаво когато сам мърдаш напред и постига неща, даже от радост да спреш и цигарите.

5.   Не си търси оправдание, а започни да свикваш да носиш отговорност за изборите които правиш"мъж ще ставаш".