Споделена история от Други

Защо хората, които не ходят на църква са по-щастливи и здрави?
Не познавам човек, който да ходи редовно на църква и да е цъфнал и вързал. Повечето са самотни и болни. И след ходене нещата стават все по-зле за тях.

Коментари

1.   Ти се моли и ти да не опреш до това да се молиш в църквите.. Не знаеш какво се случва в живота на хората и какви проблеми имат, за някои това е единствената останала надежда.

2.   Човек, на който всичко му е наред защо да ходи? Ходят само тези, на които нищо не им върви и се надяват бог да чуе молитвите им.

3.   Ако си забелязал, точно най-развитите държави имат най-много атеисти, а най-бедните са най-набожни.

4.   Защото хората почват да вярват в Бог когато имат проблем. Тогава започват да се молят на Бог за здраве или да им се реши проблема. Като са добре не се сещат да се молят.
Даже има една приказка "атеист си до първата по-сериозна турбиленция в самолет". Човек като се изплаши и почва да се моли на Господ

5.   Глупости!

6.   Това не е вярно! Точно обратното е!

7.   Тия простотии може да избръщолеви само прост, невеж безверник!!!

Имай страх от Бога и се моли по 3 пъти на ден, или ще те хване и тебе някоя неизлечима болест, която докторите няма да могат да ти излекуват и тогава ще видиш, дали няма да опреш до Божията вяра и слово!

8.   Авторе, явно ти самият не ходиш редовно на църква!

Въцърковените православни християни са хора като всички други. Разликата е, че те вярват и се уповават на Бога!

Но за щастието грешиш, защото те са много по-щастливи и спокойни от останалите!

Защо?

Защото са открили истината и знаят какъв е смисълът на живота, и за всичко се уповават на Бога!

А човек, който се уповава на Бога - нищо не може да го поклати в земния живот!

9.   То и аз не познавам един щастлив и умен. Някак двете са в обратна зависимост. Хахах

10.   1 ами аз точно от опит го казвам. ПОлучих паник атаки и други здравословни проблеми. Тръгнах по църкви и съвсем зле станаха нещата, цялото ми семейство се разби от проблеми. Особено в Руската църква като писахме писма и като се молих в Александър Невски все ставаха лоши неща.

От автора

11.   Като чета и темата, и коментарите, Господ да ви прости, ако мислите така! Нямаш ли вяра в Бога, нямаш спасение за вечността. Щастливи били на земята, а после?

12.   Много глупав въпрос.
Вярата е вътре в нас, не в ходенето на църква.
И трябва да мислим положително, да сме добри. Паленето на свещи няма да направи животът ни по-добър, ако извън църквата сме дребни души-завистливи, лоши и крадлив.
Вярата е да бъдеш добър човек, а не ходенето на църква.

13.   Човек трябва да се моли на Бога не за щастие на тази земя, а преди всичко друго за опрощение на греховете и спасение за вечността, чак след това за здраве и щастие на този свят, защото той е само преход. Който е щастлив и "всичко му е наред", трябва непременно да благодари на Бога всеки ден в молитва и да не забравя да се моли за спасение (своето и на близките си, особено ако са починали).

14.   Като чели има нещо вярно в това. Аз съм забелязъл, че сякаш християните страдат повече. Добрите биват мачкани и остават самотни, а лошите и невярващите си живеят живота. Явно тези гадости са някакъв урок можеби. И най - мразя болестите и нз защо Бог ги праща. Сякаш Бог умишлено ни мъчи. Съдбата си играе шах нас. Казвате имало свободна вола, дали? Едни се раждат болни други не са, но като чели лошите и невярващите са по - здрави и по - щастливи.

15.   8 да много са праведни затова в Света Неделя чух бабичка да кълне католиците да умирали. Най-нечистите по църкви ходят.

16.   8 а да си чувал, че Бог не е в църквата?

17.   7 много хубаво показваш как кълнат уж праведните православни. Насила наложена византийска религия. Тя дори не е българска. Българската е Тангра.

18.   И аз това забелязвам. Като се молиш, нещата се влошават. Може би Бог иска сами да се справим или просто да си минем по пътя, който ни е отреден.

19.   Забележителна липса на елементарна логика защо повечето хора ходят на църква да целуват икони и попове...

20.   Авторе, не съм набожен, ама хората имат една приказка - господ дава, ама в кошара не вкарва. Църквата не е място където да си изпросиш каквото ти липсва. Това дето ти липсва - сам трябва да се бориш за него.
В църквата може да намериш само утеха. Нищо повече.

21.   Не съм автора, но аз имам проблем, който продължава вече повече от година и поради този проблем не мога да съм щастлив, ходих много пъти на църква и нещата станаха още по-зле...

22.   И как решихте християните, че вашето е истина, а Ислямът не е? Хем прости, хем тесногръди!

23.   Съгласна съм с коментарите, че доста опират до това място, само когато имат нужда. Там е проблема. Можете да вярвате на зодии, хороскопи, карти и измамници дето да ви "гадаят" бъдещето, ама в Бог - не? Когато си на смъртното легло, "манифестирай" да не си останеш там. Можете да вярвате в магии, дори да ги правите, но не да се помолите? Вярвате, че може някой да ви урочаса, но в Бог не?
Страдащи хора бол. Щастливи хора бол. Колелото се върти. Само да не стане, така че утре да се срещате на едно и също място с тия, на които се присмивате, че ходят на Църква.
Другото което е - въпроса не е да ходиш, само когато опре ножа до кокала. Отнема няколко минути да запалиш свещичка за здраве и да се помолиш. Щом не ходите, когато сте добре, защо ходите, когато не сте добре? Ако не вярвате, че там някъде има сила, която помага, защо опирате до нея, когато сте на дъното? Никой не обича да го търсят само, когато имат изгода от него, нали?

24.   23, това е проблемът. Че отидох в църква за добро. И започнах да ходя и без повод. Но всичко стана по-лошо. Сякаш в църквите има демони и те се закачат за мен като ходя в тях. Така се чувствам. Като излязох от Александър Невски хората по улиците ме гледаха точно като че съм демон.

25.   23 имам приятели който ходи и докато е добре. Е не може да си намери гадже с години. А разни батки дето не са влизали в църква въртят няколко жени. Нали уж Бог давал на добрите?

26.   23, дето казва бай Ганьо: "сегиз-тогиз удрям по едно кръстене, то не е зле, хора сме" :-) Не че вярвам, ама за всеки случай :-)

27.   Глупости! На запад са атеисти, има развити икономики и модерни държави но са нещастни. Все повече хора от тези невярващите живеят сами или с кучета и котки, но нямат семейства, нямат деца. По нещастен човек без семейство няма. Доказано е, че парите никога не могат да те направят щаслив.

28.   От 23

до 24 - никой не може да те накара/спре да ходиш. Факт е, че голяма част от обществото ни гледа малко по-осъдително към тези, които ходят на това място, но в крайна сметка всеки си има мнение. Всеки е свободен да прави, каквото пожелае, стига да не засяга и наранява другиго. Все ще има за какво да ти намерят косур, да не ти пука.
Относно тези "атаки", които усещаш, замисли се дали това не е тест на вярата ти. Покажи, че тя е по-силна. Бог не ни дава повече, отколкото можем да понесем:)

до 25 - Значи е срамно да ходиш на Църква и да нямаш гадже, но не е срамно да не ходиш и да си с различна всяка вечер?
А приятеля ти дали е сам, защото не получава женско внимание, или е сам, защото не го дава на всяка и чака нещо по-стабилно?
Едни държат да намерят дългосрочен партньор за семейство, други еднократно средство да си задоволят физическите нужди. Всеки с приоритетите си.
Важното е да подкрепяме близките за нас хора и навиците им, независимо дали ние ги имаме или не. Колкото и да ни е близък даден човек, на 100% води борба, за която ние дори не подозираме. Бас държа, че и ти имаш такива, просто може би се справяш с това по друг начин. И това е окей. Подкрепяйте се.

29.   Ха-ха-ха! В България хората тръгват по църкви, когато имат проблем, когато нямат - ходят само по празници.
Логиката не е, че църквата разболява молещите се, а че хората ходят на църква често, когато има сериозен проблем - здравословен или друг.

31.   Авторе номер 10, прочети 23 какво е написала, хубаво мнение ти е дала.

Имаше едно като сентенция: 'Ако искаш Бог да ти е приятел, не го търси и не се моли само, когато имаш нужда от него, а в добро и зло'

И е вярна тази сентенция. Ти искаш ли да имаш 'приятел', който да те търси и да ти звъни само като има нужда от теб - за да си излее мъките, да ти иска пари на заем, да ти иска помощ, а после като се оправи и е добре с години да не се сеща за теб?

Същото е и с Бог. Или с него докрай в доброто, също в злото или просто не се занимаваш и се оправяш сам. Замисли се колко милиони хора се молят всекидневно, с какво ти си по-специално ако се сещаш за Бог само като искаш нещо и имаш нужда?

Впрочем да се ходи да се пишат желания е грях, иконите също са грях според мен заради втората Божия заповед:

'Не си прави кумир и изображение ' - а иконите са точно това - хем кумири, хем изображения.

Вярата е вътре в теб не е в църквата не е и в иконите. Няма икона, която да може да те излекува и да ти помогне, няма чудотворни икони, само Бог може да помага.

32.   Хайде пак, протестанти налазиха в темата!

Иконите не са идоли/ кумири и не противоречат на втората Божия заповед!

Иконопочитанието е официално утвърдено и признато от цялата църква още на Седмия вселенски събор преди 1300 години и иконоборческата ерес е отречена!
И казано е от Светите отци тогава(и е валидно и сега): който още я поддържа(иконоборческата ерес) - анатема да бъде!

До автора:

Вярата е вътре в човека, но в църквата - в православния Божий храм присъства Божията благодат в най-голяма степен и с най-голяма сила!
Освен това църква - това е и събранието на вярващите християни в Името Господне!

Затова - на ЦЪРКВА ТРЯБВА ДА СЕ ХОДИ РЕДОВНО!

Но не само, за да си запалиш една свещ и да излезеш - не! Или пък само. за да искаш нещо от Бога!

Трябва и да се участва в Богослуженията!

Всяка неделя сутрин има Света Литургия - основното Богослужение в православната църква, и трябва да участваме в него.

Сега е покайно време - днес започна Великият пост и особено сега първата седмица всяка вечер има уникални покайни вечерни Богослужения: на вечернята се чете Покайния канон на Свети Андрей Критски, петък има Богородичен акатист.
Тази събота е посветена на Свети Теодор Тирон, тази неделя е Тържеството на Православието над ересите - изобщо както казах: трябва да участваме в Светите Литургии!

Така, че авторе, много е важно човек да се въцъркови!
Тогава ще разбере смисълът на земния живот и много други неща ще му станат ясни.

И тотално грешиш!

Хората, които ходят редовно на църква и участват в Богослуженията(В Православната църква) са много по-читави и духовно здрави от всички останали!

33.   Аз съм същия - от повече от две години нямам гадже, ходих често на църква и нищо не се променя, даже се промени към по-лошо, не получавам женско внимание за разлика от преди, когато получавах поне малко.

34.   Не исках да го казвам, но след като се помолих в Света Неделя получих еректилна дисфункция. Никога преди не съм имал такива проблеми, даже получавах ерекция постоянно и на всякакви места по всяко време. За съвсем други неща се молих, но получих нещо, което не исках!

В Православната църква са масово гейове или бивши ченгета от ДС, няма как да има добра енергия в църквата с такива покварени нейни служители! Бих пробвал да се моля в църква в Сърбия например или в друг град в България, но в софийска църква няма да вляза повече.