Споделена история от Други

Трябва ли да крия когато изпитвам болка
Здравейте. Въпросът ми е следния. Много хора ми казват, че е редно да крия болката за себе си и да не казвам истината как се чувствам на никой. Просто да казвам, че се чувствам добре, даже и да съм тъжен или ядосан. Каква е логиката в това? Аз не съм такъв човек и ми е важно да знаят как се чувствам, особено човека който ми причинява болка.

Коментари

1.   Аз понякога се налага да крия, но не мога за дълго не съм от хората, които обичат да носят маски пред хората. Понякога дори да се опитам да го скрия то си личи на лицето ми.

2.   Всички изпитваме болка, това не означава да разказваш и да се оплакваш на всички, да натоварваш с твоя живот.

3.   Да, разбира се трябва да разкриваш чувствата си, но трябва да е пред правилния човек. Най-добре пред някой близък-приятел или член на семейството. От друга страна да показваш чувствата си пред определени други хора, може само да ти навреди, защото те само чакат да покажеш слабост. Моят съвет е да споделяш само с доверени и близки хора, а с другите по-добре не показвай емоция.

4.   Когато се оплакваш мислиш за болката и я усещаш отново и отново. Ерго, безсмислено е.

5.   Ако не е с цел манипулация "боли ме като не правиш каквото искам аз" е ок да споделиш, разбира се.
Но ако с това искаш да променяш другият човек, да го напасваш към своите нужди, да ти бъде емоционална патерица--не.

6.   Не трябва да говориш за болката си на никого! Смисъл да я кажеш на онези които не могат да ти помогнат няма, смисъл да я кажеш на онзи когото те нарянява също няма та той най много да се зарадва, ако го прави целенасочено.
Най- правилно е на всички да казваш че се чувстваш добре, а да решиш проблема с онзи който те нарянява или с ограничен контакт или като го нараняваш и ти.
Ако си дете и майка ти те нарянява с думи, няма как да ограничиш контакт с нея затова чупиш любимата й ваза или нарязваш любимата й рокля.

7.   Автора: Имам предвид, че когато някой човек умишлено ме наранява, дали мога да се оплаквам на него и на познати. Защото познатите ми казват, че трябва да крия как се чувствам и да не се оплаквам на никой.

8.   Дай пример как някой умишлено те наранява. Той може да мисли, че не те наранява. Или ако те наранява ти можеш да избереш как да реагираш. Можеш да избереш да не ти пука. Кажи веднъж, че не ти харесва еди какво си, но няма как да контролираш друг човек какво да прави. Можеш да контролираш само себе си, да си пускаш покрай ушите думите, да се дистанцираш или да си свиркаш. Мъж си, няма как някой да те наранява, ти избираш.

9.   Можеш да споделяш, но само с подходящите хора за това - които ще те изслушат и ще ти дадат адекватен съвет!

Не знам как се отнасяш към вярата в Бога, но изходът при теб е един:

Обръщаш се към Бога с цялата си душа и сърце и се въцърковяваш в православната църква!

И отиваш в православен храм и говориш с някой по-опитен православен свещеник - и следваш съветите и указанията му!