Споделена история от Други

За какво сте готови да похарчите пари
Здравейте, за какво бихте похарчили пари без много да му мислите?

Коментари

1.   За пътуване, знам, че е неразумно и даже глупаво, но за такова нещо бих взела дори кредит. Предпочитам да плащам за спомени, отколкото за вещи

2.   За образование - книги, учене на езици, учене на опит и лично обучение от специалист в дадена област. Такива пари няма как да са дадени на вятъра, защото колкото си по-кадърен и си вдигаш стойността, толкова по-ценно човек ставаш дългосрочно.

Т. Т.

3.   Пътувания и хобитата ми.

4.   Чистак нова кола. Само да не види киселия чичак ТТ, че ще почне да ме убеждава как трябва новите колите да се забранят, да бачкам за 500 Леа и да рина кравешки лайна на село.

5.   За почивки, екскурзии, някоя дрешка или обувка. За здраве и образование за децата изобщо не се замислям, това е най-качествената инвестиция

6.   Дом, качествено облекло, външен вид.

7.   Ох, за екскурзии разбира се.

8.   За нещо, което ми е изключително необходимо, или от което имам шанс да спечеля, или такова от което мога да придобия специфични знания. Много рядко за нещо което е само за удоволствие.

9.   Храна

10.   За образование на децата, пътувания, ремонти и хобита (това са само мечти при българските заплати), а ти?

11.   Смарт/Обикновен часовник, исторически книги, дрехи, хладни/огнестрелни оръжия и електроника
М 25

12.   За нещо иновативно, развитието на което би тласнало човечеството напред - IT, AI, роботика, космически програми...
Дълбоко презирам хората, които харчат пари за абсолютни глупости, "за кеф" или за да се тежкареят пред останалите, избивайки собствените си комплекси. Пък като чуя "шопинг за парцалки" и направо повръщам!

14.   Когато имаш, за всичко което прецениш, когато нямаш занещо необходимо.

16.   За жената и семейството.

17.   За околосветско пътешествие по всички краища на земята. Бил съм в Азия, в западна Европа съм бил 3 пъти. Иска ми се да отида на сафари в Африка, да посетя южна Америка като най-много ми се иска да видя Мачу-Пикчу на място в Перу.

18.   Безсмислено формулирана тема!

Човек може да похарчи пари (без да му мисли) за 1000 неща!

И какво искаш авторе, да ти ги опишем едно по едно?

19.   За куросве, книги, козметика, дрехи, обувки, козметични процедури... За екскурзии не, мразя да пътувам. За храна също не харча много. Мога да ям филия с лютеница всеки ден, или сега през пролетно-летния сезон салати. Ама събота трябва да излеза и да имам нова книга, например, или нова дрешка

20.   За каквото и да харча гледам да е балансирано спрямо доходите ми и да не си изхарча всички пари. Позволявам си от време на време и по-скъпи неща да си купувам, но всичко с мярка.

21.   Без да мисля за нищо не бих изхарчил пари.
Склонен съм да дам пари за инвестиция, от която ще спечеля със сигурност. Примерно злато или бинкойн, ако цената им падне рязко.
За екскурзии смятам за глупаво похарчени пари.
За информация или образователен курс, които са ми нужни конкретно бих дал пари.
За по-ценен и по-рядък автомобил, ако мога да го взема евтино, като инвестиция, за препродажба по-късно.
За нещо свързано с работа и изкарване на пари бих дал и давам.
За неща свързани с оцеляването при кризисви ситуации също - медикаменти, трайни храни и напитки, антибиотици, дезинфекционни средства, оръжие и боеприпаси.
Но всичко след внимателна преценка и балансиране.

22.   Коментар 20, перфектен.

23.   Най-неразумно и необмислено съм харчил пари за подаръци на жена, която харесвам. Никога не съм съжалявал за това.

24.   За нов автомобил, моят е на 18 години, . Жилище не ми трябва, вече имам голямо, обзаведено и в централен квартал.

25.   За пътувания, опознаване на нови култури и различен начин на живот, за качествени аксесоари (особено много държа на обувките и не става дума за каприз, а за необходимост), от там нататък сигурно ще инвестирам, че ако на старини разчитам на държавна пенсия, жива съм умряла.