Споделена история от Други

Инвестиция в Италия--къщи за 1 евро
Нищо не питам и не търся съвети.
Само подавам възможност за инвестия тъй-като много хора питате в какво да вложите. А да се купи в България жилище е мираж за много.
Та: в Италия в някои зони (май най-много около Сицилия, но има в Южна и в Северна Италия също) се предлагат къщи за цена 1 Евро.
Има условия естествено:
След като се свържете със съответното кметство (има и брокери, но за какво и на тях да плащате) трябва да можете да гарантирате:
1. Финансова възможност и план за ремонт/реставрация на имота в срок, който те дават или по договор вие предлагате и те могат да приемат.
2. В някои селища/кметства (не всички) изискват около 5000 Евро гаранция за бъдещият ремон. После се връщат.
3. Поемате всички разходи около покупка-продажбата, с нотариални услуги излиза около 3000 евро
4. Някои изискват да включите в плана за реставрация и дали ще ползвате имота като семеен или за отдаване под наем.
5. Изисква се от местният им "НАП" фискален код, който в последствие служи и като документ за идентификация, за да влезете в системата им и си плащате данъка там. Това става лесно и бързо, можете да го направите лично, няма нужда от адвокат.

Няма да оставям имена на агенции, не съм ничий посредник, пък и не ви трябва агенция, потърсете инфо в нета като впишете на италиански/испански/английски "къщи за 1 Евро в Италия" и ще ви излязат линкове.
Свързвайте се директно с кметствата, за да си спестите ненужно похарчени пари за агенции, също сигурна и пълна информация без бавене и усукване ще получите именно от кметството.
Като насока може би: една испанка в момента си купува втора къща в едно село там, с изглед от високо към морето (област Сицилия) ремонтите за двата имота (само къщите, без двора/парцела) ще и стъпят по предварителни изчисления на около 130-140 000 Евро.

Коментари

1.   То хубаво, ама 100 и кусур к евро за ремонт. И в крайна сметка за какво? За къща на 100 г. в забутано италианско село. И кво я правя тая къща после? Ни да живея там, защото няма работа, ни да я отдавам, ни да я продам. Я в купи някой, я я наеме. Има смисъл единствено ако работа дистанционно. Ама и тогава не виждам смисъл да се забия в забутано село в най-мафиотската област на Италия.

2.   До 1: като цяло си прав, но има къщи и в хубави области на Италия. За другото - инвестицията наистина трудно ще се избие. Може евентуално да се дава в airbnb, но и тогава ще трябват десетки години вероятно докато излезеш на плюс. И трябва или да си постоянно там и да оправяш след гостите, да ги посрещаш, да поддържаш, или да си наемеш фирма, която да го прави вместо теб. На която съответно трябва да плащаш и по този начин ти се намаляват приходите.
Другото, което има смисъл е, ако си пенсионер или близо до пенсионна възраст, със спестени пари, да ги дадеш за ремонта и да отидеш там на спокойно и живописно да си изкараш старините. Но в България едва ли има много такива хора.

3.   Преди няколко години я бях видял тази новина, ключовите думи са:

Забутано село и Сицилия.

В Сицилия има няколко големи града, колкото Бургас да речем(Палермо, Сиракуза) всичко друго е бетер българските села.

Това даже не може да се нарече "Италия", защото си е отделен остров с други хора и манталитет!

Ако тука се оплаквате, че икономиката я държали мутри и олигарси, много ми е интересно какво ще бачкал и какъв "бизнес" ще въртиш при мафиотите в Сицилия? !

Че те там само карабинери (тяхната жандармерия) влиза по тия забутани села!

Т. Т.

4.   Глупости! То на същия принцип може да си купиш къща във Видинско село, защо да се разкарваш чак до Италия. Или викаш-щом не е в България, значи е рай.

5.   Да инвестрирам в нещо, което никой не иска. Чак такъв балък не съм.

6.   Да, но има големи взаимни фондове, под редица регулатори, котито освен, че докарват от 1 до 2% дивиденти, имат и ръст от поне средно 8% на година, сметнато с инфлацията, за послдните 15 години.
Можеш лесно да си върнеш инвестицията или поне част от нея, кгоато си пожелаеш. Ако фондът се провали, споко - светът е отишал по дяволите и тая къща в Италия, просот няма да има, кой да я купи.

7.   Не мога да не се съглася с 1. То самите италианци не изпадат в еуфория като става дума за Сицилия и въобще южна Италия, та какво остава за чужденец, който иска да инвестира 100-150 хил. евро. Определено е далеч по-добре да се инвестират тези пари в Южна Испания - нито е толкова мафиотска, нито толкова изостанала като Южна Италия и определено няма да имате усещането че живеете в цигански катун.

8.   Прав е номер 1. Това ако е много изгодно италианците досега да са ги изкупили тези къщи и да са се заселили по селата в най-бедната част на Италия.

9.   Н 1 цената за ремонт е за ДВАТА имота.

10.   Знаеш ли приказката: Намерих едно копче и мисля да си ушия балтон. Т. е. ще излезе почти без пари, защото едното копче е намерено. Същото е с тия къщи. Ако не знаеш да ти кажа, че и в Детройт има доста къщи по $1000. Не е ясно само данъците колко са.

11.   Номер 2... толкова наивно. На колко годинки си? По-мило ще ти го кажа-никой не би наел еърбнб в забутано село. Хората отиват на екскурзия в градовете или близо до тях, за да гледат забележителности.
По втората част-ужасих се. Никой пенсионер не би трябвало да си дава парите за ремонт в мафиотско село в Италия, където най-вероятно няма никакъв лекар, а дори и да има не е ясно на какъв език ще се разберат. Както казах по добре във Видинско. Пак си е екшън, но поне можеш да си викнеш линейка на твоя език.

12.   9, дори и така да е. Освен ремонт имаш обзавеждане, подръжка. Пак не са малко. Така че това не променя много нещата. За тия пари и в живописно бг село може да си направиш супер къщичка и то чисто нова. И няма да съжителстваш с членове на Коза Ностра.

13.   3, т. е. искаш да кажеш, че икономиката реално не я държат мутри, а само ние се оплакваме? Това ли се опитваш да кажеш? Ако да, значи нямаш никой на втория етаж

14.   10, аз го знам с подкова. Един намерил подкова и си казал, само да намеря още три подкови и единно и съм готов.

Знам също, че е глупаво да си купуваш самолетен билет само заради безплатната закуска.

15.   Н 10, по-добре да си купиш за 100 к дву/тристаен апартамент в Бг.
Подобен вид инвестиция не са за всеки, и не става дума само а пари.
9 души, млади мъже си купиха цяло село- забутано, в Испания.
Почети малко историята ще я намериш в нета.

16.   "Нищо не питам и не търся съвети. "

Аха, значи само рекламираш... Доколкото знам този сайт не е за такива неща.

Аз ще ти кажа нещо много просто - ако самите Италианци не са се нахвърлили на тия "предложения", за един чужденец ще още по-трудно да се оправи с бюрократичните неща, да направи план така както го искат, да организира реновация за три години, да го развие това място (а не само да налее 100 бона в него), да е там, за да го организира... Аз пък бих предложил на хора които им се занимава, да вземат една къща тук за няколко хиляди и да я оправят. Съмнява ме да изкарат пари, но пак ще загубят по-малко отколкото в Италия...

17.   Италия е дъ бест любовница, но не и съпруга...