Споделена история от Други

Изобщо има ли смисъл да се моля
Скоро ще станат две години, откакто животът ми коренно се промени към по-лошо. Не по моя вина се случиха едни неща. Всички хора се обърнаха към мен. Нямам приятели, за приятелка да не говорим. Също така започнах често да се разболявам от различни болести. Често ходя на църкви и манастири да се моля на Господ, но нищо не се променя. Напротив, става още по-зле с всеки изминал месец. Имам чувството, че Господ не съществува или ако съществува, няма никакъв смисъл да му се моля, защото не ми помага. Това за което мечтая е да спра да се разболявам и да си намеря моята сродна душа. Нищо друго не искам, това ще ми стига. Но го нямам и това ми причинява страдание.

Коментари

1.   Потърси позитивното в това, което ти се случва.

2.   Господ не е златна рибка или вълшебна лампа, изпълняваща желания, нищо че така пише в Библията. То е написано с цел просто да не губим надежда и да не се отчайваме. Неговата роля е съвсем друга, а не да удовлетворява желанията на Сульо и Пульо. Да, нашите проблеми са значими за нас и ни причиняват страдание, но ние сме твърде незначителни за огромната вселена, за да сме заслужили Господ да се занимава с всеки един от нас индивидуално.

Правени са научни експерименти сред болни, които се молят и такива, които не се и се оказва, че не дава разлика в здравословното състояние на двете групи.

Има един лаф - Господ помага, ама в кошара не вкарва. Т. е. докато сам не направиш усилия и не си помогнеш, няма как и Господ да ти помогне. Най-малкото трябва да си силен психически и да не се отчайваш. Първо от там започни. Гледай по-ведро като на период, който ще те кали, но и ще отмине все някога.

Има и друг лаф - бог високо, цар далеко.

Всеки ден стават ужасни неща по света - войни, убийства, зверства, изнасилвания, умиране в адски мъки, самота, болести, болка. Ако ставаше така, всичко това нямаше да го има, а хората отдавна щяха да са разбрали, че с няколко молитви всичко се оправя, но уви. Може би мисията ни е точно чрез страданието, щастието и опитностите да израстнем. А какво да кажат животните в джунглата, които всеки ден бягат от тигри, не знаят дали ще оцелеят следващите часове и в крайна сметка биват изяждани живи в големи мъки? Бог е създал тези животни, за да бъдат изядени, а не да се помолят и целия им живот да е аху-иху.

3.   Няма смисъл да се молиш. В падащ самолет няма атеисти и всички се молят, но не сме видели досега молитва да вдигне самолет.

4.   Помогни си сама. Можеш. Остава да поискаш. Действай!

5.   Ти сам ако не си помогнеш, никой господ не може.

6.   Това с молитвите е загуба на време. Докато чакаш господ да ти реши проблемите, все по-зле ще става.
Вземи се в ръце, постави си цели - какво искаш да постигнеш, направи си план - как да го постигнеш и действай целенасочене по него. Това е начина. Ако чакаш на молитвите, нищо няма да стане.

7.   И при мен така. Колкото повече се занимавам с църкви, толкова по-зле стават нещата сякаш.

8.   Моли се, не се отчайвай и разчитай само на себе си. Най-вече последното. Желая ти от сърце да оздравееш, всичко останало след това е по-лесно!

9.   Не знам как да ти помогна, честно казано. Можеш да потърсиш професионална помощ, като психолог. Това НЕ значи, че си луд, спокойно. Опитай, пък да видиш. И не, моленето няма да помогне. И аз мога да се моля за един милион ама няма да ми падне от небето. Просто целта е да не губиш надеждата, дори и да е трудно :)

10.   Авторе, разбира се, че има смисъл да се молиш!

Молитвата е нашата всекидневна връзка с нашият създател Бога!

Но трябва да проявяваш постоянство и упоритост в молитвата си - да се молиш всекидневно и не само да се молиш, но и да започнеш да водиш православен християнски начин на живот!
Трябва да се въцърковиш в православната църква, да участваш и в Богослуженията...

Въобще - върви и поговори с някой по-опитен православен свещеник! И следвай съветите и указанията му!

Знай, че да срещнеш подходящата за теб жена - по принцип това не е лесно! Трябва упоритост и търпение!

Преди време четох една страхотна тема по въпроса тук и съм си я запазил. Тя е в раздела Любов и изневяра и се казва"

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

Махни интервалите във връзката(този сайт ги поставя автоматично), защото иначе няма да се отвори!
Но и само заглавието й да напишеш в Гугъла - пак ще ти излезе като първи резултат.

Не обръщай внимание на споровете в темата, а обърни внимание на това, което пише авторът!

Прочети я внимателно и се надявам, че ще ти помогне!

11.   Господ обича да ви гледа на колене и да ви мъчи. Не се унижавайте да му се молите.

12.   Ох, ако знаеше на кои се молиш, какво им даваш и къде отива тази енергия...

13.   Господ съществува. Живеем в кофти времена, които изискват или да се адаптираш или да отпаднеш. Средно положение няма. Аз лично въобще не се моля за квото и да е. Няма смисъл. Особено когато се провалят нечии планове.

14.   Номер 10 вече ти е написай същината, но аз ще допълня още малко:

Аз също се моля всекидневно на Бога, прочитам и утрешните и вечерни молитви от молитвеника.

На тези, които се съмняват, ще кажа, че съм имал много случаи, в които Бог е изпълнявал молбите ми! Включително и за това да създам семейство с подходяща за мен жена! Имал съм и много случаи, когато в трудна ситуация се помолвам на Бога за помощ - и всичко се разрешава по чудесен начин!

Да, имал съм и случаи, в които Бог не е изпълнявал молбата ми!

Защо е така ли?

Защото само Бог знае кое е най-добро и полезно за душата на човека и изпълнява само тези негови молби, които ще принесат душевна полза на човека!

Освен това зависи и кой точно моли Бога! Защото на светиите - Бог е изпълнявал почти всички молитви!

Така, че ако искате Бог да изпълнява по-често молбите в молитвите ви - стремете се да живеете Богоугодно, като спазвате Божиите заповеди, вършите добри дела и водите християнски православен църковен и духовен живот!

Още нещо важно да допълня: човек не трябва да отправя само просителни молитви към Бога! Тоест да се моли само, когато има нужда от нещо! Това не е редно и е комерсиално!

Бог се "огорчава" от такова отношение! Бог е нашият създател(Нашият Небесен баща и майка) и естествено както и земните ни родители биха се огорчили, ако ги търсим само за да им искаме нещо, така е и в този случай.

Затова трябва да отправяме и благодарствени молитви към Бога! И възхвала към Бога!

Затова е най-добре да се четат всекидневно утринните и вечерните молитви от молитвеника, защото те са предимно покайни и благодарствени молитви! Може след тях да се помолваме накратко и със свои думи - това също е приятно на Бога!

Така, че за финал ще ти кажа авторе: молитва, молитва и пак молитва! Трябва постоянство в молитвата! Както хананейката(прочети за нея - има специална неделя посветена на нейния случай) е измолила от Бога исканото(изцерение за дъщеря си) чрез своята силна вяра и постоянство и упоритост в молитвата - така трябва и ние да се молим!

15.   Но 2 е много прав. Ти така ли виждаш Бога? Някой там да ти изпълнява желанията? Бог е велика сила, която създава условията за еволюцията ти. Нарича се живот. Вече ти е дал каквото ти трябва. На ей такива мързели като теб, които пръста си не са мръднали Бог им праща Неволята. Колкото повече нищо не правиш и колкото повече се молиш, толкова повече Неволята ще те застига.
Молитвата е свято нещо! Казвал съм и в други теми ще го кажа пак.
Моли се само в два случая :
1. За благополучието на другите
2. За нещо което не зависи от теб.

Ти на този етап няма смисъл да се молиш, защото собствените си проблеми не си оправил. Очевидно не ти е до другите хора все още. Така че първо си запретни ръкавите.. Ако искаш да си намериш сродна душа, излез навън и започни да търсиш. Тя тази душа няма да дойде у вас