Споделена история от Други

Евтина храна за гризачи?
Здравейте!

Къде в София мога да си купя евтино по-голямо количество храна за гризачи?

Големите вериги зоомагазини надуха много цените, а пакетираните храни са по 18лв за 1 кг...

Благодаря.

Коментари

1.   18 лева за кг? Че ти направо с трюфели трябва да го храниш този хамстер или каквото е..

Не съм гледал гризач, но си мисля, че ще яде всякакви трици/овесени ядки и т. н.

Тоест за 6-7 лева кг трябва да му намериш определено нещо.

Т. Т.

2.   Извинявай, не искам да прозвучи като нападане, но защо си вземаш домашен любимец като нямаш средства да му отделяш? Казвам го като човек, който в момента няма животно именно поради тази причина, иначе съм любител точно на гризачите. Осъзнавам какъв разход е едно животно и затова в момента нямам, защото не искам да го мъча с моето безпаричие. Качествената и здравословна храна струва пари, а нездравословната храна за гризачи само намалява живота им и води до стомашни и чревни проблеми. (Най-вероятно гризачът ти е заек. ) И далеч не е само храната, а ваксини, ветеринарни разходи, ако се разболее, които са адски скъпи, ограждения, сено, разходи за тоалетната му и т. н.
Първият коментар си личи, че е гледал гризач само на снимка. Гризачите НЕ трябва да се хранят с трици, овесени ядки, царевици, жито и други подобни култури, много рядко като разнообразие в диетата може, но като основно хранене НИКОГА. В магазинната мрежа дори съм засичала храна за зайци (евтина, каквато търсиш) с шоколадови топчета…
В крайна сметка животното си е твое, ти си решаваш дали ще го мъчиш с евтина храна или ще се постараеш да го отглеждаш подобаващо. Гризачите не са никак евтини за отглеждане. Далеч по-евтино ти излиза едно куче.

3.   До 2 ти си поклонник на рекламите, обикновен консуматор и не можеш да мислиш логично, повтаряш каквото са ти казали продавачите на храна за гризачи.
Всъщност храната която продават винаги можеш да си направиш и сам. Гледам храна за гризачи от сушени зеленчуци на цена 39лв за килограм, а колко ще ти излезе да нарежеш няколко зеленчука и плодове от преоценените, да ги наредиш върху една тава/табла и да ги оставиш да се изсушат за около 5-7 дни ще са станали точно както от пакета. Не е и нужно да му купуваш специално за него, ядеш абълка оставяш огризката да се изсуши и му даваш, режеш си чушка или морков оставяш изрезките, дръжките, обелката от морков, тиквичка и краставица да се изсушат и след 5 дни му ги даваш на гризача. толкова е просто.
Моя приятелка има гризачи и си е оставила две правоъгълни тави над хладилника (там е сухо, топло и сянка), там слага всички зеленчукови и плодови огризки, дръжки и обелки за сушене, дори наситнени кочани от зеле и марули, а сено си бере люцерна и билки по поляните и суши сама, в ЗОО магазина ходи само да разгледа за нови идеи.

Цените в ЗОО магазините са прекалено надути, защото има глупаци които купуват. Реално червения пипер за готвене се прави от сушени чушки а е на цена 16-20лв за килограм, сушена чушка за гризачи в ЗОО магазина 35-40 лв за килограм, кажете къде е логиката при условие че за направата на червен пипер за готвене преди сушене му чистят дръжките и семките, а след сушенето има и мелене, а за направата на сушена чушка за гризач само се реже заедно с дръжката и семките и се суши, защо тя е двоино по скъпа!!!

4.   Сочните храни се абсорбират най-лесно от зайчетата и всички гризачи. Зеленчуци и плодове като цвекло, краставици, бананчета, картофи, репички, тиква, лук, моркови, чесън, тиквички, фуражна диня, банан, ябълка и др. Колко му е да подбираш подобна храничка за животното, вместо да я купуваш готова в пакет и често суха и трудна за смилане?
Гледахме навремето 3 морски свинчета и един заек по този начин и си живяха прекрасно, без никакви проблеми. Никога не сме им взимали купешка храна.