Споделена история от Други

Мъж съм и съм фен на Лили Иванова - странно ли е?
Здравейте искам да чуя честното ви мнение. Смятам че това каква музика слуша човек е лично негово право и занимание. Обичам песните на Лили Иванова - голям фен съм и, знам ги повечето. Напомнят ми на младостта и на емоции които съм изпитвал тогава. Певица с невероятен глас- друга като нея няма, няма и да има.
Усещам обаче, че някои мои приятели като че ли се отнасят леко пренебрежително към това- дори един смъмри нещо, че един мъж да слуша.. и не продължи, но аз предполагам какво би следвало. Не разбирам защо са тези коментари- аз не им се бъркам какво слушат и как си живеят живота.
Вие като анонимни смятате ли че такова отношение е нормално? Не виждам защо вкусът ми да е странен и работа за някой?

Коментари

1.   Странно не, но смешно. Освен ако не си на 70. Срамна е пунктуацията ти.

2.   И аз я слушам, не виждам нищо странно в това. Приятелите ти изглежда имат някаква си представа и рамка какво трябва да слуша един "истински мъж" и си живеят в собствените ограничения, да не ти пука.

3.   Щом си мъж, по би ти приличало да слушаш Веско Маринов.

4.   Въобще не е странно да си фен на Лили Иванова. В днешно време, особено в България, има много мъже, които избиват комплексите си, наричайки останалите женчовци и джендъри. Хич да не те засяга това отношение.

5.   Ако си девствен не е, даже е напълно естествено.

6.   Мъж съм и съм фен на Лили Иванова - странно ли е?
НЕ Е СТРАННО! Защо да е странно? Нима е нямала в публиката си мъже? Имала е разбира се. А й всеки човек музиката която го влече. Аз, обожавам ретрото, и слушам певци и песни от години в които дори не съм планувана и какво от това? Ретрото е къде къде по-качествено от сегашните песни. Певците се изчерпаха това е истината. Преди една песен като се изпее 10-20 години, се слуша цял живот. А сега песента гръмне на седмица-две и е забравена! Лили Иванова е ГОЛЯМА българска звезда. Нормално е, да има фенове и да я слушат. Аз лично, НЕ Я харесвам. Прекалено е надута и високомерна, и не ми харесва.. но все още се слуша, и си прави концерти.

7.   За мен е странно ако си фен на Лили Иванова, точка.

8.   Аз и мъжът ми сме фенове на рок, но и за двама ни Лили-то е велика!
"Извънземен" глас, чудовище в най-добрият смисъл!
Ако приятелите ти са чалгари, нищо чудно да им се струва странен твоят вкус.
Това, което донякъде не ми харесва в нея е поведението и заради възрастта може би, но си е повече някаква предубеност май... Пълна е все още с енергия, що пък не.
Да е жива и здрава и даа радва още много години почитателите си!

9.   Зависи на колко си - ако си на 50 и повече, е нормално. Но ако си от новото поколение, странно наистина.

10.   Песните й са невероятни, аз съм на 41 вече и от малък ги харесвам! "Без радио не мога", "Панаири", "Щурче", "Какво си ти", "Тежка сватба", "Ти ме повика", "Детелини", "Скитница", "Не всичко е пари, приятелю", "Сълза", "Частен случай", са оставили трайна следа в живота ми, защото са свързани с детството ми!

11.   За чалгарите е странно. Вместо да мааш гюбеци на човека прас Стораро и да мяташ салфетки, ти слушаш качествена музика. За останалите хора е напълно нормално. Аз съм на 30г и я слушам. И я обожавам. Обожавам и Емил Димитров. Иска ми се да бях живяла по времето на родителите ми, да слушам хубава музика и да гледам стойностни филми. Търся да гледам "Златният орфей", но за съжаление никъде не намирам пълно издание.
На концерите на Лили има толкова много мъже. Виждала съм ги и на живо, и като го гледам на запис. Да не ти пука от подигравките на чалгарите, това е най-долната прослойка на обществото.

12.   1 и 3 чак решил да пусне два коментара..

13.   Вееетрове... Хаха кефиш, брат.

14.   Чух че не е на 85, както пише в Уикипедия, а на 90, т. е. родена е 34-та, но си е фалшифицирала паспорта с помощта на властите. Какви ли още мистерии крие дъртата мумия от света?

15.   От къде го измисли това номер 14? Колкото и да си прикрива възрастта няма как да стане по- млада. Нищо не печели от това. Всички ще остареем някога. Не е срамно да си възрастен.

16.   Явно нямаш работа и се чудиш с какво дребнотемие да занимаваш хората. На кой му дреме каква музика слушаш? Не им харесала твоята музика, казали си мнението. И те имат право да не ти споделят вкусовете.
Аз също не я слушам Иванова, нито преди, нито сега. Имам си други предпочитания - класика, рок, етно. Но не ги натрапвам на никого.

19.   Емил Димитров не ти ли харсва? Казвай, че харесваш него и по-няма да те пренебрегват. Ясно е, че харесването е главно като асоциация с младостта когато песните й бяха нови. Иначе имаше един гей имитатор на Лили Иванова.

20.   Виж сега, човек не трябва да "бъде фен" на никой човек, в никаква област!
Имам предвид да поставяш човека на пиедестал, да ти бъде като кумир, да го идеализираш!

Иначе е нормално да ти харесват дадени видове музика и определени изпълнители!

Аз също харесвам някои нейни песни, има хубав глас, но като човек - тя не е стойностен човек!

21.   Какво ти пука? Музиката е за да събужда определени емоции в нас, да лекува и създава спомени.

Не е странно, разбира се. Прекрасно е даже. Аз слушам предимно рок от 80-те и 90-те, българска естрада и класическа музика. Отворена съм към алтернативни стилове, както и нови изпълнители. И така от 15 годишна, когато открих какво ми харесва. От тогава са минали 8 години (от новото поколение съм).

Никога не ме е интересувало какво мислят останалите. Наясно съм с какви поп-фолк "парчета" и кючеци се слушат масово, но това просто не е за мен.

Живей си живота и се надявам да посетиш поне един концерт от турнето на Лили тази година. Хубав живот ти пожелавам!

22.   15, не съм го измислил отникъде, в интернет има много стати по въпроса, но не ми публикуваха линковете.

23.   Аз съм мъж и често слушам Enya. За много хора сигурно е странно и непонятно, но на мен ми харесва. Изобщо да не ти пука, кой какво си мисли за Лили Иванова. Важна е музиката - ако те кара да се чувстваш добре и те прави щастлив, нищо друго няма значение!

24.   Дано поне си над 70... тогава вече е разбираемо.