Споделена история от Други

Познавате ли хора, които се записват на куросве и семинари тип Тонкин
Абе гледам из нета, че има разни Тонкиновци и Стойне Василевци, които са напуснали работа и се издържат само с подобни глупости, на които със сигурност не са научили някой да прави успешен бизнес и успешни инвестиции.

Даже този втория е толкова бос горкия, че съм го хващал да говори пълни глупости, каквито студент първи курс по икономика няма да каже сигурно. Наистина за мен е недоумение как подобен човек въобще го допускат да се изказва по разни ютуб канали.

Както и да е, отплеснах се, но наистина ли има толкова много балъци да плащат за курсове, консултации, семинари, при положение че тоя нещастник вече от години не е ходил на работа и се издържа само с това и то без хал хабер да си няма? Как за толкова години продължава да има балъци, не разбирам.

Коментари

1.   Записват се и ходят на какви ли не курсове и никой курс не те прави умен, работлив или успешен. Мисля си че курсовете ги успокояват, а някой ходят с цел запознанства. Познавам две жени които обиколиха де що курсове им излязат е нета, София, Варна, къде ли не и не само курсовете на тези, а и много други за личностно развитие, курс за бързо рязане на зеленчуци или за нещо друго. а най много се хвалят че са успели да отговорят правилно на въпрос на лектора.
Лично нямам нужда от курсове, но теб какво те дразни, те запълват свободното време на хората, дали ще иде в друг град на театър, опера или на курс, за мен е едно и също, само актьорите различни.

2.   Ако си толкова тъп да си купиш такъв "курс", си заслужаваш всичко.. Нали знаеш приказката за баницата..

3.   Ооо човек, балъците са повече от Китайците. Хората много обичат да им говорят как с 10 стъпки ще си купят Ламбо докато си клатят краката. Мога ти обясна как се прави, ако се запишеш на курса ми :)

5.   Ще добавя само, че гост лекторите при Стойне са уважавани колеги и почти винаги има безплатен курс онлайн или наживо.

6.   Да познавам един, който доста години вече посещава разни такива семинари. Не знам дали са точно на някой от тези двамата, но пак са свързани с инвестиране, уж някакви умения за презентации, продуктово позициониране и т. н. Като цяло се занимава с това вече сигурно поне 10 години, първоначално бил изгубил много пари после уж ги възстановил... От цялата работа май е нула на нула. Повечето доходи продължават да са от основната му работа наеми от наследствени апартаменти.

7.   Леле, че ти ако видиш колко балъци има пък за курса на онази рускиня Виктория Капитонова, ще паднеш съвсем. Нейният курс пък се състои за това как да станем по-успешни в социалните мрежи, как да имаме повече последователи и така нататък. Курсът й е на скромната цена от 1200 лева, а понякога пуска и по-сбит такъв за 1000 лева. Той дори не е нейн, а е на друга рускиня Марго Савчук и е безплатен, но е на руски език. Нашата Капитонова обаче се е изхитрила и иска космически суми за него понеже уж се занимавала да ни го преведе на български. Едно момиче я разобличи в Ютуб и тази веднага започна да я заплашва със съд и така нататък. Лошото е че доста момичета на възраст 12 - 16 години бяха на нейна страна, а още по-лошото е че Виктория е връзкарка в банката с нейния IBAN и е забранявала на банкерите да възстановяват сумите на отказалите се от курса. Та така.

8.   Човекът е развил успешен бизнес модел - намерил е глупа хора (клиенти), които да му плащат за този курс (услуга). Няма значение дали услугата е добра или лоша. Едни ще са доволни и ще му правят реклама (повече приходи), други като теб ще виждат измамата, ще му завиждат на лесните пари и ще му уронват авторитета (потенциални загуби). Важното е като удариш чертата, да имаш повече печалба отколкото приходи и явно човека се справя много добре. Шапка му свалям, това е истински бизнес нюх! И какво като е измама? ! Нима пазарът не е пълен с медиуми, яснивиди, гадателки, таромани, свещеници
и т. н.? В бизнеса няма място за морал и чувства.

9.   Много е просто - има ли търсене, има и предлагане. Докато има овце, ще има и кой да ги стриже.
И на мен главата ми не го побира какъв олигофрен трябва да бъдеш, за да повярваш, че от един курс за 500 лв. ще придобиеш знания, умения и практически съвети как ще изкараш поне 50 000, но явно за всеки влак си има пътници...

10.   В обкръжението ми няма гледащи подобни паразити, защото отбягвам прости хора. Иначе им се кефя на подобни като Толкин, чрез тях може да се изготви неманипулирана статистика колко точно са прости българите. Намерили ниша да живеят от глупави хора, възползват се, няма лошо.

11.   Напоследък стана модерно да ни говорят за “излизане” от така наречената матрица. Как като ходиш на работа ти си роб на системата и нямаш време за нищо. Наистина сме един вид роби в работата си, но няма друг начин. Освен, че ако не работиш няма да имаш пари с които да се издържаш, ако всеки реши да стане “свободна” душа без да е ангажиран да работи някъде, то какво ще стане? Представете си само как всеки един работещ изведнъж решава да бъде свободен. Икономиката ще спре. Няма да има кой да работи и да произвежда нещата които ползваме днес. Много са интересни тези свободни души, опитват се да се подиграват на работещите хора без да осъзнават, че ако всеки реши да излезе извън системата ще спре всичко. Няма да има кой да произвежда ток, ще останем без електричество и тези извън системата няма да могат да пишат глупости в интернет. Представете си, че всички лекари решат да станат свободни души и няма да има кой да ни лекува, защото тези свободните като видят зора веднага ще изтичат до болницата да ги спасяват.

12.   Не, гледам да спазвам все пак някаква социална хигиена.

13.   Ми познавам да. Самият Тонкин май е изпечен тарикат - бивш покер играч.
Гледал съм му видео в Youtube - всичките му теории са взети едно към едно от американците.
Но явно хората имат нужда да плащат за какво ли не. Защо не и за това?
Една позната си купи химикалка за 600 лева и я показваше. И като я питах защо - тя вика аз да не съм някоя бедна, че да не мога да си я купя. И те така.

14.   Аз харесвам Толкин - показва колко наивен народец има. Същите като него са и в политиката - ГЕРБ, БСП, ДПС, ИТН, ППДБ, Възраждане и тн. Хората харесват някой да им говори хубави лъжи и да ги мотивира по този начин.
Не си давах сметката кой може да гласува за подобни празнословници, но като ги гледам по семинарите на Толкин, всичко ми се изяснява.

15.   5, това променя ли факта, че онзи е тъп галош със самочувствие без покритие? И колко души от посетилите тъпите му курсове и семинари са станали успешни предприемачи и инвеститори? А колко пари е взел от консултации, които не са помогнали никому?

16.   11, за мен е по-интересно как точно смятат да се издържат тия свободни души, без да работят. В смисъл ще гледат картофи и си мислят, че с една градина ще могат да си задоволят всичките нужди ли? Ами тая градина нали си има разходи пак. Как примерно ще е поливат безплатно и как са сигурни, че ще има реколта, защото не всяка година има? Та не знам как точно си го представят.

17.   Няма по-хубаво нещо от училището на живота.

Скачаш с двата крака, правиш фирма по ддс и много неща бързо започват да ти просветляват, когато вече имаш базов разход от 300лв месечно за фирмата.
Пипето започва да работи на по-бързи обороти.

Няма нужда от гурута. Живота е единствения безпристрастен и мъдър учител.
Много от тези, които посещават тези семинари, дори ги е страх да отворят една тъпа фирма.

18.   От 11 до 16 Точно така! Тези които говорят, че щели да си отглеждат сами храната само говорят и нищо не правят. Да отглеждаш животни и растения е много по-трудно от колкото да ходиш да работиш някъде и да имаш работно време. Повечето които разсъждават така никога не са отглеждали животни и не са копали градина.

19.   18, е, как бе Т. Т., който във всяка тема плюе по офис плъховете, че са се набили в София и прокламира, че трябва всички да отидат на село и да гледат крави и картофи, макар самия той да се е наврял в София, твърди, че два пъти помогнал на вуйчо си на нивата и раздава акъли как с едни дръвчета, които ги поглеждаш веднъж годишно едва ли не ставаш милионер.

20.   За курсовете съм с две ръце, но ме притеснява, кой го води, всеки сульо и пульо прави курс, а дори не може правилно да се изразява, няма ценз т. е. минал е някакво курсче и говори сякаш е завършил най-престижен университет. Аз съм дипломиран, сертифициран... от кой бе? Гледах някаква и се смях с глас в някакво селско читалище обстановка от 70 г. на миналия век и тя се въодушевила, другата си навита когато, като гнездо на средата на главата, ама важна на важна, друго гуро даваше житейски съвети докато продава в кварталния магазин па пазара, но да знаете всички са сертифицирани.

21.   Не познавам толколва голям идиот, който би се записал на подобна простотия, но явно има хора които се връзват на тия простотии, щом да прави пари Тонкин

22.   До 16 има много такива "свободни души" в България, достатъчно е да пообиколиш за да видиш как. Знам за поне 30 места в държавата.
Примерно в село Гайдари живеят семейство от 20 души германци, който са като комуна, преди няколко месеца се роди бебе при тях та имаше и тв репортаж https://www. youtube. com/watch? v=gzSsmpIoOP0. Боб, картофи, домашни животни, билки и гъби от гората, достатъчно е да знаеш и познаваш нещата. А България е най-богатата природа, най добрия климат и най-лесно за такива хора да живеят.
Питаш как поливат безплатно, при наличието на кладенец е много лесно за тях да си направят, или механична помпа тип колело и някой от тях да повърти като на фитнес педалите или вятърна помпа, извадената вода могат да пълнят в големи съдове по един или няколко тона или тип езерце.
Германците в Гайдари са до река Белица и то близо до изворите с чиста вода, там могат да пият от реката, има и риба и раци, достатъчно е да имаш умения.