Споделена история от Други

Имат ли енергия полускъпоценните и скъпоценните камъни?
От известно време си купувам такива камъчета и сякаш някои от тях ми влият на настроението. Странното е, че някои не ми носят добра енергия и късмет. Розовият кварц и зеленият авентурин например уж са за любов и късмет съответно, но май не са моите камъни. Кехлебарът не е истински камък, а просто втвърдена смола, но като го сложа у себе си се чувствам зле. Дали наистина имат енергия? Аз не вярвах, смятах това за глупости. Но не можех да спя и се оказа, че е защото нърга розовия кварц и зеленият авентурин под леглото ми. Махнах ги и сутрешната умора изчезна. Затова пък цитринът сякаш ме кара да си дремвам следобед. Аметист пак ме успокоява в будно състояние, но не мога да спя когато е близо до леглото ми. Интересното е, че сякаш като нося цитрин качвам мускулна маса и като цяло ми се спортува. А иноче. мразя спорта. Дали засилва бъбреците? При проблеми в бъбреците човек трудно качва мускулна маса, а слабее или трупа сланина като мен казват.

Коментари

1.   Те за имане- имат, но чистиш ли ги правилно, а после активираш?
Различните минерали/камъни са с различно действие и на различни хора също могат да действат различно. Зависи и с какво в теб се свързват...
Аматиста (лилавият) например е именно като седант, успокоява, добър е за хора с проблеми със съня, за такива, които се борят със зависимости, но също се свързва с епифизата, с 6-ти енергиен център.
Малахитът е от най-любимите ми, но не е за всеки. Нещо като най-добър приятел е. Също като черният, спорест турмалин е вид щит, който поема негативната енергия наоколо, но за разлика от турмалина не може да се чисти сам и изисква по-често да го чистиш ти. Освен това обаче, ти показва истини и не всеки иска да види истини като в огледало. Ако го държиш под възглавницата докато спиш, може да те "прати" дори в спомени от минали епохи, онези осъзнати сънища...
Ако поеме прекалено силна негативна енергия насочена към теб, ще се пръсне.
Още по-откровен е обсидиана. Защитава също от негативна енергия, дори може да я връща обратно откъдето е тръгнала. Но не изкарва на повърхността само твои истини, а на всички около теб и може да стане "весело"... Може да повлияе дори на поведение на околните, даа ги "принуди" да покажат истинските си лица. Този камък специално трябва да си подготвен да го имаш.
Все пак са само помощници, не е ок да разчита на тях изцяло, а да развиш себе си- интуиция, сензитивност. А те само като помощ при нужда.
Розовият кварц е спокойствие, женска енергия, излъчва и иска топлина и любов.
Розовияят кварц и зеленият авентурин не те "оставят" да спиш, а цитрина те кара да спортува :))) ами за първите искат да те "успокоят" и хармонизират, но имаш явно нужда от спорт за това, да изкарваш и чисти неща от себе си, за това пъкк цитрина те праща да си по-активен.

2.   Хубава тема, ще следя. Аз лично също нося един скъпоценен камък и вярвам, че ми помага, но внимателно съм избирал какъв да бъде с оглед мои индивидуални черти, не съм експериментирал като теб на принципа проба-грешка.

3.   Не.

4.   Глупости на търкалета

5.   Има ли маса, има енергия. Така, че да - камъните имат енергия, подобно на всяко друго нещо, което те заобикаля в този свят.

6.   Аз носих голям червен рубин, защото бях чел, че ще ми давал това, ще давал онова, а ми се случиха страшни гадости.

7.   4 глупости или не от много от тях ми се разтреперват краката. Буквално. Да, има хора, които са нечувствителни към енергия.

8.   Есента си купих две броеници - една с бял кварц и една с черен оникс.

Красиви са и много ми харесва да си играя с тях, но не съм усетил да ми влияят на настроението.

Сигурен ли си, че не си самовнушаваш

Т. Т.

9.   7, плацебо ефект

10.   9 как ще е плацебо като ги усещам дори когато не знам или съм забравил, че са сложени някъде? След време прекарано извън къщи се връщам и чувствам главоболие след като стана от сън. Бях напълно забравил, че съм ги сложил под леглото. Махнах ги от там и главоболието сутрин изчезна. Зеленият авентурин има много силна, тежка енергия, в някои отношение розовия кварц също.

Даже тествах. Везднъж като карах до село с розовия кварц и постоянно ме засичаха, самият аз бях супер изнервен. Без камъка пътя мина по-нормално. А пък когато бях с цитрина едва ли не другите ми правеха път и ми вървеше.

11.   Моля дайте примери за добри камъни за носене срещу уроки и лош късмет и магии.

12.   Н 11- малахит и черен турмалин от спорестите. Придружи ги със селенит за да не се налага често чистене на малахита и забрави за всякакви насочени кофти енергии към теб. Всичко ще си се връща обратно от където тръгва.