Споделена история от Други

Има таксита с руски знамена
Днес видях таксита на една фирма в града ми с изрисувани огромни руски знамена на целите им задни стъкла и надпис на руски, който означава "заедно завинаги". Поне на български да го бяха написали. Това е подигравка с националната ни идентичност. Честно казано това вече започна да ми идва в повече. Да обичаш Русия, САЩ или която и да е държава - добре. Ама чак да вееш чужди знамена и това не е отделен човек, а официална фирма... Направо ми се повръща вече от чуждестранна пропаганда, без значение руска, украинска, американска. Ясно е, че идват избори и трябва да се прави пропаганда, ама толкова ли нямаме собствена идентичност, че вечно трябва да се кланяме на чужденци? Не ни стига медийната пропаганда, ами и вече и цели фирми се включват в този цирк. Не разбирам колко прост трябва да си, за да политизираш бизнеса си и да се излагаш по този елементарен начин.

Коментари

1.   Нормално. Без Русия няма България. Таксистите са по-свободни да се изразяват, защото не са на държавна хранилка. В моята бюджетна сфера 80% е така, че и яко путинисти (аз не съм) обаче има страх от уволнение. Българите сме русофили и само заплахата от репресии е причината да няма навсякъде руски знамена.

2.   Доста таксита има и с български знамена, и то не изрисувани на стъклата, а закачени и веещи се отгоре на покрива като пилон. Тогава ще има ли някаква разлика за теб? За мен не. Все една и съща просташка демонстрация на фанатизъм и вманиаченост към дадено нещо.

3.   Най-готиният клип, който съм видял досега в нета по темата е, как един си беше сложил на джипа отгоре да се веят руското и българското знаме, а долу да се валят в калта американското и украинското! :)

4.   По добре на русия отколкото на тъпите американци все пак теса ни освободили от турско робство и са ни брацки народ. Ако не бяха те можеби още щяхме да сме роби а американците искат само да ни затрият с всичките гадости от запада ваксини и всичките отрови от самолетите а вие си спете още

5.   "Не разбирам колко прост трябва да си, за да политизираш бизнеса си и да се излагаш по този елементарен начин. "

Ами да ти обясня защото явно и ти не си много остър... Ако не си спомняш, да ти припоня, че на правителствени сгради геният Кирчо реши да слага Украински знамена. Излезе и мода всеки по социалните мрежи да си слага Украинското знаме. Колко прости са тези хора? Ми доста... Е, съвсем нормално има подобни екземпляри и от другия отбор, и е много по-лесно да разбереш тях, защото тая мода другите я започнаха.

Ти като не искашм не им ползвай такститата, никой не те кара. Да те питам, кое е по-лошо - някаква фирмичка да вее чужди знамена или правителството ти? Колко прост трябва да си, да не се сещаш защо е цялата тая работа, че и да пишеш теми колко си възмутен...

6.   5, и ти не си остър, щом дори не си разбрал темата.

7.   Може ли да ми кажеш кой е градът и коя е фирмата с тези таксита? С удоволствие ще се возя в тях ако някога посетя града ти. Писнало ми е от украинското и американското знаме. Сега е ред на българското и на руското.

8.   Ох горката Русия! Горката империя! Всеки иска да я унищожи! Най-голямата по площ държава в света с една от най-големи армии и модерни оръжия! Тя е жертва, горкичката!

9.   А когато на общини се веят украински байраци, краварските подлоги се радват!? България винаги ще бъде с Русия, имаме общи гени, краварите само територията ни искат, и ако не се опомним, ще си я присвоят. С Русия България е във възход, а САЩ ни скапа за нула време!?

10.   Пуснал си тема, в която на всеки русофил да слагаш единичка ли?
Трябва да разбереш, че хората са на страната на истината. Русофилите не са такива заради евтина телевизионна пропаганда. За разлика от другите, които никога не са ходили в Украйна но държат украински знамена.
В момента ужасно много хора в България подкрепят Русия още от ден едно. Защото както в Украйна управлява американски режим, така и в България са случва.
Ако не си го разбрал до сега, не знам в коя страна живееш.

Тук не става въпрос за българска идентичност. Таксижията не е написал "аз съм руснак ", просто иска да каже на руснаците, че ги подкрепя. Значи може да се веят украински знамена и да се пращат пари и оръжие в подкрепа на американския режим в Украйна, а руски не може така ли?
Знаеш ли че ти с данъците си плащаш руски деца да бъдат убивани и отвличани за органи в Донбас? Това не те ли прави съпричастен?

Руски знамена винаги са се веели в България, как точно сега почнахте да се дразните?

11.   Забранено ли е таксиджията да има рисунки? Макар че не ми стана ясно, как е развявал нарисуваното по колата?
Вече ако нечие чуждо знаме е сложено на сграда на българска институция, това трябва да ти прави лошо впечатление.

12.   Наистина в последните една две години стана модерно да си заклет русофил и да вееш руското знаме. Преди 10, 20 години нямаше такова нещо. На 3ти март се веят повече руски от колкото български знамена а едно време на националния ни празник се вееше само българското знаме. Ако някой е ходил на Шипка преди 10ина години на 3 март може да потвърди дали е така. В България има много американофили и много българи отиват да живеят там, но никой от тях не е тръгнал да развява американското знаме.

13.   Без България, нямало да има Русия? Някой не си познава собствебата история. Какво е дала Русия на България? Погледнeте фактите, а не пропагандистките 'творения'. Историята се пише от победителите, нали сте наясно? И всеки я пише както му е изгодно, особено рашките. Видяхте ли какво направиха в Мариупол и анексираните части от Украйна? Вече ги учат в училущата, че Русия ги е спасила от ьлите украинци и украинският е забранен.
Какво прави Русия след 1942-ра у нас, знаете ли? На мен ми е раьказвано от очевидци, има и официални документи.
Ще ви кажа какво. Окупира ни червената армия. Изнасилва жени, убива деца, избива ни интелигенцията, краде ни всичките ресурси и редица български съкровища и ценности се пренасят в Русия и днес се водят част от руската култура и история.
Пропагандата и контролът са активни и до днес.
България си е била и щеше да пребъде и без Русия. Ако не Русия, друг щеше да тръгне срещу османците- никой не е гледал нашия интерес, а своя си, освен родните ни борци за свобода. След споразумението губим някои от най-хубавите си територии и плащаме сурово за тази 'услуга' на червената армия и на света.
Не бъдете путинофили и русофили. Нито украинофили или американофили. Любовта към българското е най-ценна и тя стои над всичко.

14.   Всеки е свободен да си слага в колата каквото знаме иска. Хората си плащат данъци. Така, че ако искат ще си сложат руското знаме. Въпросът е ако руското знаме или някое друго чуждо знаме се сложи на сградата на общината.

15.   Интересно ми е, ако се вееше турското знаме, пак ли коментарите щяха да са, че всеки е свободен да си вее каквото си иска. Или само когато се отнася за Русия е ок?

16.   Това е робският манталитет и инстинкт, да преклониш главичка пред господаря. България е дала на Русия писменост и религия, но български паметник или знаме в Русия къде може да видите? Комунистическия режим е искал да присъедини България към СССР. И много хора все още тайно за това си мечтаят. Жалки, индоктринирани, необразовани андрешковци.

17.   Аз не знам обичам и американците, обаче на пук ще си туря един американски байряк на терасата. Ей така да им е гадно на мурзилките.

18.   Аз вкъщи имам българско и руско знаме. И възпитавам децата си в любов към Родината, и уважение към Русия. За съжаление нямам автомобил, иначе бих лепнал един голям Z, да се знае, че медийната пропаганда работи само за 15% папагали в страната

19.   От 4, написах тази глупост като очевиден трол коментар, но останах потресен от това, че повечето гласове са по 5 звездички.. Боже мили господи, не ми се мисли какви хора се навъртат тук.. Наистина не го очаквах.. Това абсолютно потвърди тезата за това колко ниско е нивото на електората на този психопат..

20.   18, пропагандата си е пропаганда, без значение дали руска или западна. Така че дали вярваш на едните или на другите, не те прави по-малко прост. Но очевидно руската пропаганда работи по-добре. А може би българите са достатъчно прости да вярват на сляпо.

21.   На пук на рублите ще си туря турско, украинско и американско знаме на колата. Ама огромни. Нали всеки бил свободен. Да видим колко са толерантни тогава към свободата тогава.

22.   Таксиметърите са утайката на обществото и е нормално да им личи простотията. Ако не е със знамена, ще е с поведение.