Споделена история от Други

Случка
Онзи ден излязох с жената и детето да се разходим на центъра и да отпразнуваме 01. 06. Там имаше наредени чадъри на всички партии и раздаваха брошури. Аз не понасям нито една партия и затова им благодарих и отказах. Но като стигнах до един от чадърите, човека не прие отказа и тръгна да ме следва. През цялото време ми повтаряше някакви заучени неща като сектант, но по някакъв странен начин. Личеше си, че човека не беше добре психически. Следва ме сигурно две минути и на края като разбра, че няма да я приема, започна да тормози жена ми и да и я тика в ръцете на сила. Аз се ядосах и взех брошурата, за да я хвърля в близкото кошче. При което онзи откачи и започна да ме нарежда. Аз побеснях още повече и му отвърнах, при което довтасаха всичките му дружки от партията. Почувствах се супер притиснат, че не му искам брошурата. Гледаха ме все едно ще ми скочат на бой. От тяхната реакция още повече се ядосах, падна ми пердето, но в крайна сметка всичко се размина без бой.

Коментари

1.   Оня не бил добре. Аз пък мисля, че и ти не си съвсем наред щом от такава глупост си направил скандал и си се разправял с него. Можеше да вземеш листовката и да я хвърлиш зад ъгъла когато не те виждат. Или да отминеш по-отдалеч без да обръщаш внимание на агитациите като не си фен на никои.
Че си тръгнал и тема да пускаш...

3.   Почти съм сигурен от коя партия са били. Едни, които от няколко поредни избори тръбят как щели да управляват самостоятелно и ще видим ние какво ще стане тогава?

5.   Плащат им да стърчат там и да агитират хората. А и тези брошури са дошли от нечии джоб. Можеше просто да вземеш брошурата и да я изхвърлиш после. Грозно е да го направиш пред хората, които са ти я дали. Аз така правя от разни подобни-взимам, и изхвърлям някъде по-нататък по пътя си. Не баш в близкия кош.
Този дали е луд, ама и ти си несъобразителен и незрял. И имаш дете? ! Научи го на елементарно уважение към хората.

6.   Сподели от коя партия са въпросните господа, аз имам предположение, но да видим

7.   Не е по темата, но аз мисля да гласувам с (неподкрепям никого) съветвам и другите хора, които не харесват никоя партия да го направят, за да не се възползват от гласът им
.

8.   6, номер 3 го каза. Аз не мога да го кажа, защото мода им е фен и не ме публикува. Това е сигурно петия ми опит. Трябваше да скрия името.

9.   7 и като гласуваш не подкрепям никого - всъщност гласуваш за дпс. и за герп и подмяната!

Това е грешна позиция!

Гласувай за Възраждане или за Ваня Григорова или за Полковника Марков, но не си давай гласа напразно!

10.   Добре ги описа - сектанти.

11.   На тоя тип партии са такива избирателите. Аз едно време "случайно" попаднах на митинг на "патриотична" партия. Значителна част от хората там бяха с видими психически проблеми, както и много хулигани за пълнеж.

12.   Вие пък ще кажете какво да взема и какво не. Ще я вземе ако иска, ясно ли е? Чак пък ще се крия да я хвърлям, хахаха...
Ако я искам, я вземам, ако не искам, не я. Ако ще 10 психично болни да ме гледат на кръв и урина, не съм им длъжен, нито автора е.

13.   1 и 5 са много интересни. Демек не е луд онзи, че преследва и тормози мен и семейството ми и че ми скача на бой с още 10 човека, само защото не съм му взел брошурата, а аз съм лудия, че не я хвърлям тайно, че сакън да не нараня нежните му чувства. А да го бях и черпил едно кафе, че ме тормози, не щете ли?

Благодаря, номер 12, за подкрепата.

14.   12, никой не те задължава със закон или оръжие. Но го има елементарното възпитание. Можел е да каже, че вече е решил за кого ще гласува и така евентуално ще секне преследването. Да вземе брошурката и да благодари и така. Кой ти казва да се криеш като хвърляш? ! Просто да не е баш в близкия кош.
Някой хора наистина са произлезли от маймуните. Не всичко е агресия.

15.   13, не всяка ситуация се разрешава с агресия и бой. Голям човек с дете да не може да се оправи с думи с нещо толкова елементарно е смешно. Няма да те следва из целия град. Нито щяха да те бият реално. В ерата на социалните мрежи, щяха да си вкарат голям автогол да ги заснемат. То ти реално си бил агресорът, на тях им плащат да агитират хората. Взимаш, благодариш и толкова.
Дано майката научи детето на обноски.

16.   14, 15, това обяснявам, ама не четеш. Благодарих, но човека не прие отказа. Напротив започна да се държи нагло. И не аз скочих на бой, а те. И не разбирам защо трябва да се държа възпитани с хора, които нямат елементарно възпитание и са крайно нагло. Теб ако някой те тормози нагло, ще внимаваш ли да не му нараниш чувствата?

Значи не той е виновен, че ме тормози, а аз че му наранявам чувствата, като не му искам брошурата, която на сила ми тика в ръцете, така ли?

Възпитание е държа с нормални хора, а не с наглеци. Не разбирам логиката ти честно. Вероятно си се припознал в човека и затова реагираш така.

17.   16, и ти си мислиш, че щяха да те бият. Сериозно ли? Много филми гледаш.
Можеше просто да си извадиш телефона и да кажеш, че ще ги снимаш. Или просто да вземеш брошурата и да си продължите по пътя.

18.   17, не знам "интересен" ли си или на такъв се правиш. Не е въпроса дали щели да ме бият, а в агресията и наглостта им. Това можело, онова можело. То пост фактум е лесно да се говори. Но пак казвам, не е там въпроса, а че не съм длъжен да тръпя ничия наглост спрямо мен и семейството ми.

19.   18, странно защо от толкова минувачи само ти отнасяш наглост.
Предполагам, че тези шатри са в центъра на града, както обикновено. Като добавим факта, че беше почивен и празничен ден и народа е плъзнал навън. Наивно и параноично е да си мислиш, че някой може да те бие посред бял ден, пред очите на толкова хора и то баш на центъра. Че и да те следва из целия град. Запречили бяха пътя ли? Ти го описа като засада. Хората са защитили колегата си от теб. Сам пишеш, че е вървял две минути, тоест няколко крачки, това не е следване. Посмали мисленето като бабаит и действането като Рамбо.
Дано майката да го възпитава това дете.

20.   19, аз ти обяснявам, ти пак си знаеш твоето. Явно и ти раздаваш бршошури и се припозна. За моето дете не знам, но дано този човек и ти не се въпроизведете никога, че си ги имаме достатъчно.

21.   20, никога в трудовия ми стаж не съм раздавала брошури. Минавам редовно покрай тях, център е, няма как, и нито един тормозен и бит не съм видяла. Нито един обграден. Като не ме вълнува не се спирам пред шатра. Нито са ме гонили да ми тикат в ръцете брошури и да ме обграждат. Ако някой раздава или взимам, или отказвам. Отказвам с усмивка и учтиво и това е. Не са ми нахалствали, нито такива политически, нито за каквото и да е брошурата. Хвърлям един поглед върху брошурата и я хвърлям по пътя си. И това е.
Ти превръщаш от мухата в слон една абсолютно банална ситуация. От начинът ти на писане става ясно, че имаш проблеми с гнева и мислиш като Рамбо. Ясно е, че повечето българи скачат на бой от поглед, ама този примитивизъм не е полезен за нервите. На бас, че си реагирал остро и първият път си го отрязал
като батка и после си викал. Дете си имам, споко, и добре, че баща му не е толкова първичен. Иначе щеше да ме е срам от него.

22.   21, значи е късно за аборт.

23.   21, ми и аз не съм такъв, за какъвто ме представяш. Просто онзи изнагля прекалено много.

24.   22, ти ме изкара ебахти утайката, а аз просто не обичам да ми нахалстват. Има си етикет, който трябва да се спазва и онзи го наруши. С възпитаните съм възпитан с невъзпитаните невъзпитан. Ти също със сигурност си имаш неща, които те изкарва Тот релси, ама нали форума е анонимен, лесно е да се правим на светци и да говорим как другия не струва. Аз пък не понасям такива като теб ш, дето преиначават думи.

25.   22, вижда се какъв си. С проблеми с гнева и скачащ на бой от поглед и дума. Горката жена, сигурно и вкъщи търпи подобни неща. Горкото дете, да расте в опасна среда. Човек трябва да умее да се владее и да не е толкова примитивен. Добре, че мъжът ми не е такъв.
Че чак и тема пусна за мним бой на центъра на града посред бял ден на празник. Само по филмите ги има тези неща, Рамбо.
Нахални били. Ми това им е работата, да те агитират. Пак казвам, странно как не съм видяла никой тормозен, нито обсаден, нито пребит. Само ти от целия ви град, колкото и да е голям. Замисли се защо е така.

26.   25, коментара ми беше сарказаъм в твой стил, но явно нямаш интелекта да го схванеш. Вижда се каква си и ти. Позволяваш си многократно да критикуваш на родителски умения и ганьовщина, без да ме познаваш и без да си запозната в детайли със ситуацията, извърташ думи, изопачаваш, правиш грешни изводи, обощаваш, не взимаш под внимание или не разбираш причинно-следствени връзки, а се концентрираш върху резултата, без да вникнеш защо се е стигнало до там и си вадиш думи от контекста. Нито ме познаваш, нито нищо, ама вече знаеш как възпитавам, какъв съм, дали е редно да имам деца и т. н. Това да намесваш и детето ми и то без да познаваш мен и семейството ми, е изключително долно, селско, клюкарско и проява на лошо възпитание. Типично ганьовско поведение - хващаш се за някаква дума, без дри да си вникнала в ситуация, сотаналото си го извърташ и после две седмици филсофстваш, пишеш, заядливи коментари и критикуваш, изтъйвайки себе си света вода ненапита.

27.   26, ти започна с аборти. Виж се как се пениш, после как да нямаш проблеми с гнева?
На връх такъв хубав празник като първи юни в главата ти е само някакъв с брошури от партия. Това явно ти е най-яркият спомен от деня. Той е забравил, че съществуваш 5 минути след като си си заминал. Ти толкова си се засегнал кръвно, че чак си написал тема и я нищиш 2 седмици. Вместо да си гледаше празника и да забравиш такава нелепица. Та те били обградили, пък те следили, пък щяло да става меле, пък холивудски екшън.
Напиши сценарий, ще се прочуеш.

28.   "На връх такъв хубав празник като първи юни в главата ти е само някакъв с брошури от партия. Това явно ти е най-яркият спомен от деня. " - Ако отидеш на 20 празника и си прекараш перфектно, а после на 21-вия, както си прекарваш перфекто и някой ти перне един шамар, ще помнип 21-я път и след 5 години, а не след 5 минути.

31.   27, защо викаш, че аз се пеня, като ти се пениш?

32.   31, а ти защо не подаде жалба спрямо съответния човек като си бил толкова уплашен и оскърбен? Защо не отиде в полицията и да им кажеш, че са ти дали насилствено брошура? Щяха да си умрат от смях.

33.   до 32 :)

Този въпрос какво общо има с темата? Наглостта не е престъпление, че да подавам жалба в полицията. :) На този въпрос сега да се обиждам ли или да се смея? :) Вероятно с него целиш да омаловажиш невъзпитаните му действия и да осмееш опита ми да защитя семейството си. :) Подобни похвати, породени от липса на аргументация, са характерни за една по-друга възрастова група. :) Вече не водиш градивен дебат, а просто целиш да ме накараш да се почувствам зле. Обаче знай, че усетя ли, отсрещната страна да не желае реален дебат, а просто да ме накара да се почувствам зле, аз спирам да се кося, защото ми е под достойнството да участвам в караници тип "детска градина". Иначе ако искаш, можем да продължим да си пишем, нямам нищо против, но няма да стане твоята да си развалям настроението заради хора без работа. :)

34.   33, защитил семейството си от брошура. :) Рамбо 6 или 7- пази семейството си от брошури и агитиращи. Наобградили те били като сцена от екшън. :)
Че ти откъде знаеш, че жена ти не е искала да я прочете? Злепоставил си я като си я взел от ръцете.
Само теб от цял град са искали да бият.

35.   33, забавна тема. Трупай мускули за следващите избори, пак ще те дебнат агитиращите да ти дават брошури.

36.   Приключи ли вече?

37.   34, 35, много си злобна и знаеш само да се заяждаш и подиграваш, ама теб ако те обара мъж на улицата по задника дори само за 1 секунда, моментално ще ревнеш за "сексуален тормоз" и ще искаш да го съдиш и да го вкараш в затвора, нали? Аре бе, голяма работа, като те обарал, да не би да те е изнасилил?? Че и чак ще тръгне да пуска жалби заради такова нещо, айде стегни се и не прави от мухата слон за такива глупости.

38.   37, а ти правиш ли разлика между реална опасност/тормоз и глупостта на автора? Тикане на брошури в ръцете и вървене на няколко крачки след някого е повод да раздаваш кютеци и да се изживяваш като екшънгерой. Авторът да тренира за следващия рунд.

39.   37, благодаря за подкрепата. Подозирам, че реагира така, защото или раздава брошури, или е от електората. Макар че като гледам злобата и как изопачава думи, ми бие на отклонения.

40.   39, ти гледай да заякнеш за следващите избори. Че те чакат шатрите.

41.   Явно все още не си приключил/а.

42.   38, а ти кога ще спреш да се заяждаш и ще си седнеш на дирника? Каква е разликата между двете, и какво му е "нереалното" и "глупавото" на ситуацията, в която са изпаднали авторът, жена му и детето му? Малко ли е непознат да те нападне изведнъж и да почне да ти тика нещо в ръцете насила, без твоето съгласие? Ами ако тоя му беше извадил нож или пистолет след отказа, кой го знае какво носи в джоба си и какво ще му прищрака? ! Има такива откачалки, където в началото те закачат само на шега, ама като откажеш да им играеш по свирката и да изпълняваш каквото ти кажат, веднага стават агресивни и опасни, и хич не са за подценяване. Ако същото се беше случило на теб щеше да оревеш света, ама като не е на твоя гъз, ти е лесно да се правиш на непукистка и над нещата.

44.   40, случайно да си от Пловдив?

45.   42, ти сериозно ли си мислиш, че някой от тези от шатрите ще извади оръжие и ще те нападне посред бял ден, на центъра на града, на празник, сред толкова много хора? ! Намали гледането на екшъни, такива работи в реалността не стават. Че ще те бие? ! Ония е забравил за авторчето 5 минути след като оскърбения екшънгерой се е омел. То е ясно, че българските мъже са първобитни и всеки скача на бой, щото го гледали лошо, ама.... Хората са на работа и е тъпичко да смяташ, че някой ще я рискува, за да трепе минувач. Умните хора си търсят правата с жалби или заснемат с телефони. А не с бой.
Авторът да тренира за следващите избори, че може да му готвят
отмъщение. Част втора от дългоочакваната развръзка. Тогава ще му дадат 2 брошури, за да е пълен тормозът. :)

46.   42, спри да и отговаряш, не я ли виждаш, че не е добре?

47.   45, стига ги повтаря тия екшъни, че вече започваш да ставаш много досадна, ама много. Аз не гледам изобщо филми, предпочитам да чета книги. Но е ясно, че ти имаш някакъв фетиш към този жанр филми и ги гледаш всеки ден, след като си толкова фанатично вманиачена по тях. Друга простотия не можеш ли да измислиш? То е ясно, че си прекалено проста, за да измислиш някакъв логичен аргумент и си тук, само за да спориш и да се драпаш с непознати хора, за да си докажеш нещо на себе си, какво, само ти си знаеш. Няма смисъл да се спори с такива безмозъчни същества като теб, не поемащи нищо от това, което им се налива в кухата кратуна, пълна с въздух. Всъщност не - мисля, че в твоята кратуна даже и въздух няма, ами само едно огромно празно пространство - ВАКУУМ - с което засмукваш като черна дупка всичко около себе си в измерението на бездънната ти простотия.

48.   47, още един с проблеми с гнева. Щастливи семейства имате със сигурност. Ако имате наистина. Искаш логичен аргумент? Как да ти го измисля за такава нелепа ситуация, където само авторът си е внушил, че някой му застрашава живота? Това не е животозастрашаваща ситуация, а мания за преследване и огромно преувеличаване. Че и пъчене на гърди като пуяк как защитаваме околните. Нормалните и умни хора си търсят правата в институциите. Другите се саморазправят. Да си беше качил случката във социалните мрежи, описана както тук, и да види дали и половината ще са зад него. Щяха да го скъсат от подигравки.
Тренирайте заедно с автора, въоръжавайте се, че опасности
дебнат навсякъде. То брошури, то следене. Забавна темичка.
Един се впрегнал, че ще го млатят заради лист. Щом и номер 1
смята, че и авторът не е наред, значи не съм само аз.

50.   48, иронията е, че споменаваш постоянно гнева, а единствения, който има проблем с гнева, си ти. Не само с гнева, а и с изопачаване на думи (или не разбираш какво четеш, не знам кое от двете). Ясно е, че си от контингента или раздавач на брошури и се засегна лично.

51.   50, това че ти искаш да изкараш нещо толкова тъпо като животозастрашаващо си е твой проблем.
Подлъжеш се по заглавието и си мислиш, че е било нещо УАУ, ужас на ужасите. А то някакви вманиачени фантазии на Ганьо, който си мисли, че всеки като него иска да се бие.

52.   51, ок.