Споделена история от Други

Трябва ли и България да приеме закон за чуждестранните агенти?
Здравейте, тази седмица Грузия официално прие закон за чуждестранните агенти. Според него медиите и други организации не могат да получават повече от 20% от финансирането си от чужбина. Което е много логично според мен. НПО-тата преубразуват пари в политическо влияние. Можете да вземете за пример "Америка за България" и "Отворено Общество", които спонсорират голям брой медии. Спонсорираните медии, разбира се, пишат тенденциозно и осъществяват влияние върху общественото мнение. И това не е някаква про-руска политика, това го прави заклет враг на Русия, страна която беше във война с Русия. Мислите ли че е време и България да предприеме подобни стъпки.

Коментари

1.   Мисля, че нивото на политическите въпроси тук, е като нивото на "любов и изневяра"... Изключително примитивно. Закони в България има много, ама те не могат да променят примитивната, продажна, обслужваща психика на Българския политик. Която между другото съвсем нормално си идва от народопсихологията на обикновения българин... Дали ще ограничиш НПО-тата, няма значение, като "премиерите" ни получават директно инструкциите си от "посолтвото".

3.   Не

4.   Това е като диктатурата на Путин в Русия. Путин направи това - заглуши опозицията, неправителствените организации и асоцоации. Много им се иска на Борисов, Пеевски и Костадинов това да стане и в България.

5.   100% трябва! Особено тези, дето обикалят училищата, пишат "учебници" и объркват главите на децата ни с разни джендърски идеологи и глупости за самоопределяне на пола!

ТОВА Е ГРУБА ВЪНШНА НАМЕСА ВЪВ ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ НА (уж) СУВЕРЕНА ДЪРЖАВА!!!

Откъде-накъде някой, на който му печатат парите в Америка и затова има време и ресурс да се занимава с глупости, ще определя и влияе развитието на децата ми? ! Или ще ходи да ме съди и да защитава "правата" на циганите? Ми да ги вземат от там, откъдето му плащат и да ги "интегрират", като са толкова ербап!

Въобще, с всичките тия трябва да се случи това, коетонаправиха Орбан и Путин!

Между другото - законът е американски! Действа си там от десетилетия и никой не се оплаква от него... Защо тук да е различно?

6.   Информирай се малко по-задълбочено - грузинското правителство в момента е превзето и управлявано от проруски партии. Протестите по улиците от стотици хиляди са срещу тях и точно, защото този закон привидно ще ограничава чуждото влияние, но чуждо от един определен тип. Иначе вратите за руско влияние стават още по-широко отворени, защото техните пари не влизат чрез организации, а чрез корупционни схеми. Както е и в България от десетилетия.

7.   Как мислиш - дали няма политици русофили в Грузия?

8.   За никакви "русофили" не става въпрос, глупчовци!
Става въпрос за това, че колониалните ви господари ви свяряват като жаби, бавно загрявайки водата!
"Прозорец на Овертън" ли, както щете го наречете!
Едно ще ви кажа - гледате ли филми с негри (които са толкова далеч и встрани от нашата национална култура, че изобщо нямат нищо общо) и одобрявате ли това, считайки го вече за "полезно дайвърсити" - значи вече сте в кюпа!
Аз просто превключвам канала...

9.   Грузия направи удивително РАЗУМЕН завой. Откакто започна войната в Украйна те не са въвели санкции срещу Русия, дори отмениха старите. И какво не е наред в това? На Грузия от 20 години й обещават, че ще влезе в НАТО и ЕС, но дори не са ги пуснали да започнат преговори. Те реално друго освен пари за НПО-та не дават. Единствено празни обещания и някоя-друга цветна революция през 10 години. Грузия е също така изключително подредена и богата държава. Явно там имат и адекватни управници, не като тези у нас.

10.   Грузия не е в ЕС.
В ЕС понятието "чужбина" няма особен смисъл, защото всичко ни е свързано.