Споделена история от Други

С колко човека реално имате контакт
С колко човека реално имате контакт. От работа вкъщи, дори и млади хора, който реално нямат ангажименти.
С годините контактите ни намаляват драстично, просто няма какво да си кажем с много хора вече, на различни вълни сме.
Не искам и някакви близки контакти от друга страна. Много е лошо обсебването и очакването от някой.
С роднините същата работа все повече се отдалечаваме, усилията са били повече от моя страна, от другата страна виждам пасивност и мързел дори да се видим, писна ми все аз да каня и сервирам. Сато имаше повече по-възрастви роднини жените бяха други, сега вече следващите поколения ги виждаш как сакън да не направят едно кафе.
Самотата е поголовна.

Коментари

1.   Така е. С 4.

2.   Вярно е. Вече всичко се градина взаимни интереси. С роднините нещата съм оставил автопилот. Единствено само със сестра ми, често се чуваме и виждаме. Понякога ни помага с дете, много държа на нея и много я обичам. Но тя е уникален човек. Чист човек. Всичките ми други роднини са меркантилни лекета. Приятели само един, но по-скоро са общи интереси.

3.   С доста. Имам приятели и среда. Едни и същи са от 20 г. Не се виждаме всеки ден, но през ден, след работа се виждам с някой/и от тях. На гости идват също често.

4.   Така е, но за това си има причина. Виж за самотата не съм съгласен, защото или можеш да се оправяш със себе си или лошо. Никога не съм се чувствал самотен, но свеждам контактите до минимум по ред причини. Роднините отдавна съм ги отбичил, защото в трудно време когато бабите бяха възрастни и измираха, не направиха нищо, не се обаждаха, не се интересуваха, бяха налични само за веселбите. Така че родата е с червен картон и ми е спокойно. В работата е предимно интриги, сплетни и желание за изпъкване пред началството с доносничество, заради което просто съм игнор там и изключително любезен в общи теми, но никога нямам време за дълги разговори.
Приятели имам от преди 20-30 години, не се виждаме често, но сме си верни. Приятели за повечето са хора с които да се напиеш и да ходиш на риба, което за мен е по-скоро деградиращо.

5.   Сексуално само с две - жената и любовницата.
Иначе на родовите събирания лятото става голяма веселба.
Колегите в работата също са години.

6.   С най-близките роднини всекидневно. С някои не толкова близки - по празници или като някой има нужда от подкрепа и помощ. С няколко познати, състуденти и бивши колеги - по повод. С хората, с които споделяме общо хоби - почти всекидневно, като често и купонясваме заедно. Ами така, както го написах, май общото хоби е това, които може да разшири социалния ти кръг.
Съвременният живот е такъв, че си ставаме самодостатъчни, капсуловаме се и като че ли все по-малка нужда от контакти с хора имаме. Не е добре, но е факт.

7.   Здравей. На 20 години съм и имам около 7-8 човека, с които реално се наслаждавам да комуникирам и излизам. Имам и други контакти, но при повечето сякаш не сме на една вълна и се напъвам при разговор. Надявам се да помогна за статистиката ти.

8.   Това е доста... тъжно от твоя страна. Дано се подобри ситуацията ти.

9.   Поддържам контакт с доста хора покрай работата ми, имам много познати, но реално си поддържам контакт само с мъжа ми и със семействата ни. Имам стари приятели, с които се виждаме веднъж в годината, примерно, но така ежедневно нямаме време за излизания. Все пак сме работещи и заети хора, някои работим на по две или три места. Не ни е по силите да правим каквото и да е след работа през седмицата.

11.   Аз съм на 30 и общувам точно с трима човека редовно и това са майка ми, баща ми и брат ми.
Приятели в момента нямам никакви. И като се върна назад, въпреки че съм имал уж приятели пак никога не е било истинско приятелство и съм се чувствал много често доста тъпо и не на място. Винаги съм се опитвал да поддържам отношенията, да съм лоялен и всеки път оставах супер разочарован. За да няма никой около мен явно и аз не съм стока де. Имам минуси и комплекси от малък, които голяма част съм преодолял, но все пак си оказва влияние..
Вече ми е буквално все тая и съм го приел отдавна. Може да е жалко, но това е положението. Познати обаче имам десетки, но не са хора, на които можеш да имаш доверие, че да сме приятели.