Споделена история от Други

Кой е вашият любим период в новата история на България след 1989-та?
Здравейте, ясно е, че това е лично мнение, но искам да знам кои според Вас са най-добрите години след 1989-та за Вас? По лични или обективни причини, споделете всичко, което смятате, че си струва.

Започвам аз. Роден съм малко преди промените, разбира се нищо не помня от преди тях. От 90-те, ранното ми детство помня повечето неща смътно. Започнах първи клас 1995-та. Били са бедни години, но явно родителите ми тогава някак си ме предпазиха от това, какво ли, но имам предимно почти само добри спомени. Но и като цяло аз като че ли помня повече хубавото.

Преди 1992-ра не помня почти нищо, само един спомен как баба ми, която е починала 1991-ва лятото ме извеждаше в снега, трябва да е било началото на 1991-ва значи и съм бил на 2 годинки, ненавършени още 3. От 1992 помня само неща, свързани с детската градина. Между 1992 и 1994 или 1995-та ходих на детска градина, а есента на 1995-та започнах училище. Ами от 1992 до 2000 година си ми бяха хубави години. После вече от 2001 до 2002 включително бяха лоши години за мен, много проблеми вкъщи, умря другата ми баба... 2003 обаче беше супер, 2004 сравнително добра, 2005-2007 ОК. 2008-2011 бях в университета и бяха приливи и отливи, но като цяло ОК.

2012-та беше гадна за мен лично, само лятото беше що-годе хубаво. Затова пък 2013-та и първата половина на 2014-та бяха прекрасни години за мен.
От втората половина на 14-та до средата на 2019-та обаче беше тежък период. 2021, 2023 и 2024-та са противно гадни, особено сегашната.

Липсва ми втората половина на 2019-та година, хубава музика и като цяло беше прекрасно. Колкото и да е странно ми липсва и 2020-та, въпреки пандемията. Имаше едно спокойствие като повечето хора си седяха вкъщи, градът дишаше и можеше да се разхождаш без тълпи. Не се чуваха самолети с постоянното бучене, нямаше и задръствания и толкова коли по улиците. 2022 беше прекрасна година за мен, уви както виждате в последните години такива години за мен са рядкост. Имаше някакви магия, особено май месец. Влюбих се, по телевизията даваха интересни неща за първи път от много време и т. н.

Общо взето да обобщя за мен най-хубавите години са 1992-2000, 2003, 2013, първите месеци на 2014, 2020, 2022. А за Вас?

Коментари

1.   Идването на Борисов на власт.

2.   Тая тема е дъвкана хиляди пъти. На кратко пенсионерите, изпитващи носталгия по младините си, ще ти кажат, че по велики времена от соца няма, понеже тогава 'ляба е бил 5 стишки и нямало чалгаджийки. Репресираните и младите пък ще ти кажат, че са били мракобесни времена. И в крайна ще има едни безкрайни спорове.

3.   Беше хубаво когато всяка седмица имаше разстрел на поредната мутра и я даваха по телевизията просната. Беше хубаво когато до около 2000-ната преди да се изнесе всичко по-бяло от България все още имаше расисти в България и биеха мангалите за спорта, за което даже рок групата Амнистия от 1995-та доста често пее в такава посока. Друго положително в България не знам да се е случвало. Всичко друго е само хаос, предателства, мизерия, потиснасот и негативизъм.

4.   1999до 2002 някъде да кажем като бях 16 до 18-19

5.   Докато си бил дете ти било хубаво, когато си взел да имаш отговорности било на приливи и отливи с изключение хубавото лято на първия секс. А след това хубава година имаш само когато има повечко секс който си описал като "влюбване"
Еми какво да ти кажем животът ти се върти около секса

6.   Това е нещо много относително. Младите години винаги са хубави.

7.   Най веселият живот е шареният прайд на голи задници! За 30 години "демокрация", това е най голямото "постижение" в живота ни, доживяхме и мъже да правят семейства, за жалост няма да научим как ще раждат!? Западните джендъри на маймуни ни направиха, това живот ли е?

8.   97 докъм 2003 беше върхът на света

9.   Студентските години, макар и да нямах много пари, си остават най-хубавите ми години. Тогава си направих и сефтето. ;)
Т. е. между 2005 и 2011г. (учих и магистратура). Бях млад и хубав. Сега съм само хубав. И понадебелях, а тогава бях строен и понеже съм и висок, бях доста вървежен сред жените от специалността. Но, и тогава, и сега съм си задръстен и не направих много в тази посока.

10.   Моите възможно най-хубави години ми бяха студентските, естествено (без 2011г де, защото беше отвратителна, поне за мене), и по-конкретно есента на 2009г, таман бях станал студент в Шумен(тъй като аз съм малко по-малък от автора, тъй като аз съм дошъл буквално с демокрацията тук на земята), най-хубава сякаш от 4-те си ми беше 2012г, просто така го чувствам аз! ... Оттам нататъка обаче, от 2014г насам буквално вече никак не ми е хубаво, единствено 2016г беше що-годе като цяло приятна година за мен, и донякъде и 2018г, но последните тука 4-5 години направо, с всичките тез безобразия и простотии дето се случиха в страната ни, и въобще по света, направо по-скапани години от 2020, 2021 и 2022 за мен поне до момента не е имало... първо ковид, сетне безобразна инфлация, две войни станаха, настрана и от това, че 2022 почина майка ми-абе просто не е за приказване, сега... Те и 2000-те може би също не бяха толкова хубави(като цяло), ама тогава поне бях ученик, бях в обикновено СОУ в периода 2005-2009г, за мен поне не бяха толкова зле(та тогава нали влезнахме в ЕС все пак, спомням си и националната учителска стачка 2007г, когато тъкмо бях станал 11. клас, края на септември и 6 седмици си стояхме вкъщи вследствие на това, чак до началото на ноември, а матурите таман ги въвеждаха, в следващата 2008г бяха първите, ама нашия випуск след това, в 2009г)... Докато в основното училище беше доста по-гадно, тях години вече не искам да се връщам към тях, докато 1990-те изобщо няма как да ги помня, просто твърде малък съм бил тогава, само си спомням, че когато станах 1. клас на 15. 09. 1997г, беше един начумерен, облачен ден... и само това, друго нищо не помня... Но с едно нещо все пак ми остават завинаги тези 2 десетилетия(1990-2009г), а именно с музиката-толкова хубава като цяло нали, разнообразна, с много стойностни песни, бийтове и т. н., изобщо докъм 2011г откъм музика беше буквално супер(и българска ако щете), след туй вече стана тя една... макар че и сега се правят доста добри песни де, но... не е както беше преди... Та най-скапани и гадни години за мене бяха 2002-2003, 2009 до лятото, после 2011, 2014, 2015, 2017, и така. А 2013г ми беше хубава ама само до лятото, все пак тогава се дипломирах от Шуменския университет...

11.   Правилно са ти казала хората, всичко си зависи на колко години си бил. Защото на 10 вашите са ке грижили за всичко и разбира се твоите спомени са хубави, ама що не питаш родителите си как са те отглеждали по време на поредната криза?

12.   Понеже съм роден през 2001 година и съзнателният ми живот е кратък, любимият ми период са последните три години, когато ГЕРБ не управлява. Вчера тези некадърници за седми пореден път не успяха да направят правителство, хаха.

13.   Бойковото време. Причината не е, защото сме цъфнали и вързали тогава. Просто тогава ми мина безгрижното детство. По същата причина пенсионерите харесват комунизма. Асоциации с младостта, а не хубавото положение, което така и не сме стигнали.

14.   Детството.

15.   Световното по футбол 1994. И инфлацията 1997, тогава направихме много пари.
Пък номер 1 или не е прочел въпроса като хората, или е психично болен.

16.   От 2013 до 2020

17.   Имаше някаква магия по време на корона вируса. Никога не съм виждал градът толкова тих и с толкова чист въздух и небе. Птичките и таралжеите в парковете кой знае какво са си казвали "Брех най-после се разкараха тия хора! " Някак доста интересно седяха червено-белите ограничителни ленти покрай пътеките на парковете. Човек обикновено преживява в живота си такова нещо като пандемия най-много 1 път.

18.   Аз съм роден малко след 89та и си спомням средата-късните 90те с някаква носталгия, летни дни на игри в квартала до късна вечер, една камара спомени с приятели, приключения и свобода.
Но тази носталгия е само защото съм бил малък и без никакви грижи и концепция какво реално се е случвало в държавата.
Сега реално положението е много по-добро, но трябва да храня гърла, да ходя на работа, чат-пат ме понаболява кръста, трябва да мисля за сметки и подобни битовизми.
Ето защо хора на по 50-60-70 годишна възраст ще ти кажат, че по Бай Тошово време са се чувствали супер, а нашето поколение ще ти отговаря, че 90те е било най-доброто им време.

19.   18 e 2020-та не ти ли липсва когато нямаше задръствания и въздухът стана по-чист? Освен това музиката беше невероятна?

20.   "а нашето поколение ще ти отговаря, че 90те е било най-доброто им време. " - Тотален ментален колапс...