Споделена история от Други

Бързи, лесни и вкусни рецепти от чужбините
Знам, че тук има доста потребители, които са в някоя чужбина.
Нека споделим лесни и вкусни рецепти, всеки от "своята" чужбина.

Моята е испанска салата с макарони, особено за лятото е много свежа.
Сваряват се макарони (за около 0. 5 кг) в подсолена вода с малко олио.
Нарязват се на кубчета-
1 червена чушка/пипер
1 зелена чушка/пипер
1 голям, твърд домат
Няколко Кисели краставички
Шунка - също на кубчета като всичко останало

Омесвате всичко това с по-лека майонеза, като включите и прецедените, изстинали макарони.
В хладилник за около час. Колкото повече престоява (в хладилник) толкова по-вкусна.

Да ви е сладко!
Ще чета за вашите вкусотии.

Коментари

3.   Супер рецепта, само 8а знаеш, като се варят макарони олио не се слага, а само сол. Олиото не се разтваря във водата и с нищо не ти помага.

4.   Моята любима рецепта от Испания за Сангрия

вино 700 мл
коняк 50 мл
захар 3 супени лъжици
лимон1 бр
портокал 1 бр
ябълки 1 бр
праскови 1 бр
канела 1 пръчка
Как се приготвя:
Измийте старателно всички плодове. Разрежете портокала на две, изцедете сока на едната половина, а другата нарежете на едри кубчета, като не го белите. Нарежете на всички плодове на еднакви по големина кубчета и ги прехвърлете в голяма кана, с вместимост минимум 1, 5 литра.
В каната към плодовете добавете изцедения портокалов сок и захарта, след което добавете коняка, а накрая и пръчката канела. Разбърквате добре до разтопяване на захарта. Добре е да оставите каната за два часа в хладилник, за да се смесят вкусовете. Накрая добавете червеното вино. Сангрия се съхранява в хладилник, важно е да бъде много студена, за да бъде истински освежаваща. Когато сервирате Сангрия слагайте в чашите и парченца плод, тъй като плодчетата поемат вкуса и аромата на виното и са много вкусни!

5.   Ето една смислена тема, следя с интерес. Нямам рецепта, тъй като не съм в чужбина, но обичам лесни рецепти, защото нямам много време за готвене.

6.   Брънзови халушки. Нещо като варени ньоки от картофено нишесте, с леко разтопено бяло овче сирене и пръжки от сланина. Доста добро и вкусно за студени зими. Не е за жегата обаче.

7.   щатите, Вирджиния
Коблер

Безумно лесен чуден сладкиш.

Праскови компот един буркан
Чаша бяло брашно
Половин чаша захар - по рецепта е цяла, обаче само американците могат да ядат толкова сладко
Литър мляко - пълномаслено
200 гр. краве масло
Ванилия или канела или подобно
Бакпулвер пакетче

В купа брашното и захарта. Добавяш по малко млякото и бъркаш да няма бучки. Може с миксер, ако те мързи. Накрая, преди да го сложиш в тава, добавяш бакпулвер.

В тава слагаш маслото и във фурната да се разтопи. Тавата да не е много широка, за да има мегдан да бухне. Изсипваш бързо сместа. Почваш да пускаш отгоре парчетата праскови. Да не са прекалено натрупани, но да си има.

Печеш до готовност на силен огън. Ок. 190 градуса за 20 мин. Проверяваш с клечка.

Безумно лесен. Буквално отнема 10 минути за правене. Дуракоустойчив. Важното е да не намаляваш маслото. Повече може, по малко не.

8.   Тешешка рибица... на тиган. Масло. Сол. Може малко мащерка и риган.