Споделена история от Други

Затвор
Хора взех решение, което ще промени живота ми завинаги. Чувствайки се притиснат от финансови затруднения, обмислях кражба от богато семейство, живеещо в съседната къща. Аз внимателно планирах обира, като се уверих, че няма да оставя следи след себе си. С бързи движения отворих прозореца и влязох в къщата. Докато претърсвах стаите, открих пачка банкноти в различни кюпури, скрити в тайно отделение на бюфета. Пулсът ми се ускори, докато държах парите в ръцете си. Знаейки, че трябва да действам бързо, прибрах парите в джоба си и започнах да излизам от къщата. Обаче от полицията днес ми звъннаха и ми казаха да се явя при тях колкото се може по-скоро, искат да ми направят разпит. Въпросът ми е трябва ли да се притеснявам. Дали ще ме вкарат в затвора?

Коментари

1.   Да, трябва да се притесняваш, защото си крал. Отиди и си признай всичко!

2.   И като взе пачката банкноти забогатя ли, оправи ли си финансовото полжение? Иначе не е задължително, може просто да искат да ти направят разпит от позицията на съсед, който може да има информация за грабежа. Но е от изключителна важност как ще се представиш на разпита и ако не знаеш какво да говориш, може да ти коства всичко.. Трябва да приемеш вътре в глава си, че си невинен, да си създадеш версия за ситуацията и до такава степен да се самоубедиш в нея, че е истина, че чак да забравиш, че не е..

3.   Малко измислено звучи честно казано.

4.   Ако има камери къщата си чао

5.   Много филми гледаш!

6.   Така става като си влязъл в къщата на ББ.

7.   Честно казано, с тия, , закони '' в България най-много да ти треснат някоя глоба. Но иначе от чисто морална гледна точка :не лъжи и кажи истината. И да има присъда, със сигурност ще е по-лека, ако си признаеш

9.   Ако къщата е била оборудвана с камери, нищо чудно да те има на записите! Технологиите се развиха така че никой да не може да заподозре че го снимат, най-малкото защото има толкова шпионски джаджи, че свят ще ти се завие, а отделно има и миниатюрни скрити камери, които просто няма как да се открият, така че ако аз бях на теб, не само, че нямаше да вляза, а нямаше и да си помисля да го правя и да стана
за резил!

10.   Те вече знаят, че си ти. :)

11.   Богато семейство, което си държи "пачки" вкъщи, със сигурност имат и камера. Та... Приятно прекарване.

12.   Ползвай раздела Измислени истории.

13.   Хубаво си съчиняваш, но има да учиш още. Откога полицията кани по телефона заподозрените. Пропуснал си да кажеш, че пулсът ти се ускори като видя непознат номер.

14.   Ако обира е направен като хората без да оставяш следи няма как да знаят, че си ти и те викат просто на база предположения! Отричаш всичко и най- важното говори с адвокат!

15.   Поредната фейк тема.. вече даже бабите не държат пачки под дюшека и им превеждат парите и плащат с карти.

Иначе да.. май само ББ спи с пачки в евро, кюлчета и пищов и злато на нощното шкафче..

Т. Т.

17.   Според мен, ние сами си създаваме демоните.
Ми я си представете това да хвърлиш някого в ада.
Защо? Защо не може тия неща да се прощават.
Тоя свят се превръща в някаква тотална яма.
Какви са тези хора, които правят всички тия неща и защо.
Според мен те са ядосани.
Опитът беше добър.

18.   Да, вероятно има свидетел на това, как си влязъл/ излязъл от чуждата къща.

19.   До 15, абе не е точно така, лично познавам 3 жени които изгърмяха с по 50-60 к.

20.   Не знам дали темата е истинска, но ако е....
1. Финансовите затруднения не оправдават кражбата. И аз имам затруднения, обаче работя на две места, а не крада от по-богати хора или от когото и да било.
2. Много си глупав. Защо крадеш от хора, които са ти съседи? Нали се сещаш, че ако имаш досие (което е почти сигурно, имайки предвид начина ти на представяне на темата), ти ще си първият заподозрян за грабежа? Дори и да не те подозираха директно, първо теб щяха да разпитат от полицията заради миналото ти. Другият път кради от някой, когото не познаваш добре... или най-добре си намери работа.

21.   До 20. Всеки човек има досие.