Споделена история от Семейство

Многофамилна къща и проблем с роднина
Тривиална история. Нямаме делба, защото брат ми не желае такава, защото ще лъсне, че ползва повече от наследството. Адвокатът ни отказа до завеждаме делба по съдебен ред с мотив, че нищо няма да стане, ще се съдим с години и резултатът е несигурен. Имаме общ водомер, ние сме с контролен и плащаме опредилина сума според показанията му. Заплашва, че ще спре да плаща останалата част от сметките и ще ни спре водата. Днес конфронтира жена ми и направи опит да я бутне по стълбите с мотив, че правила интриги. А жена ми направо като го види тича нагоре по стълбите, никога не е конфликтна. Аз имам проблеми с брат ми от години, но на мен не смее толкова да се разправя. Имаме общ двор с 2 гаража. Формата му е такава, че не могат да се разминат 2 коли и редовно ни запушва. Заплашва, че дворът и гаражите са негови и той решавал дали ще ползвам моя. Няма правно основание за това. Дворът е по 1/2 за всеки. Трябва да звъня на 112 всеки път когато откаже да си мести колата, за да мина. Всеки път чува как звъня и бърза да си премести колата за да не дойде патрулка и да го конфронтира. Адвокатът ми вдига рамене и ми казва да сме се разбрали доброволно. Пробвам, ама той почва да обижда, крещи и по жена ми. Тя плаче от стрес и трябва да я изпращам на работа и да я посрещам. Днес въпреки, че бях с нея, за сефте си позволи пред мен да я обижда. И мен ми нареди, но по-обрано. Той обича да си пийва и като прекали с ракиите тя му е редовния виновник за всичко понеже е "чужд човек" и от провинцията. Все едно аз да обиждам неговата и да не й давам да си влиза и излиза от утях. Абсурдно. Не мога да го набия, не това е начина. Съвет?

Коментари

1.   Продаваш имота, купуваш си самостоятелен и се раждаш отново. Аз имах имот с идеални части купен от единия роднина, бяха 3 наследника. Страшно прости мизерници, които ни вгорчиха живота. Между другото, съседите ни предупредиха преди покупката да не се занимаваме, но ние не можехме да си представим за какво става въпрос. По същия начин са и новите купувачи. Бабата е вече 88 годишна, буквално няма пари хляб да си купи, но е завела дело. Това е 33 годишна история, а преди това има също толкова години вражда. Мъжът й алкохоликът почина, синът й- много хубаво момче полудя и наскоро е починал.
На глава с идиоти не се излиза. Предпочитам да отстъпя и да си живея живота, отколкото някой "правоимащ" да ме трови.

2.   Системата ни е наистина много тромава относно делба, дела и т. н.
В много кофти ситуация сте, ние със моя съпруг и семейството му сме в подобна, но при още живи родители.
Отидете в полицията пуснете жалба, не, че тя е някакво решение просто може да се сплаши малко. Изкарайте си ограничителна заповед.
Намерете медиатор, обяснете му всичко, той може да свърши работата с диалога с брат Ви.
Успех Ви пожелавам и в най-скоро време намерите спокойствието!

3.   Този форум за съдебен спор го имате. Как да ти се даде съвет, като не знаем с какви документи разполагаш? И при най големият адвокат да отидеш, ако нямаш нужните документи за собственост, и Господ не може да ти помогне. Толкова неясно описваш ситуацията, че тук можем само раздумка да си правим, но без полза!?

4.   Продажба на вашата част е най-добрият вариант.
Живеете под постоянен стрес, а съпругата ти горката и в страх.
Друг вариант е дело за реални граници, смени адвоката, този нещо не му се работи май...
И трети вариант за който се сещам, е да отдадеш шлд наем на 2-3 здрави момчета докато на брат ти му се понаместят чакрите и стане хрисим, духовен човек...

5.   Продавай си часта, или дай под наем, ти се изнеси като пич.

6.   Намирисва ми на криминална история. как така ще бута жена ти по стълбите. Това си е направо.

Съберете доказателства и заведете дело в съда в ПРОКУРАТУРАТА.
НЕ ОБИКНОВЕНА ЖАЛБА ДО ПОЛИЦИЯТА.
лУД ЛИ Е. ДАНО ГО ОСВИДЕТЕЛСТВАТ.
Спешно ограничителна заповед.
Да не ви доближава.

Но принцип съм против отказването от права но в случая трябва да се махнете оттам.
Как така ще бута жена ти.
Така се ядосах аз че за теб авторе незнам.
Попринцип съм против насилието но трябва сериозно да се сплаши.
Ви е давате ли си сметка какво можеше да стане с едно падане по стълбите.
Скарай му се. Сплаши го.
Заслужава някой да му хвърли як пердах.
Защото трябва да се предотврати нещастие.

Ако някой направи така на жена ми или мъжа ми няма да ми издържат нервите. Ще ям бой но не бих позволила да закачат половинката ми.
Каквото и да става да докосне някой половинкатами и аз да стоя и да гледам и да се ослушвам НЯМА КАК ДА СТАНЕ.

тИ Не си ли и автор на една друга тема пак за двама братя става въпрос. Единият живеел повече от 20 години в един имот и сега другият брат искал да се връща и жена му не давала.
Беше пусната тема тук.

Ето права бях хората изтрещяха.
Почват да се хващат за гушите заради имоти.
Жегата не се отразява добре на хората.
А вие не ми вярвате АЗ от кога пиша.

7.   Ами тука вие сте в грешка. Може ли при цялата ситуация с брата да останете в тази къща и да си тровите живота. Продайте вашия дял и си живейте живота. Ако е лош наистина няма да си причиня да имам змия в пазвата и такъв човек да ми е наблизо. Имам опит със сестрата на мъжа ми: прекратих изцяло контакт, не ме интересува кой какво говори и би казал, хора, които не са ме подкрепяли, а напротив, говорили са зад гърба ми, докато време, когато съм била болна, зле или бременна и съм гледала брата на тях да помага, не на мен, само и само да са добре, не са ми нужни.

8.   Брат ви е стандартния невероятен и единствен по рода си умен и велик тип, който не е поемал последствия за действията си.
Лошото е че ти си подобие на мъж, мислещ се за добър и възпитан, а в същото време си безпомощен. Заради тази безпомощност жена ти ще те намрази и със сигурност вече не те уважава. Защото ти си безсилен да я защитиш, когато някой я обижда.
И брат ти ще продължава да опъва границите и да прекрачва все повече такива, защото е нехранимайко и в момента живее с мисълта как да съсипе живота ти, както вероятно е съсипал своя, от там и пиенето и другото.
И между редовете личи че теб те е страх, даже се ужасяваш, хем те е страх, хем си неспособен да защитиш жена си.
И някак чакаш тази помощ да дойде отвън, да се появи някой силен Супермен и да реши твоите проблеми, а ти да си живуркаш в зоната на комфорт, без да противодействаш на някакви отрепки.
И за това държавата ни е на това дередже, и полицията и всичко, защото повечето са като теб, незаинтересовани от нищо, гледайки си своя гръб, докато не кацне такова грандиозно бедствие на главите им. И не те е интересувало как ще се оправи държавата и ето ти отговора, държавата също не я интересува за семейните ти проблеми. Лесно е и поучително.
И един умен мъж беше казвал, че дявола не е в големите борби, а в ежедневните битки със злото, когато за рационално приемаш че трябва да наведеш глава пред глупака, пък даже не се сещаш че този ден никога няма да се върне, както и достойнството ти или това на съпругата ти.
И се чувстваш безсилен, а и знаеш че си такъв. И си неспособен за нищо, защото не разбираш как една конфронтация би променила нещо, варварско е, не е човешко и хуманно, далеч по добре е да си унижен пред себе си, пред жена си, а пък сам знаеш че нещастен и глупав човек като брат ти от приказки не разбира.
Но как човек цял живот крил се зад рационалното да бъде различен, свикнал да навежда глава в името на “мир и спокойствие”, би разбрал другото, достойното, мъжкото дори. И как да направиш нещо като цял живот си бил онзи мекушав рационален човек.
И тъй като стана дълго, се сещам за едни други думи на един велик човек, който казва че всеки плаща цената за това което е, дори да не му харесва и да не го осъзнава.

9.   Други адвокати няма ли, защо ползваш само този който всичко ти отказва?

12.   Напълно съгласна съм Все едно аз съм го писала с номер 8.

Наистина за мен е странно как така няма да защити жена си.
Добре хубава не е конфликтен но поне може да му се скара да го сплаши нещо да измисли.
Дори да не скача на бой.
За какво и е на жената такъв мъж. който няма да я защити когато се наложи.
Той е абсолютно безсилен. Ума ми не го побира.
Ми тя ще се скара с него рано или късно.
По-добре да си намери някой който да я чука но да я защити ако брат му й се дърви.
Някой. който не е страхливец.
Та той е щял да я бутне по стълбите. Давате ли си сметка. че последствията можеха да са фатални.
А и след тази случка спешно трябваше да вземете мерки пък дори и да се изнесете.

Само като го чета и кръвта ми кипва. Ако съм на негово място кръв щеше да се лее. Нещата щяха да са на живот и смърт.
Как авторът успява да запази спокойствие незнам. Ума ми не го побира.

Авторът е страхливец. Просто трябва да сплаши брат си. Наложително е при тази ситуация.
Да. вярно е че му е брат но дори да не се сбие може просто да даде да се разбере. че с жена му не може да говори така Брат брат но просто е наложително спешно да се направи нещо за да се предотврати нещастие.

Да. неистина все едно тук е съдебен спор.

15.   Авторът- Караме се постоянно. Някой път го хваща страх да не му направя нещо, спира алкохола и по 4-5 месеца е кротък, но после пак прави номера. След онзи опит да бутне жена ми по стълбите пред мен, го изтрясках в стената. Почнах да викам и той се скри утях, през вратата ме заплашваше. Не мога да го ударя, защото ще си извади медицинско и ще ме осъди. Още повече, че когато се държи така е 100% пил и не ми се струва удачно да го удрям в това състояние. Ще сменя адвоката, добре. Ползвах този, защото в миналото ми е помагал за други неща ;) в отговор на един горен коментар- за първи път пиша тема, може би се бъркате. Продажбата ще е трудна, защото нямаме реална делба, до сега никой не е пожелал да го купи (особено след като брат ми го овика през терасата), наследници сме на починал собственик и имаме само удостовенеие за наследници и нот. акт. можи би наистина за отдадем жилището под наем, макар че така ще му направя услуга и после ще разправя как ме е изгонил. Да, прав сте, че ме е страх. Страх ме е да не излезе, че аз съм виновник и агресор, да ме осъди да побой и да ни изгони. В днешно време на лудите и наглите всичко им е простено, а нормалните хора сме заставени да търпим.

16.   До 15. Автора от 8.
И слушам само оправдания. Ще си извади медицинско и ще те осъди, пък то това не е толкова лесно, самозащита му викат. А пък жена ти какво медицинско да си извади за психическия тормоз? И да извади медицинско как ще докаже без свидетели че си ти, стига да нямаш рани.
И на глупости съм се наслушал. Пък хем го било страх, хем те запушвал с колата и е агресивен. И хем не мислиш че ПТП е нарушение извършено на пътя, не в нечий гараж и ако стане в гаража не е ПТП и КАТ не може да се ангажира с това, пък и е сложно за доказване.
И всичко това защото брат ти е крайно нещастен и тъй като такъв човек държи другите да са като него. Пък някак му се разминава.
И някак държиш да засвидетелстваш пред непознати колко правилно си постъпил, пък жена ти очевидно е стресирана, защото ти не си взел мерки. А хора като брат ти всеки е виждал и са лесни за укротяване. И като спре да пие за 5 месеца и като се напие и през 5 месеца ще лежи по болници и на третия път ще спре да пие, ще стане въздържател.
И не е много хуманно, но както вече написах, с глупав и нещастен човек не се спори. И на агресията не му отговаряш със заплахи а с безкомпромистност и ще разбере, колкото и да е глупав, че очевидно не става така.
И му се е разминало само защото има за брат теб, а не като мен. Бездействието има последствия и ти ги изпитваш на гърба си. Действието също има последствия, някой път по-неприятни от другите, но някак спиш спокойно и леко, защото тези които трябва да защитаваш са защитени, а не травмирани.
И изобщо си голям писател, ама малък човек, от там и проблемите които имаш както написах. И не е нужно да убеждаваш мен че си големия мъж, трябва да го направиш пред жена си.
И глупаците като брат ти са големи на пътя и като цяло докато не стане някой инцидент, случайно. После се извиняват без нужда и става меки и мили, не че са такива, просто така ги е научил живота.

17.   Авторът- Благодаря на всички за вниманието и отговорите, прочетох полезни съвети за медиация, прокуратура и тн, за което съм доволен, понеже адвокатът ми тези неща не ми ги е казвал, освен дежурните реплики, че няма какво да се направи по въпроса, имуществото не може да де раздели точно на 50/50 и да не го нападам физически, защото щял да ме осъди, както и да не го предизвиквам с обиди, за да не пускал жалби срещу мен. Един вид нищо да не правя, защото в противен случай ставало много лошо. Това е причината за поведението ми, която така ви вълнува. Пожелавам ви здраве. Смятам темата за приключена.

18.   Авторе и ти си прав но въпреки всичко спешно трябва да направите нещо.
Не трябва повече да сте пасивни. Вие трябва да си решите проблема..
Незнам дали имате деца но ако те живеят с вас те разчитат на вашата защита.
Ясно е че с медицинското ще стане така но чак такъв бой не трябва.
Просто трябва да го сплашите по някакъв начин.
Лично аз съм подавала сигнали до прокуратурата за изследване на психичното здраве процедура по закона за здравето.
И съм била свидетел как други хора са го изследвали и някои и настанявали.
Винаги са се отзовали.
На ниво прокуратура а не просто на местната полиция.
Ако го настанят дори и да го пуснат ще имате някакво време спокойно да се изнесете.
Децата ви не трябва да стават свидетели на скандали това ще повлияе на психиката им.

Щом няколко пъти го хваща страх и се кротва трябва сериозно да му се вземе страха.
Хайде действайте.
Успех.
Вярвам, че рано или късно ще докажете правотата си.
Късметът работи за СМЕЛИТЕ ХОРА.

19.   Разбира се, че не е нужно да го пребивате, че да си вади медицинско. А и ако е лека повреда може за сплашване.
Или по някакъв начин да му се вземе страха.
Нали се укротява за няколко месеца.
Значи трябва да се укроти за повече.
Пък в крайна сметка по-добре глоба но да се сплаши и да не смее да прави поразии.
А и пияните хора са душици.
Нямат сила да се бият особено.

20.   Що за адвокат е това.
Дори аз знам повече от него.
Но може и да не ми публикуват коментара тук защитават само адвокатите.

21.   Излизате с жена ти под наем, а твоята част, ако не можеш да я продадеш, я даваш под наем на някакви от малаата и като почнат да правят золуми всеки ден, като почнат с купоните 24/7, мисля, че брат ти ще се кротне и сам ще ти предложи да продадете всичко и да си разделите парите и после си купувате нещо далеко от него.