Споделена история от Други

Къмпинг Смокиня
Здравейте!

Този август ще ходя на къмпинг Смокиня за няколко дни на палатка.

Имам няколко въпроса и ще се радвам някой, който е ходил да сподели :

- плаща ли се нещо за престоя на самата палатка/има ли някаква такса за използване на мястото - плажът Каваци е доста дълъг и все ще има къде да си сложим палатките въпросът е дали и този плаж е даден целият под концесия и трябва ли да се плаща

- има ли душове и тоалети на самия къмпинг

- има ли къде да си зареждаме телефоните

Това са ли питанията, много благодаря на всеки, който може да сподели нещо!

Коментари

1.   Не зная, брат! Съжелявам!

2.   Искаш да спиш на палатки на плажа? Очевидно не спал на палатка на плаж преди. На плаж не се опъва. Духа един вятър и си дотам.

Плажа изобщо не е дълъг. По закон трябва да има свободна зона и не може всичкото да е на концесия. Но най вероятност ще ви изгонят местните, или трябва да сте в края или началото. Отидете в горичката посока Дюни, горе на баира. Там няма да имате проблем и е 10ина мин пеша. Ако сте с кола, има и къде да я оставите около носа

Душове има на плажа за всички. Телефони може да зареждате по кафетата.

Смокиня не е най доброто място за диво къмпингуване. По добре на Дюни отидете

3.   От номер 1:

Момче, как можеш да питаш такива елементарни върпоси в тоя сайт. Има сигурно 50 ръководства как се плажува на палатка в Интернет, а и детайли за Смокиня.

Не съм бил на Смокиня, а на Градина, но ще ти споделя опита.

1. Няма такси - некви мутри дойдоха да ни искат пари, ама с хора ги изгонихме. В една горичка до плажа си опънахме палатки.

Земи си дюшеци - мойта компания не си беше взела и директно спахме на тревата върху камъните. Много груба грешка.

2. Ако е къмпинг зона би трябвало да има душове до тоалетните, но не очаквай нещо велико. Може да са само външни душове за замиване, ако има вътрешни душкабинки - късмет да се доредиш, а и трябва да си носиш дрехи за преобличане след душа.

3. То душ късмет да си намериш, ти за зарядни ми говориш. Отидете в заведение и поискайте да ви пуснат телефоните да се зареждат.

Ако случите на хора, може да си заредите телефона дори в заведенията на плажа.

И един съвет - внимавай къде минавате с кола, щото близо до плажа можете да затънете.

Аз като бях на палатка, на ден бутахме поне по 10 коли за да ги измъкнем от една дупка. Будиха ме у 7 сутринта да бутаме. Имаше и некви "бизнесмени" с джип дет срещу 20-50 лв. ти дърпаха колата. Един джип така и не можахме да го избутаме и го дръпнаха.

А бе УДОВОЛСТВИЕ е да почиваш като хан Аспарух.

Земете си неква квартира в Созопол за 10-15 лв. на вечер, с душ, цивилизация, контакти и т. н. и почивайте като бели хора.

Моята компания си загуби ключове от кола, и некви други неща от това УДОВОЛСТВИЕ.

Два пъти съм ходил на палатки и КЕФЪТ Е ГАРАНТИРАН!

Но ако искаш да си направиш сефтето и да видиш какво е - ходи, ама имай едно на ум.