Споделена история от Други

Защо ако не търпя и не си мълча съм лош
Винаги ми се случва. Ако не търпя и си мълча това, което ми правят приятелите ми, ме определят като лош човек, който мисли само за себе си. Например ако ме използват и аз им се опълча, винаги ми казват че съм лош, вместо да си признаят грешката.

Коментари

1.   По дефолт приятелите не застават един стещу друг и не си изпитват границите на търпимост.
Сменяй средата и мисленето. Приятел е нещо по-различно от описаното.

2.   Е.. ти сериозно ли питаш. И баба знае, че винаги наглите паразити прехвърлят свинщините си на този, който му пият кръвчицата, защото хем са виновни, хем искат да се изкарат жертви. С две думи- нагли и безочливи манипулатори си имаш, а не приятели. Смени си средата.

3.   На английски се нарича gaslighting, това като го прочетеш и ще си дозатвърдиш вътрешните си съмнения за долната природа на хората, дефинирано от други хора. Споко не им се връзвай на манипулациите.

4.   Сам прецени колко са ти приятели.
Има хора, които ако няма за какво да си им полезен, спират да се държат като "приятели",
Накрая спират и да те търсят.

6.   Това да се опълчиш, или да заявиш позиция, или да изкажеш различно мнение, не те прави лош човек. Останалите да мислят и казват каквото искат, ти преценяваш за себе си кое е правилното, това е. И да, повечето хора предпочитат да имат срещу себе си отстъпчив човек, за да са винаги прави и да правят каквото си искат.

8.   Така е!
Такива са хората!
И мен така ме третират. Сега навсякъде съм лошата! Не им вървя по свирката!

Вещицата