Споделена история от Други

В коя държава бихте искали да живеете погледнато от икономическа, политическа и морална гледна точка?
Да, в коя държава искате да живеете от посочените в заглавието приоритети. Нарочно не споменавам от климатична гледна точка защото където човек се е родил още от малък свиква с климата. Икономиката, политическата система и морала на обществото са най-важното нещо за живота на хората. Ако вие сте съгласни с това, дайте си мнението кои са държавите които отговарят на тези изисквания и дали хората живеещи в тях са доволни от съдбата си. Моля ви дайте по-задълбочени отговори. Чакам вашите отговори.

Коментари

51-54 от 54

52.   49. пишете си докрай кое-как е. И ние сме живели там, и ние сме видели това-онова... В Дания е добре за... датчаните, както и ненапразно е казано, че "има нещо гнило в Дания"... Толкова расизъм и непоискани подмятания и подигравки не съм получавал никъде другаде, то и затова повечето българи, които познавам оттам вече се изнесоха, говорим и за хора с много добър датски, говорим и за хора на ръководни длъжности на средно ниво, уж интегрирани.. Бял съм буквално като мляко, но съм с кафеви коси - край... почваме с подмятанията, в магазина - "те са дошли заради бананите... хахахахаха"... а темата с климата там е по-добре даже и да не я започваме. И ако си мислите, че тука се правя "българо-жертвата" - съм сигурен, че и Вие имате примери не както и за това, за което Ви споделям аз, така и за много чужденци взели напълно логичното и разумно решение да напуснат тая крипторасистка страна. Ненапразно са били доброволни съратници на австрийския художник! Образовал си се там безплатно, взел си каквото ти е трябвало - благодаря ти, Дания, взимам си частичка обратно за вкъщи, и вие вкупом не ни позволявате, заедно с другите от отбора си, да имаме крупно машинистроене с български произход! кранчета, помпи и турбини в България имаше, ама тогава щеше е по-трудно за Данфос!

53.   До 52 Не знам за какво говорите, но не ми слагай думи в устата, нито ме карайте, да "дописвам", когато нямам какво да Ви казвам повече. Не съм имал нито едно от описаните от Ва преживявания. "Съм сигурен", че щях да Ви споделя, ако имаше нещо. Съжалявам, че сте имали подобни преживявания, но аз не съм бил жертва на такова нещо. А и не е, като да не познавам хора, в политическоо им дясно, че и "крайно дясно", както и няколко от "мотобандите". Сега съм в България, заради болни роднини. Запчнах да работя и с няколко датски фирми, но ако не беше семейстовто и няколко приятели, сигурно щях да съм се върнал вече, както и обмислям, да направя в началото на другата година.

Желая ви повече късмет в бъдещит Ви начинания!

п. п - Не бях писал в учтива форма от 20 години :D... Луда работа.

54.   52 и 53 ами може и двамата да сте прави. Няма подходяща страна за всеки. Например Италия, Португалия, Гърция и Испания дето уж топли и прекрасни хора, но дори и там много хора не издържат и се сблъскват с простотия и ксенофобия.

А други се чувстват добре и като у дома си в северни страни.

Аз след като поживях не в 1, а ви 3 чужди държави и съм посещавал много на екскурзии вярвам, че всичко си е на късмет и на енергия ако щете на самото място. За някого може една страна да е ужасна, за друг да се чувства по-добре там от колкото в България.

Освен това много значение има и конкретната област и град, където си. Не е едно и също да си в София, и Пловдив, Варна или Бургас. Или пък някое малко градче. Така е и в другите страни.

Аз смятах, че Гърция е отврат защото бях посетил само Атина. И тя наистина не е града за мен, отвратителна ми е като чувство. Но пътувайки към Солун се влюбих в Гръцката област Македония. Там бих си взел къща, не в Солун, а в някое малко градче, дори и навътре към планините. Това пътуване ме отказа окончателно от имот извън София в България и даже повече няма да ходя на нашето Черноморие. Ахнах от красивата им природа, по-красива е и от нашата, включвам и планините като минеш Кулата.

55.   До 54 - Ами аз съм си прав, но човекът е решел, да е наопаки, като започва с няакви безпочвени обвинения.

51-54 от 54