Споделена история от Здраве

Газове
Помощ!!! Като компресор съм, ако това е биогаз ще има миризма, а моето е СО2, няма никакъв мирис, но е много гадно. Сигурен съм, че това и при други се получава, защото зачестиха реклами по телевизията точно за газовете при храносмилането, значи, че не е само мой проблем. Обичам много сладкото и явно е в него причината, но не мога без сладко, търся начин да неутрализирам нещата. Някой ползвал ли е тези лекарства против газове, наричат ги противогаз на стомаха, уж били много ефикасни? На билкова основа били, но дали е вярно. Аз ще си ги купя и изпробвам, но яко някой има цяр за това, нека сподели, ще е полезно и за други! Ползвал съм пробиотици, но не помагат при мен.

Коментари

1.   И аз имам проблеми с тези газове. Смисъл не ме боли корема просто след хранене стомахът ми се подува и чувствам тебест все едно отвътре съм преял напрежение някакво. Докато бях до 25 години имах плочки на корема (генетично наследство) след това малко помалко започнах да правя бирено коремче. Сега съм на 33г и съм със 20 килограма отгоре когато бях на 25г Вярно обичам да пия бира 1 или 2 пъти в седмицата по 7-8 кенчета но ги пия много дълго време. Не мезя! Но обичам вкуса на бирата и факта че след тежка седмица на як физически труд веднага ми отпуска всички мускули в тялото и психически се разтоварвам. Може и от храната която ядем да е понякога с илавям че машинално се тъпча с боклуци полуфабрикати когато нямам време за почивка на работа. Гледам да ям много риба пилешко свинско и свежи салати и плодове Но явно годинките си казват думата :))

2.   Правилно мислите, че в сладкото е проблемът. И то, не точно в него, а във чревната Ви флора, в която в момента преобладават едни щамове, които именно до това водят - газове. Характерно за тези щамове е, че... обичат сладко...

3.   Можеш без сладко, но не искаш да излизаш от зоната си на комфорт. Сладкото няма нищо полезно за тялото. Опитай да ядеш разделно и пий пробиотици.

4.   Смени сладкото. Какво ядеш по-конкретно?

5.   Ми не мешай храните, газовете показват че не се храниш правилно, не се пълни като кофа за боклук. Не е лошо да намалиш сладкото, като цяло започни да гледаш какво слагаш в устата си, ако искаш в бъдеще да си здрав.

6.   Може да е от язва, може и да имаш и синдром на раздразненото черво, което няма лек.

7.   №5, би ли ни обяснил какъв е твоят режим на хранене, дай ни примерно меню, как съчетаваш храните? Пълно е с информация, но все теоретично, нека на практика някой сподели как се храни и се чунства комфортно.

8.   Пробвай да гладуваш 48 часа два пъти месечно. Приемай само течности не алкохол или газирани, ще видиш колко добре ще се чувстваш.