Споделена история от Други

Все Русия е виновна
Искам да попитам защо Русия е виновна? За всичко се обвинява Русия. Даже и тези, които са хетеросексуални също се обвиняват че са русофили. Както и тези, които плащат с кеш, защото им е по-удобно и по-свободно пак ги наричат русофили.

Коментари

1.   Карай да е весело. И аз обвинявам за всичко Путин (с ирония де). Тя войната не е хич весело нещо, но нали още не е стигнала до нашия покрив. Нашите управляващи дупедавци традиционно са против Русия и с война, и без война, защото руснаците, колкото и да ги плюем, няма да тръгнат да ни превръщат в картофена нива. Другият голям брат е по-серт, така че нека бъдем послушни и слава кокаину! Пустият Путин какъв дъжд прати, пак не можах да отида на море.

2.   Русия е една ретроградна, агресивна, корумпирана, престъпна КОЧИНА.
Представи си, , гейските" държави са с по-малък процент хомосексуалисти на глава от населението в сравнение с великата кочина. Относно плащането в брой, мокшите прокарват пропаганда против плащане по електронен път, защото така корупцията ще намалее драстично. По електронен път финансите са по- лесно проследими и не може да се разнасят, , дарения" с куфарчета с пари, а престъпната им държава на това се крепи. Няма да могат да купуват политици толкова лесно като сега.

3.   Ала-бала. Нападна сувефенна държава - виновна е. Ни съм русофил, ни обратното.

4.   Защото такъв е мейнстрийма в момента. Медиите се финансират от близки до САЩ фондации и финансови кръгове, които още от времето на комунизма обвиняват във всички злини Русия. Дори Пеевски го вкараха в Магнитски и откакто това се случи за един Путин и Русия говори, как щял да ги бори, надявайки се в замяна да му свалят санкциите. Има конгломерат от заинтересовани лица, които говорят срещу Русия. Виж кого канят по медиите, все някакви изкуфели русофоби. Ама наистина тежки русофоби. Водещите в едни 90% са със същите виждания. Още помня как Виктор Николаев беше казал, че Христос Воскресе бил поздрав на руски и трябвало да се замени. Това е човек, който ако утре си смени мнението ще изхвърчи от НОВА, защото в медиите съществува културата на отказването (cancel culture) и ако изразиш различно мнение всички спират да работят с теб. Такъв пример виждаме с Чарли Чаплин. Отвори да прочетеш какво пишат Свободна Европа - медия създадена от САЩ по време на студената война. Всеки знае, че я държат директно американците. Денонощно пише срещу Русия и изрежда всички опорни точки на либералите. Политиците също ги държат американците, за тях си е ясно. Било то с компромати или пари. А щом ги държат значи трябва да следват линията на САЩ - денонощен хейт срещу Русия. Виждаме го с Камала Харис също, щяла да победи Путин. Как ще го победи тази женичка, която нищо не решава. Най-много да му забранят да посещава концертите на Тейлър Суифт.

5.   Защото се опитва да го за твърдят като "лошо/негативно" и съзнанието на хората да реагира като към лошо.
Но постигат обратен резултат :)))

6.   Пълни глупости си написал. Разбирам, че си симпатизант на Костя Копейкин. Няма джендър идеология в училищата в България, това е измислена заплаха най вече от Костадинов и Нинова от БСП, която между впрочем преди десет дни й духнаха под опашката, за да може да представят Запада като морално деградирал, а Русия като морална. И как да не е виновна Русия, като нападна една независима, суверенна държава, която има пълното право сама да определя бъдещето си. Путин няма право да се меси дали Украйна ще влиза в ЕС и НАТО, просто не е негова работа. Относно плащането с карта, аз предпочитам така и се дразня на местата, където не мога. Накрая, понеже завърших университет преди два месеца, една преподавателка ви каза, че по добре да управлява Борисов, отколкото Коста Копейкин.

7.   Колкото повече се отдалечавам от Русия, толкова повече се настройваме срещу нея. Това ясно подсказва, че става въпрос за сериозна пропаганда, която цели да облъчи по-простите и невежи хора. Облъчването е много успешно. А тия дето я пускат пропагандата, знаят! Третата българска държава е създадена благодарение на Русия. Така че колкото и да се опитваме да се отскубнем от тях, няма да стане. ;)

8.   Престани да си измисляш, и Русия ще престане да е виновна за всичко.

Приведените от теб примери са безумни, и силно се съмнявам, че някой в реалния живот е казал такава глупост.

9.   На кривата ракета Космоса й е крив! Та и с Русия така. Преди 2-3 години хората като мен, които не се ваксинираха се намериха папагали дето да обявят, че само русофилите не се ваксинирали? ! (сигурно заради партия "Възраждане", нищо, че се оказа, че май там ръководството е ваксинирано? ! )

Какви ли не глупости съм чел - че русофилите били и плоскоземци(дето вярват, че земята е плоска.. ), че били теоретици на конспирацията, че Румен Радев е агент на Русия, че разни милионери в България са олигарси назначени от Русия, че Русия Еди какво си..

За всичко е виновна Русия, баш както децата ги плащат, че за всичко е виновна Баба Яга? !

Т. Т.

10.   Защото е агресор и отвори война, с нищо непредизвикана, в която загинаха стотици хиляди млади хора, за които живота беше пред тях. Постоянно разрушава гражданска инфраструктура- електро и водоснабдяване, топлозахранване, болници, училища, супермаркети. Това нормално ли е за теб, опрвдано ли е? Там цари яростна диктатура, тоталитаризъм и хората са подложени всячеки на насилие. Не се допуска различно мнение, опозиция, за най-малкото "провинение" те обявяват в държавна измяна и чужд агент и умираш в изолация в Сибир при строг затворнически режим. Но това е ясно на всеки, мисля, че темата е нарочно подхвърлена.

11.   Ми то българите сме русофили. С изключение на нехетеросексуалните и тия дето плащат с телефон или часовник. Т. е. тия 5-6 % педерасти.

14.   Номер 6 и номер 10 тотално невежи сте в политиката. Не мога да си представя как може да падните толкова ниско, че да говорите такива глупости за РУСИЯ. Защо не говорите за политиката на САЩ и на АНГЛИЯ колко "хуманни" са към света. Това сте вие младите, заблудени до побъркване. При вас двамата никога няма да имате политическо осъзнаване.

16.   Тези които са против Русия са еничари. Ако не беше Русия щяхме да сме турци.