Споделена история от Други

Подиграват ми се, че никъде не излизам
Това че не излизам никъде не е моя вина. Единствените приятели които имах бяха тези от училище до 7 клас. С тях ходехме да караме колело, ходехме на кино, общо взето все нормални неща. След това отидохме в различни гимназии и спряхме да се срещаме. Пък и те много се промениха - започнаха да пият, пушат, даже единият сега си е татуирал цялото тяло, дори лицето. Как мога да се виждам с подобни хора?

В гимназията от друга страна нямах приятели с които да излизам, както бе в началното училище. Там момчетата бяха повечето смотани или такива които не излизаха никъде. Канил съм ги неведнъж, но в 90% от случаите са ми отказвали. Може би и аз съм си виновен. Но дори и да е така, не мисля че е справедливо чак в такава изолация да попадам само заради няколко моя недостатъка. Никой не е перфектен.

Както може да се досетите хората виждаха, че по цяло лято си стоя у нас и никъде не излизам. Така веднъж дядо ми като беше на гости взе че ми се скара защо съм бил стоял по цял ден вкъщи. Аз дори не се опитах да му се обяснявам, какво да му кажа освен че нямам приятели? Същите критики съм ги чувал и от доста други хора, няма да изреждам, но те винаги са ме провокирали с откровеното си невежество. Какво значи защо си стоя вкъщи? Очевидно, че не е от голямо желание - разбира се че искам да си прекарвам и аз времето като останалите тинейджъри, но толкова ли не можеха да разберат, че не всичко зависи от мен.

Какво според вас е трябвало да направя тогава? Прави ли са били тези които са ме критикували?

Коментари

1.   Нищо не ти пречи да излизаш сам, докато не си намериш приятели, с които да излизаш.
Не е много полезно, да седиш по цял ден вкъщи и то всеки ден.

2.   Виж сега, авторе, аз те разбирам и съм съгласен с теб! И смятам, че добре правиш, че не се поддаваш да излизаш с твои връстници, които не живеят читаво: пият, пушат...

Но не е хубаво за здравето ти да не излизаш никъде! Така, че излизай сам всеки ден поне за час-два на разходка, за да се раздвижваш!

А по-късно примерно в университета се старай да се сближиш с по-стойностни хора и излизай с тях.
А също така се постарай да си намериш и приятелка, която да е подходяща за теб и да стане евентуално твоя съпруга!

3.   Ще ти дам съвет.
Прави това, което ти харесва и не се вълнувай от чуждото мнение. Винаги ще има хора, които да те злепоставят, подиграват и предизвикват. Дали това ще е в училище, в университета, на работа или в пенсионерския клуб. Това си е човешка черта, колкото и извратено да звучи.
Подготви се, това е живота. "Приятели" трудно се намират. След толкова много "приятели" от детинство нямам останали към момента. Поставяй себе си и семейството на първо място.
Аз като бях като теб нямах търпение да завърша училище и да започна да градя светло бъдеще с амбиции и позитивизъм, но реалния живот се оказа много по - лош от училищните години.
Радвай се на този период, защото след това ще стане много по - трудно. В животинския свят не е лесно да оцеляваш, особено в България. Радвай се на момента и прави това, което ти харесва, защото това е момента за живот.
Един мъж на 33.
Живота е едно добре украсено кафяво нещо от което постоянно трябва да се бориш да излизаш. Понякога си вън, в друг момент си отново вътре.

4.   А чия е вината? Намери си среда, не е задължително да са ти съученици.

5.   Не слушай хорското мнение, хич да не ти пука, какво приказват дъртите. Явно си прекалено интелигентен са средата в която се намираш, ще намериш приятели не се притеснявай.

6.   Използвам темата на автора, за да кажа че при мен е обратното. Някаква баба от блока ми ми казва че всеки ден излизам и че си нямам друга работа.

7.   В наши дни е лесно, защото можеш да си правиш каквото ти харесва у дома, естествено, безопасни неща и да си добре.