Споделена история от Други

Как да реагирам на голяма изненада?
Излизам с влиятелен, богат човек, който е свикнал да получава всичко вкл. жените на тепсия. Искам да му покажа, че съм различна. Не съм като останалите.

Разбрах, че ми е приготвил грандиозна изненада, нещо много голямо, не съм сигурна точно какво е. Въпросът е, че се чудя как да реагирам.
Емоционално- да скачам от радост.
Умерено- да кажа "благодаря", "много мило", но без да влагам толкова емоций
Или да покажа, че не може да ме впечатли с нещо такова.

По принцип обичам и гледам да се държа естествено. Истината е, че не се впечатлявам от материални неща и от изненади. Но не искам да си помисли, че не го оценявам и че съм безчувствена някаква.

Коментари

1.   Еми бъди умерена. Благодари му и му кажи, че много ти харесва и оценяваш, че е помислил за теб. Вложи някакви емоции - грубо ще е, ако се правиш, че не те е впечатлило. Все пак представи си ти правиш подарък на някого и той не реагира по никакъв начин или казва едно сухо благодаря. Това не значи вече да скачаш от радост и да му падаш на крака - искал е, подарил ти е. Реагирай така както би реагирала, когато родителите ти или най-близките ти приятели ти подаряват нещо за рожден ден.
Ана

2.   Ако не реагираш естествено (както на тебе ти идва отвътре) само ще заблудиш и объркаш човека, както и себе си. Това би компроментирало и развитието на цялата ви по-нататъшна връзка.

Съвсем на пръсти пример: той прави за теб нещо, която смята за страхотно и че ще те зарадва, на теб обаче то хич не ти харесва, но от учтивост му казваш обратното. Какво ще се получи? Той все по-често ще започне да те "изненадва приятно" по същия начин, убеден, че прави добро, а ти все по-силно ще стискаш зъби, и в един момент ще ти избие отнякъде и ще започнеш несъзнателно "да му го връщаш тъпкано", а на него това ще му дойде като гръм от ясно небе... Такива ситуации са отговорни за поне 80% от неразбирателствата и болката между хората. Лъжата е "добра" и удобна само в началото - след това става по-горчива и от най-лошата истина.

БЪДИ ВИНАГИ ИСКРЕНА И БЪДИ СЕБЕ СИ! Дори и това да не изнася някому (дори и този някой да си ти)...
Може и да смекчаваш понякога нещата, но винаги ги води в правилната посока, а не в обратната.

3.   Бъди себе си, усмихни му се, прегърни го, но му кажи, че ти не си като другите му приятелки и не се интересуваш от материалното.

4.   Единствената нормална човешка реакция при много голяма изненада е да се насере човек от изненада. Направи същото и ще си най-естествената, каквато държиш да си. Извинявай, но защо ни занимаваш с театрите си?

5.   Ако наистина не си материално момиче, благодари му и му кажи, че оценяваш жеста, но не можеш да приемеш такъв подарък. И съвсем сериозно му го върни. Тогава наистина ще покажеш, че не си като другите жени, с каквито е свикнал да бъде. Ако го вземеш - пак ще си като другите, само че със скрупули.