Споделена история от Други

Глупост ли е позитивното мислене?
Така, идвам на твърдението, че не можем да кажем на черното - бяло. Мислех си за така широко пропагандираното позитивно мислене. Ами за мен няма такова нещо - ходи обяснявай на някой супер болен, или човек без пукната пара да се радва на птичките и цветенцата.

Не съм сигурен аз ли нещо не разбирам, или това е някаква заблуда, която временно прави нещата по-добри докато се осъзнаем, че както и да мислим действията определят положението ни, а не мисленето.

Да кажем ако искам пари - отивам да ги изкарам, а не седя да мисля позитивно... "Може да съм зле, ама можеше и по-зле да съм".

Какво ви е отношението към тези неща - според мен е малко заблуда, но не знам, кажете и вие мненията си.

Коментари

51-54 от 54

53.   Много смислена тема!

54.   http://www.owningpink.com/blogs/owning-pink/why-the-secret-law-of-attraction-doesnt-work-most-what-does

Прочетете това на англ. Стигнал съм до същите изводи от опита си. Законът за привличането не работи за всички поради простата причина, че не всеки има необходимото духовно ниво. Ако го нямаш, то в теб говори по-скоро егото. А то иска да притежава и винаги изпитва липса и респ. привлича липса. Ако искаш нещо, значи ти го нямаш в мислите си. И привличаш все повече липса. Трябва да се осовбодиш от искането. Трябва просто да го имаш в съзнанието си.

Един добър начин е да го даваш. Щом го даваш, значи го имаш, респ. ще го получаваш. Но го давай не с мисълта да получиш, а просто заради самото даване. Тогава даваш от сърце, а не от егоизъм. Ако го нямаш, давай го на хората в мислите си. Свикни да даваш, вместо да искаш и ще получаваш. Прочети закона за даването на Дийпак Чопра. ТОй е неразривно свързан с привличането.

А колкото до духовното ниво и освобождаване от егото, можеш да допринесеш, като се станеш по-смирен, освободиш се от завистта, гордостта, жеалнието за притежание, желанието за контрол над живота. Ако искаш нещо, искай го от позицията на изобилието, не на липсата. Душата винаги е изобилна, нейните желания са да дава и да ги има в живота си, но само за да експериментира, не за да притежава и контролира.

Чисто и просто трябва да разпознаваш желанията, мислите, съветите на егото и да ги различаваш от тези на душата. В книгите на Екхарт Толе са описани добре двата аспекта на нашата същност. НЕ се бори с егото, а само го различавай и просто му каже, че отказваш да следваш правилата му, съветите му.

Така ще започнеш да следваш пътя на душата и да искаш от позицията на изобилието - тогава вече започва истинското действие на закона.

55.   Пълна глупост е,мисли си позитивно колкото искаш,ако има да ти се случва нещо лошо то ще ти се случи!

56.   Преди 10 години един след друг, само за един месец, починаха трима мои близки хора - баща ми, баба ми, брат ми. А аз се разболях без надежда за оздравяване. Бащината ми къща пустееше и отидох да я нагледам. Беше април. Седнах на стълбите и се загледах в двора, който сега бавно буренясваше. И изведнъж някаква светлина мина през съзнанието ми - едно желание и увереност, че аз мога да спра тази разруха, да променя това място, да му дам живот. Израснала съм в столицата, никога през живота си не се бях занимавала със земеделие. А и бях болна, нямах сили. Но малко по малко започнах да облагородявам този двор, да засаждам цветя, овошки, зеленчуци; съвсем сама, ден след ден. Колкото повече той разцъфваше, толкова повече оздравяваха и тялото, и душата ми; колкото повече се доближавах до природата, толкова повече сили и здраве ми вливаше тя. След година се преместих да живея на това приказно красиво място. Чист въздух, пресни плодове, работа на открито, здрав сън... Излекувах живота си. Никога повече не допуснах житейските травми да ме пречупят. Но ако не беше тежката загуба, която преживях тогава, нямаше никога да отворя очите си за богатствата на живата природа около нас. Да, съгласна съм, че позитивното мислене не е да повтаряш някаква мантра. То, според мен, е да отвориш сърцето си за красотата на целия свят и да я пуснеш вътре в себе си.

51-54 от 54