Споделена история от Други

От 12 годишна сънувам само кошмари всяка нощ,а сега съм на 23!
Заглавието говори достатъчно само по себе си. Незнам какво е да имаш нормални и приятни сънища.
Имала съм вечери, които умишлено пия кафета само и само да не заспивам, защото знам какво ще следва цяла вечер.
По принцип и животът ми не е приказка. Даже доста често съм имала периоди, в които искам да заспя и да не се събудя повече.
По едно време започнаха да ми харесват тези сънища, в които участват напълно непознати хора, на познати места. Разиграват се филми на ужасите в сънищата ми, които не съм гледала, а и не съществуват.
Може би трябваше да стана сценарист на хорър филми, но това в кръга на майтапа.

Напоследък изпадам в ужас от действителни такива филми и не гледам подобни, което е много трудно. Защото филмовата индустрия от години гледа да скандализира с най-вече с криминални филми. Почти по всички програми дават разследване на престъпления. Останалото са новини, които вече не се търпят. Вече не чета и вестници и без това са лъжливи.
Не слушам чалга, не гледам турски сериали. И какво ми остава да гледам според вас? Но малко се отклоних от темата.

Животът ми е пълен ужас и поне в сънищата ми се иска да има нещо нормално. Но не. Както казах сънувам напълно непознати хора. А в случаите, в които аз участвам в съня се случват много лоши неща-изнасилват ме, убиват ме, падам от високо, ходя по стъкла, гонят ме, катастрофирам, чупя си крака, инвалидни колички, пребиват ме, изяждат ме кучета и други зверове и току що ви разказах сънищата ми от последната седмица.
Дали сънищата се влияят от гадният живот, който живея, все пак аз бял ден не съм видяла?

Коментари

1.   Аз като гледам детски филми или порно си спя после много добре. Колкото и смешно да звучи е истина :)

2.   Милата ти! Много е гадно, аз съм на 14 почти ще ги наверша през април и и аз сънувам подобне комари, но аз ги сънувам само когато през деня ми се е случиле нещо гадно или травмиращо, когато имам ноша оценка, когато някой ме натъжи ави общо зето от всичко еднствиния ден в който не сънувам кошмари е събота, защото тогава не съм на училище, няма ги мама и тате у нас. Просто гледай да не се травмираш или да контролираш сънищата си примерно аз мога да го контролирам понякога, мога да бягам, да викам прсто знам какво правя тоест имам чуството, че е реалност.

3.   напусни това нясто, тия хора, тая държава, бял ден ша видиш, ко щеш ми вярвай, ако се спасиш обаче никога не се връщай въпреки че ще те гложди до края на живота ти да се върнеш и да ги разбиеш, няма да ги разбиеш...

4.   "Дали сънищата се влияят от гадният живот, който живея, все пак аз бял ден не съм видяла? " - разбира се, че се влияят!
Не знам какво си преживяла и преживяваш, но от разказа ти се разбира, че животът ти винаги е бил "гаден" и сега също е такъв. Това е много тъжно...
Съветът ми е първо да се избавиш от кошмарите от реалността, после да започнеш да лекуваш травмите и от миналото... иначе проблемът може да се задълбочи и да стане нещо по-лошо от сънуване на кошмари.
Пожелавам ти кураж, сила и успех!

Нели

5.   Да, сигурно е така. Можеш да си сваляш от интернет всякакви филми. Наскоро гледах един много смешен филм - ПРиказки за Лека Нощ - в оригинал се казва - Бедтайм сторис - извини ме как го написах. Търкаляхме се от смях а доскоро бях забравила какво е да се смееш.

6.   да, знам лошо е :(
потърси професионална помощ, друго няма да помогне
поздрави
дедовия

7.   И аз съм на мнение да потърсиш професионална помощ. Може би с някакви приспивателни или успокоителни преди лягане, ще се подобри положението.
Ана

8.   Милата! Пожелавам ти да се справиш и тези лоши сънища да изчезнат! : )

9.   Правилно са те посъветвали - иначе, препоръчвам някакви любовни романчета преди сън, както и мастурбацията - така просто се настройваш на друга тема и можеш да избягаш от действителността.
Представяй си красив остров, ти на плажа, как слънцето целува кожата ти, шума на морето... и заспивай в покой. Но, ако е толкова отдавна, може би действително става дума за много сложен проблем, нещо, преживяно в детството ти, което се опитваш да преработиш

10.   и при мен е 1:1

11.   Нямаш проблем. Значи не ти трябва никаква помощ, никой не може да ти помогне тека както ти самата. С малко практика ще се научиш да контролираш сънят си, поинтерсувай се от осъзнато сънуване, всяка нощ ще ти е приключение, започваща с кошмар и след това каквото ти си пожелаеш.. Твойто е дар :))

12.   А аз се сънувам кошмари откакто се помня, вървя на сън. Един път съм се сънувал нещо не знам, но беше отдавна и съм си отключил външната врата, и със чаршафа съм излязъл на вън добре че баща ми беше нощна смяна в този ден и тъкмо се е връщал и ме е видял , и от тогава си мисля че бог го е пратил, защото ако не се връщаше по това време кой знай къде щях да отида. И от тогава преди да си легне майка ми винаги крие ключовете някъде, защото я е страх да не изляза пак. Или пък ония ден съм се сънувал явно, че готвя не знам изкарал съм тенджери тигани, ножове, вилици всичко на масата добре, че не съм се наранил с ножовете.

13.   Всичко идва от подсъзнанието.. само да ти кажа че като се събудиш почти не помниш съня.. аз съм на 11 и сънувам много неща.. и аз сънувам често много кошмари но спират.. аз вече направо не сънувам.. но много обичам да сънувам ужасно готино е.. как летиш.. или става нещо готино.. гадното е че се събуждаш.. имало е случаи че някой ме събужда или за училище и всичко хубаво си отива ;д