Споделена история от Други

Нежеланието да общуваш
Здравейте!
Напоследък все по-често чета теми, в които авторът обяснява колко е самотен, отхвърлен от обществото, различен от другите, и не може да общува нормално.
Забелязала съм, че броят на тези хора се увеличава с всеки изминал ден. Болно ми е от това, че и аз спадам към аутсайдерите и нежеланието ми да общувам се засилва.

Преди време се успокоявах, че това е временно, от пубертета и ще мине, но уви. И до днес съм си такава. Преди имах приятелки, но всичко се промени в гимназията. Всичко и всички се промениха. Стана модерно да си лицемерен, нещо, което не ми понася. Стана модерно всеки на 16-18 да има книжка, да води забързан начин на живот... Докато аз съм по-спокойна и другите са ме надраснали. Мислих си, че нещо не ми е наред и че съм изостанала.

По-рано днес четох една тема, в която авторът обяснява, че се чувства като най-нестабилния човек на света, като пълен олигофрен. Всъщност, това ме подтикна да пусна темата.
Мислите ли, че хората са станали крайно лицемерни, егоистични, и големи гадняри за да накарат един човек да се чувства по-този начин?
Как е възможно да си човек, но заради човек, да се откажеш от съвсем нормални човешки качества?

Нежеланието да общуваш именно заради такъв тип хора те превръща в пълен неудачник, който не умее да общува ДНЕС. Освен в неудачник, ти си и изостанал, защото през годините си изгубил живият контакт с външния свят. Заради някакви си 95% от хората, "наранените" от тях мислят съвсем свободно за самоубийство, за това, че са неспособни да имат нормални човешки контакти, че те самите не са нормални. Това е убийствено за един човек, и неговата самооценка като цяло, повярвайте ми. Казва ви го човек, който е изпитал това.

Въпреки, че си мисля, че всеки човек, който има такъв проблем, първо трябва да разбере откъде се корени проблема, и после да го решава... много е важно да има волята и желанието да го направи, защото, ако не си помогне сам, никой не може да го направи вместо него. Но е супер трудно, но се надявам, че е постижимо.

Мислите ли, че хората днес имат вина за т.н аутсайдери?
И как е възможно да се чувстваш зле в собствената си кожа, да си мислиш, че си луд и различен от другите? Кой ни ги втълпява тези глупости? Хората? Дали ние самите не си ги мислим, или "модерните" хора, които са свикнали да нараняват, и обиждат, се възползват от ранимия индивид, и продължават да наливат масло в огъня?

Коментари

51-53 от 53

58.   Много съм съгласен със номер 15! И аз съм почти същият като авторката самоче вече съм свикнал и на мене отвътре ми е много гадно като знам че всеки ден трябва да ходя и да стоя в една стая със деца които са пълни дебили надути лицемерни постоянно се бъзикат помежду си и то със какви ли не гнусни обидни бъзици, също така тия гадни кифли дето само фасебоок им е в главата както и чалгата, и на тия отворени пишлемета дето се мислят за яки като слушат както каза номер 15 музика по МТВ и български рап който ако може да се нарече рап аз сам трамвай, толкова безцелни песни не съм чувал. Аз съм можеби единствения човек на който са му противни тия простотии дето се пеят от сто кила криско и нз си кой още. Просто само като ги чуя и лошо ми става. Умря хубавата музика. По радиото само тия ги пускат дето изобщо нестават за рап певци а песни които винаги са били хубави готини изобщо никой от радиата в българия не ги пуска като например Ирон Мейдън, Металика, Експлойтед, и т. н масово се слушат чалги и тия простотии които се наричат рап музика и въобще музика.... просто аутсайдерите са истински хора които имат вкус не са като масовите разглезени кифли и лигли и надути дришлиовци дето киснат по цял ден във фасебоок и си правят нелепи снимки и т. н. Много бих искал да се запозная с авторката и със такива хора които са писали по темата щото вярвам че това са свестни хора а не долни утрепки като масовата част от хората в България. Мисля си трябва да си направим приятелство. Който иска да си пишеме или някаде да се срещнем и да си направим компания да пише. Много ще се радвам да се запозная с такива хора като мене а не да ми се налага да общувам всеки ден във клас със утрепки кадето и един нормален няма.

60.   И аз напоследък няма желание да общувам и не ми пука. С двуличници, злобари и комплексари няма да общувам. Двуличните завлядват света. В името на това да бъдат харесвани или да извличат материална изгода са готови на какво лли не. Не мога и не искам да бъда като тях. Па дори и да бъда аусайдер. Поне съм себе си. И това фалшиво самочувствие без покритие, което демонстрира всеки втори ми идва в повече. Горе главата! Както се казва: I am not antisocial - I am antiidiot! ;)

61.   Много забавно :)

Номер 55 чете авторката и се влюбва в нея шото била "различна от останлите", или както той сам казва - " Всички са надути, надменни курви, с които не може да се говори, нито да намеря обща тема, да не казвам, че са и като прости като гъз. "

Разбира се, не е само той единствения който се е влюбил в "различната" авторка и си е оставил никченцето отдолу, по което много лесно може да го намериш по други форумчета, ако авторката пожелае, разбира се. Което едва ли ще се случи, щото такива хора най често са се вглъбили в себе си и рядко биха се поинтересували от друг. Но разбира се, 55 не се отказва. Надеждата да влезат в контакт с "различната" жена :) мноо сладко :) Само дето никога не им се получава. Но надеждата умира последна, са казали :)

Авторката, от своя страна, във пост номер 50, казва това - "Между другото много често се е случвало някое момче да ме хареса, а аз се държа супер пренебрежително. "

Мене ми се струва, че ако тиа двамата убосници се срещнат, 55 нема да остане във възторг и авторката директно ще попадне в прослойката която той описва :) Класическата история.

По темата - Когато минеш едни определени години, се научаваш да виждаш хората и нещата такива каквито са. В общия случай, никак не са сложни, нито готини. и нещата, и хората. По стечение на малко неосъзнати процеси, днешното общество до такава степен се е изродило и натрупало проблеми от всякакво естество, че дори нещо толкова естествено и нужно на човешкия индивид, като общуването, става някаква невероятно сложна вуду магия която повечето хем са сами са си избрали да не практикуват, щото видиш ли всички останали са двулични и лицемери, хем им тежи и през ден се намира някой дето да се оплаква от самотата като успоредно с това обеснява колко е интелигентен, моралист, стойностен или каквото там се сети.

Разбира се, да се поставят всички под общ знаменател, е глупаво и невярно. Но най вече - признак на лекомислие и арогантност. Доста по големи пороци, според мен поне.

"не е признак на здраве да си добре приспособен към болно общество".

Но във същото време - "Най добрия начин да се защитиш от света, е да го познаваш добре".

Днешно време средата и мирогледа са въпрос на избор. Който правиш ти самия и стоиш зад него(щото нема лесен избор и винаги си има недостатъци) или някой прави избора вместо теб без ти да го осъзнаваш дори.

51-53 от 53