Споделена история от Други

Съдбата ни - кой я контролира?
Изпит. Солидна подготовка. Репетиция. И... провал...

Никога не играя тото, но ей така на шега пуснах фиш и... спечелих 1 000 000...
Със съпругът ми бяхме идеалното семейство цели 15-сет години и... разводът не закъсня...

Мечтата ми от детските години се сбъдна, а аз и досега не разбрах какво точно спомогнах за реализирането и...
И така, как и защо неща, на които отдаваме толкова толкова много време и енергия и почти ''виждаме'' очакваният резултат, резултатът е ''катастрофален'', а неща, които вършим между другото ни възнаграждават с успех, на който не сме се надявали...

Само при мен ли е така?...

Коментари

1.   Ами ... живот :) Аз затова не си правя планове :) всичко се случва, когато не го очакваш.

2.   Амиии, виж сега, приятелко... това за което говориш ти си има много имена, за някой това е съдба, за други е късмет, за трети просто случайност... но аз вярвам че нищо не се случва "просто ей така" всичко е добре замислен сценарий, в който ние сме просто актьори, които си играят ролята (съзнателно или не)!

И аз имам наблюдения, и имам десетки примери, с които мога да докажа теорията си.

Но изводът е важен, а той е че НЕ СИ само ти, напротив, всички сме така... просто много малко от нас го осъзнават, разбират, преживяват, наречи го както искаш...

И само за да довърша поста си, ще кажа че това, каквото и да е, не може да се контролира, просто можеш да постъпваш както ти решиш за правилно, и да се надяваш че добрината ще ти се върне някой ден.

3.   Няма ненаказано добро! Това е принципът на живота ни.

4.   Животът е всичко това, което се случва, докато ние си правим планове! Така че, аз също мисля като номер 1. Живей така, сякаш утре няма! Прави това, което ти харесва! Не съжалявай за миналото, защото то не се връща. Само можеш да натрупаш нужния опит от грешките. Не си задавай много сложни въпроси и всичко ще е ок :)

5.   Кой контролира съдбата? То е ясно Кой....- без значение дали човека вярва в Бог или не. Винаги ще настъпи момент, в който ще осъзнае, че не всичко зависи от волята на самия човек. Същия този човек осъзнава, че е подвластен на друга Воля, нищо, че почти винаги има избор - т.е свободна воля.

В крайна сметка това, което трябва да се случи винаги се случва. Друг е въпроса, че ние си мислим, че не заслужаваме това или онова. Друг е въпроса, че за добро вършим нещо, а ни намира зло. През целия си живот ту падаме, ту ставаме и получаваме малко радост, проливаме повече сълзи и така времето минава, а живота продължава.....

Съжалявам много, ако наистина се е случило това на автора.

Стремим се към материално благополучие и си мислим, че ако имаме парите, няма да имаме проблемите. Но не винаги парите ни дават тази свобода, която бихме искали да притежаваме.

Но смея да се надявам, че въпросната печалба от тото е хипотетична и не е истинска. Не е за вярване, че такава голяма радост може да се комбинира с подобен срив и едно идеално семейство да се разпадне. Много, много тъжно е всичко това, но явно библейската истина е в сила- имаше нещо то рода на "никога не знаеш какво печелиш, когато губиш и какво губиш, когато печелиш"
Явно трябва да преосмисляме непрекъснато ценностната си система и да се стремим към истинските неща и да си повтаряме, че няма да е все така....