Споделена история от Други

Проблем с общуването
Аз съм момиче на 21 години. Студентка съм във втори курс.
Когато бях по - малка имах проблем с общуването ( срамувах се, заеквах ), но в по - късен етап всякаш изчезна.

Но от 3 години отново се появи. Малко по - малко започнах да не успявам да гледам непознатите в очите, започнах да се изчервявам, ръцете ме треперят и отново започнах да заеквам. В университета не общувам почти с никого или ако се наложи да говоря с някого и веднага свеждам поглед. Лошото е, че това ми пречи, както в университета, така и за развитието ми като личност. Преди бях много диво момиче, заобградено от внимание, правех всичко което си наумя. Нямам комплекси. Често ми се случва да ме канят на кафе или разходка, но с това мое притеснение.

Имам си приятел, заедно сме от 4 години и според него всякаш съм се затворила в себе си. Общуването ми се свежда единствено до приятеля ми. Какво ми става? Опитвам се да загърбя това притеснение или и аз незная как да го нарека, но не се получава.
Моля Ви помогнете ми по някакъв начин да преодолея това чувство.

Коментари

1.   Посети специалист, едва ли един-два съвета от тук ще решат проблема ти.

2.   Какво ти пука, достатъчно е да общувате с приятеля ти

3.   Изобщо не го слушай този първия. Няма смисъл да ходиш при никакъв специалист. Трябва ти контакти с някой който страда от същия проблем. Какъв е смисъла да отидеш при някой, който не знае какво ти е и в същото време да те слуша само заради това, че от теб, ще изкара пари. Аз съм студент 2 - ри курс и нямам приятели също като тебе, защото от притеснение си бъркам думите и предпочитам да не говоря. И аз имам приятелка от 3 години вече, но това не ми е достатъчно. Трябват си приятели да си споделяте и да те крепят. Ходи ми се по дискотеки, по планини, лагери, къмпинг или каквото и да е били само да не съм си в нас, а да съм с някой приятел... имай вяра някой ден и нас, ще ни огрее.