Споделена история от Други

Нещо много хубаво
ПРАВИЛА ЗА ЧОВЕШКИТЕ СЪЩЕСТВА
1. Ще получиш тяло.
Дали ще го харесваш или мразиш, то ще си бъде
твое през цялото време, докато си на тази земя.

2. Ще усвояваш уроци.
Записан си в целодневното неофициално училище
наречено Живот. Всеки ден ще имаш възможността да усвоявашмв това училище. Те може да ти харесат, а може и да ти се сторят неуместни и глупави.

3. Няма грешки има само уроци.
Израстването е процес на проби и грешки :
експериментиране., , Провалените"експерименти
също са част от процеса, както и онзи експеримент,
който в края на краищата се оказва, , успешен".

4. Урокът се повтаря, докато се научи.
Един и същ урок ще ти бъде представян по
различни начини, докато го научиш.
Тогава продължаваш със следващия.

5. Усвояването на уроци няма край.
Няма част от живота, през която да
не се налага да усвояваш уроци. Докато
си жив, винаги има уроци, които
трябва да бъдат научени.

6., , Там" не е по-добре от, , Тук".
Когато твоето, , там" стане, , тук",
ти просто ще откриеш друго, , там",
което пак ще изглежда по-добре от, , тук".

7. Другите за теб са само огледала.
Не можеш да обичаш или да мразиш нещо у
някого, освен ако в него не виждаш отразено
това, което обичаш или мразиш у себе си.

8. От теб зависи как ще изживееш живота си.
Разполагаш с всички инструменти и ресурси,
които са ти необходими. Как ще ги използваш,
зависи единствено от теб. Изборът е твой.

9. Отговорите от които имаш нужда, са в теб самия.
Отговорите на въпросите, поставени от Живота,
носиш в себе си. Трябва само да гледаш, да слушаш и
да вярваш.

10. Ще забравиш всичко това.

Коментари

1.   Много добре написано!

Обаче мисля, че точка 10. важи само за т. н. „жертви“. Има хора ( ще ги намерите навсякъде по света, но у нас са много повече ), които са избрали пасивната роля в живота си.

Дори има хора, които вярват в магии, провидения, във всичко възможно, оправдаващи ги за състоянието, в което се намират.

Т. 3 и Т. 6 са най-важни, според мен.
Но, за съжаление точно хората, които се изживяват като жертви, никога няма да могат да разберат тези две точки.

Често четем тук - „Не ми върви с мъжете(жените)“, „Хората не ме харесват“, и т. н. - винаги хората-жертви поставят себе си в пасивната ситуация, винаги зависи от другите (обстоятелствата). И след 10 г. ще ги намерите в същото или по-лошо състояние, с поредния мъж (жена), с които не са щастливи и т. н.

Т. 6 пък важи за хилядите нелегални, нискоквалифицирани емигранити, които заляха навремето Испания например. И винаги, ама винаги държавата им е виновна, но и след 10 г. ще ги намерите също толкова бедни и неквалифицирани, безработни и т. н.

Браво на автора, но за съжаление повечето хора изобщо няма да прочетат това, няма да го осмислят. Ще почнат да те нападат (ни нападат) и след 10 г. пак ще са там, където са днес - злобеещи в бедната си стаичка тук или там пред компютър втора употреба.

2.   Само да ти поправя първата точка - "Ще си избереш тяло"!

3.   Страхотно!

№2, абе ти уж си го избираш тялото, ама много ти и "помагат" Водачите. На практика имаш избор между 2-3-4 тела, които Те предварително са отсяли от милиардите. Така че "изборът" ти се дава по-скоро за да имаш усещането че избираш. Така и трябва да бъде - ти не знаеш априори кое е най-добре за тебе, понеже още не си преминал/а по този път. Водачите ти обаче са минали вече по него...
Ако пък си имаш карма с други хора (примерно от рода/семейството ти), то тогава изборът става още по-ограничен, понеже трябва пак да се родиш в същото семейство/род, или пък в друго, но заедно с останалите си роднини...

4.   А, и щях да пропусна - прияде ми се пилешка супа! :)

5.   Номер 3, яко комбинаторика викаш :-)

Към точка 10 бих допълнил - "ако го виждаш сега за пръв път". Няма как да забравиш всичко това, ако си стигнал сам до тези заключения по пътя на точка 3.

Кубрат

П. П. Номер 3, ще ти пиша тия дни.