Споделена история от Други

Кухненски проблеми
Здравейте,
с моята приятелка ходим вече близо 3 години и сме винаги заедно и много се обичаме. Ние обичаме да ядем вкусни и разнообразни храни или поне обичакхме да се глезим с разни вкусотии и да си се наяждаме здаво както си трябва.

Приятелката ми обаче иска да пази добра фигура, а също е и много нетърпелива. От там идваха и доста поводи за спорове и скарвания, защото аз исках често да готвя различни неща, които изискват доста време. Тя обаче нито искаше да готви, нито да чака приготвянето (дори почти се наяждаше докато аз ритуално седна на масата), а пък накрая оставаше недоволна, че аз искам да плюскам като невидял, а тя да остане слаба и красива.

След поредният спор относно варенето на едни яйца, при който тя каза "Много се ядосвам като вариш яйца", ние решихме разумно да направим конпромис и да се храним отделно. Вече въпреки, че сме почти постоянно заедно и се разбираме много добре, всеки си яде отделно товва което на него му харесва когато пожелае.
Това изглежда не е проблем за нас, защото аз много обичам приятелката си - тя е малка, хубава и добра, но исках да споделя просто ;)

Коментари

1.   Вашата история ми напомня леко моята. Бившето ми гадже/което едва изтраях 6-7 месеца/ страдал от непоносимост към лактоза, а ние в къщи с децата сме луди на тема сирене и млека. Добре де, не го карам да яде сирене и мляко... ама не щеше и да купи, все едно ще ги яде млеката по пътя до в нас или че кутията него ще изяде.. Всеки път разправии за млека и сирена-"не, няма да купя, не го докосвам това нещо... ". Ужас..
Питам го яде ли мусака, супа топчета, пилешка супа... това, онова... Не! Излиза, че нищо не яде! Само салам и кашкавал плюскал нашият. Плюс водка с две кутии дневно цигари...
В случая решението е само едно-всеки да си готви и да си яде сам. Когато има цетнрално разминаване във вкусовете, това е начинът.
А, докато се прави нещото в тенджерата, и аз обичам да го поопитвам :))