Споделена история от Други

Обсебване
Не знам как да започна, дори не знам как започна всичко това, просто имам нужда с някой да споделя.
Аз съм като обсебена, като пристрастена, не мога да се спра. Има една песен, която е толкова хубава... на едно място са събрани всички неща от живота, всички поуки, уроци, всички истини. В автобуса си я пея на ум, докато вървя си я пея, като се върна от лекции само нея пускам и не слушам абсолютно нищо друго освен нея.

Пак и пак и отново, научавам я наизуст, не ми омръзва, не няма да ми омръзне. Плавам и потъвам в собственото ми съзнание. Толкова ми харесва :) Преди много се притеснявах, а сега лека по лека усещам че спира да ми пука за всичко и за хората около мен и да се притеснявам от глупости който нямат значение. Живота ми се подрежда, преди имах толкова проблеми, а сега от едно малко нещо живота ми се преобърна.

Песента е една рап песен.. а аз да ви кажа честно, не слушам рап, тоест не слушах, мислех тази музика за тъпа, и съвсем случайно попаднах на тази песен, защото си мислех че в рапа само има обиди и псувни и я пуснах за да се чудя какви глупости измислят хората. Но не! Това е различно. Научих че и в най-лошото има и по нещо добро, но в тази песен открих себе си. Аз съм съвсем едно обикновено 20 годишно момиче, но разбрах че за да промениш света, трябва да промениш себе си. Притеснението е излишно и не знам, мисля че човек трябва да спре да се притеснява и да открие истината в себе си :) Щастието не е пари, не е мнението на хората, щастието не е идеалното. Няма идеални неща. Избор има винаги, всеки решава - да продължи живота си с усмивка и хубави мисли, или точно обратното за чуждото мнение. Мисля че първото е най-важното!

Коментари

1.   Коя е тази песен? Мисля, че се досещам за коя става въпрос :)

2.   90% от хората са обсебени от реклама, мода, музика, ... секс ако ще. Ти поне на 20 проглждаш. Радвай се на малките неща и успех!

3.   сподели коя е песента :)

4.   Коя е песента?

5.   Как се казва песента?

6.   Съгласен! ... Човек не бива да се притеснява, особено за
глупости :) Но миличка, както и да го напишеш, това
няма да спре хората да си продължат с притесненията, те
така живеят със свойте притеснения, свикнали са да се
трeвожат за цяло и нещяло! Или казано иначе, забравили
са какво е радост ;) Всеки ден като се сетя, че хората отдавна живеят на лицата си без усмивки, и това ме кара да бъда усмихнат! :) Казвам си, аз няма да бъда като тях. Когато спре да ни касае приумиците на които не ги вълнуваме, тогава ставаме по-свободни! ... :) И си позволяваме да мислим и за щастието.

Ами добре си започнала ;) Щом ти харесва, след като песента ти се отразява добре, продължвай да я слушаш! ... ;) И аз така правя, когато ми хареса някоя песен, мога да я слушам само нея дни наред! ... Живота е по-приятен с музика :)

~winterfire~

7.   ми слушай и други песни и така.. ако не е тайна, коя е песента, защото аз слушам рап?

8.   мн полезни съвети си направила момиче, моля кажи как се казва тази рап песен

9.   Прекрасна тема си пуснала! Аз също имам подобно маниакално увлечение. Да носиш в съзнанието си една песен показва, че страшно много ти е допаднала като музика и идея, че имаш нужда от приятели с които да споделиш най- щурите и фантастични моменти, мисли и идеи, но такива приятели просто не съществуват.. Това е нещо виртуално, само в съзнанието ти и то ти доставя наслада. Преди години и аз имах подобен случай. Имаше една нашумяла българска певица - Роберта. Не знам как но една нейна песен така се беше набила в главата ми, където ходех, когато пътувах все нея си тананиках в съзнанието. Мислено си представях как песента звучи от самата изпълнителка. Песента се казваше Магьосници. Разбира се всичко премина и отшумя. Сетих се за нЕя чак сега, когато прочетох статията ти. Ние имаме нужда от духовна храна, от нещо възвишено и понякога го намираме в книга, песен или филм. В актьор или певец. Всичко е прекрасно, само да не бъдем прекалено наивни, всичко е само в един определен етап от живота ни. Ако си вманиачен в някой певец например става дори опасно, ти живееш в свой свят и губиш връзка с всички. Обсебването не е толкова безобидно. Човек може да живее с една мечта с години, с една илюзия.. Добре е когато усетим, че сме в примката на вманиачаването да направим нещо - да излезем с приятел, да измислим нещо, но да отдалечим това от ума си.
Желая ти прекрасен, истински жив и интересен момент на любов и щастие! Нека обичаме красивото, но все пак да не се оставяме да ни завладее ума и съзнанието.
Силвана

12.   От авторката: Ами за тези които питат песента се казва Бели и черни. На Mc Ilchev ft Darky.

13.   Мен пък ме радва "Песен без име" на димчо, 42, джангана, и фо. Слушай я човек, пълни душата! :)