Споделена история от Тинейджърски

Правилно ли постъпих?
Здравейте spodeli. net!!
Искам да ви питам за една моя постъпка.
Значи мразя бившата си най-добра приятелка, защото съсипа целия ми живот и аз коренно се промених (дълга история) тя се премести в друго училище, друга компания. И сега на скоро една вечер я видях с едни момичета от нейния нов клас. Една от момичетата (аз я познавам) ме видя.

Половин час след това ми звъни телефона и някакъв скрит номер аз казвам : ало и (някое момиче от компанията което аз не познавам ми говори, а в същото време чувам на бившата си приятелка гласа и веднага ми става ясно и аз затварям телефона. След няколко дни аз пиша на познатото момиче с което съм ги видяла да и предаде да не се занимава повече с мен и т. н, а тя ми казва, че тогава си е тръгнала по-късно и незнаела какво е станало.

И днеска когато вече и е казала бившата ми приятелка ми звъни с нейните оправдания, че не била тя и т. н, а аз много добре и знам гласа и я познавам, а тя пак казва, че не е тя и, че не се занимава с мене повече и аз се изнервих, напсувах я и и казах, че я мразя (това е така) и и затворих, повече не ми звънна. Сега се питам ''ако не е била тя откъде ми знае номера и ако не иска да се занимава с мен защо още го държи? ''
Как мислите правилно ли постъпих или грешно??
Споделете мнението си.
Ако има още нещо ще го напиша.

Коментари

3.   Аз мисля, че най-добре би било, ако просто й беше затворила телефона тогава, без да й казваш нищо, и да беше добавила номера в отхвърлени, ако не искаш да те търси повече. Това е била по-скоро детинска постъпка, по мое мнение, но стореното - сторено, човек се учи от грешките си. С простаци е най-добре да не се занимаваш, просто защото не можеш да се разбереш с тях.
*Яса

4.   мила на колко си? държиш се като много малка!! защо я мразиш? какво ти е сторила? и откъде си сигурна че тя е била? може пък да е присъствала но това не я прави виновна! не я съди толкова рязко и разкажи какво се е случило между вас, съмнявам се да е твоя ''бивша'' приятелка защото се е преместила да учи другаде!

Melinda

6.   Щом си я мразила и е имало за какво - поне си намерила повод да й го кажеш и да ти олекне.
Иначе може да се окаже, че си се объркала за това обаждане, но голяма работа. Не мисли повече за нея.

Аксел Роуз пее в една своя песен: Why do you look at me when you hate me?

7.   Според мен да. Аз бях в подобна ситуация преди години но вместо да я напсувам, я набих тя каза на родителите си и стана скандал. Всичко е приключило няма право вече да ти се меси в живота.

Иви

8.   Мразя я, защото е двуличница, интригантка, гаднярка, развали много мои отношения и т. н както написах - дълга история. А и защо постъпката да е детинска? ! И разбира се, че няма да говори тя, защото и познавам гласа, а ще накара някой друг и преди ми се е случвало още като бяхме в един клас. Но не ми олекна като го казах, искам и нейния живот да пропадне така както тя разруши моя (сигурно глупаво ще ви прозвучи), но това е така, казвам това което искам и това което мисля.

9.   Номер 8, предполагам, че си авторката. Не отвръщай на злото със зло, просто не се занимавай с нея. Всеки човек поне веднъж в живота си е бил предаван, жестоко изммамен.. Ще си намериш други приятели, отмъщавайки на това момиче може да влоши положението и да си направиш още врагове. Не й обръщай внимание, не им вдигай телефона, ако ти звъннат отново, ако те помоли за услуга й кажи, че си заета и не можеш. Има Господ и Той ще я накаже за постъпките й.
*Яса