Споделена история от Други

Гадната 2011 година
Здравейте!
Няма да ви занимавам с лични драми, а с мои наблюбения, относно които, ми се иска да прочета вашето мнение.

Още от началото на 2011г. започнаха постоянно да ми се случват лоши неща. Част от тях доста сериозни - болести, смърт на роднини и на роднини на приятели. Други са дори комични, например - два пъти си вземам почивен ден за да ходя до университета (единия път се изгубих на спирката на метрото) за да чакам с часове един преподавател, с който постоянно се разминавахме за минутки, само за да ми подпише един документ.

Толкова перманентно се случват тези неща, че започнах да си мисля, че определено има нещо в тази 2011. Интересното е, че и приятели, и приятели на приятели също казват, че 2011 е много гадна. Мислех, че след края й всичко ще се върне постаро му, но не се оказах права.

Първият ми въпрос е - при колко от вас 2011 е била гадна и на какво го отдавате?

Имам и още един въпрос.
Винаги съм имала късмет включително и сега. Въпреки лошите неща, които ми се случват, забелязах че има нещо, което като че ли ми помага и ме предпазва, така че "лошите замилси" да не стигнат крайната си цел. Един вид - измъквам се на косъм/щастлива случайност/късмет без много сериозни последствия.
Явно толкова много съм мислила по тези въпроси, че вече ми се струва, че усещам кога "лошата сила" прави нещо, и кога "помагащия" се намесва.
Мога сравнително смислено да си обясня "лошата сила" - все пак криза и т.н.т.
Но "помагащия" ме озадачава. Не вярвам нито в случайности, нито в духове... но тогава какво е?

Това е вторият ми въпрос - какво бихте си помисли ако осъзнаете, че имате някакъв странен постоянен "късмет"?

Благодаря на прочелите! Ще се радвам на всякакви коментари.
Приятни празници и усмивки на всички! :)

Коментари

1.   2011 година определено не беше много добра и за мен.

2.   1 въпрос- За мен определено не беше най-добрата година, случиха се доста неща, които ще помня вечно и се започна може би от 1 януари 2011. Както при мен така и при приятели. Запомних годината с много големи промени, с хилядите трагикомични сценки и най-вече с доказването ми пред доста хора. И аз подобно на теб се разминавах на косъм. Отдавам го на самият ми светоглед, никога преди не бях гледала на нещата по такъв начин и никога преди не бях поставяна в такива ситуации.

2 въпрос- Нищичко! Цял живот съм имала един "късмеееет", всичко се свежда до възможно най-напечено положение, когато като по чудо се разминавам с малко гадости. Важното е да се опаря, а колко ще пострадам е друга тема, няма да умра. Нищо съществено не съм измислила по темата, животът ми е това, което е, нищо повече или по-малко.
Зу-За

3.   И при мен 2011 беше доста гадна, тъжна година!

4.   За мен 2011 беше най-отвратителната година, майка ми почина... беше и все още е кошмарно...

5.   Ох май не съм сама :Д, 2011 беше изключително гадна година, прецакваха ме много, разделих се с дългогодишният си приятел, загубих адски много пари, дядо ми се разболя (тоест той си беше болен просто не ни беше казал за да не ни притеснява), сестра ми се ожени, а дори на сватбата си не ме покани... абе изобщо беше страшна година, нападнаха ме няколко пъти!!!! Това никога не ми се беше случвало.... та така изобщо годината беше най - отвратителната през целия ми що годе кратък живот :).

Определено обаче нещата през 2012 си идват на мястото, стават и хубави неща и започват да се нареждат нещата поне при мен :).
А за късмета, ами да всъщност винаги се изплъзвам почти на косъм и оставам най - малко потърпевша... сякаш някой ме пази, по принцип не съм сред вярващите, направо съм си атеистка и за това ангел няма да нарека силата :Д, но си има нещо.... да се надяваме че тази година ще е по - хубава от предишната :) 2011 беше кофти и за моята най - добра приятелка, тя изгуби баба си, която беше и нейната единственна жива роднина... много тежко го прие, явно има нещо в тази зловеща година.... по скоро имаШЕ!

6.   Сега като се замисля и за мен беше доста гадна година. Много лоши неща се случиха. Имам и един познат, който се оплакваше и казваше, че тази година е лоша. Значи аз мога да си го обясня нумерологично донякъде-сбора от 2011 прави 4, а 4 по принцип е числото на трудностите и препятствията. Това е от една страна. От друга според китайски изчисления 2011 беше година на възмездие- тоест всички диктатори и лоши хора си плащат за постъпките. Така бях чела. За 2012 годна прогнозите са, че всички лъжци и манипулатори ще си получат заслуженото. Тоест през тази година късмет ще имат честните и добронамерени хора, а лъжците ще плащат. НЕ знам до колко е вярно всичко, но щом за толкова хора 2011 е била лоша, сигурно има нещо.

7.   И за мен беше гадна година.. родителите ми се разведоха, много от "приятелите" ми ме оставиха, изживях първото си истинско влубване, в което болката беше 100:1, напих се много жестоко бях в болница и щях да умра. Не се сещам за хубаво нещо.. ;хх

8.   За мен беше супер! ... Съжалявам за майка ти и бащ ти, но тогава аз бях свободен да си шътам сам из къщата и никой не ми се мешаше!! Щастливи времена!

9.   Аз пък от над 15 години нямам никакъв късмет, не знам какво е това проклятие или какво, но е факт и от година на година нещата само пропадат повече, наистина не знам какво става.

За мен особено лоши баха специално и ат 2012 до сега включително, загубих единствените близки хора, тази година отново и проблемите не спират-при мен или нищо не се случва или само лоши неща- имам чевството, че живея в кошмар без край всичко се върти в кръг- не е нормално това.
А какво означава 2016 - тоест 9?