Споделена история от Други

Басът - Ден 2
Първоначално бях решил да си купя хляб, но бързо прецених, че е по-добре да си взема брашно и да си меся питки. Намерих килограм брашно за 84 ст. и така спестих 16 ст. за следващия ден. Месенето не се оказа лесна работа. Като започна да ми лепне това ми ти тесто по ръцете … страшна работа. Но се справих и изпекох три питки. Станаха вкусни, особено като ги поръсих с чубрица. А, забравих да кажа, че ръцете си ги разтърках, за да изчистя полепналото брашно, и парченцата, които изпадаха, ги прибрах в хладилника за резерва.

Иначе не може да се каже че съм огладнял, но ми е едно такова … терсене. Все пак съм деветдесет килограмов мъж и съм свикнал всеки ден да ям месо. Никога не съм постил. А жените са по–тревопасни по принцип и те по–лесно биха се справили, но … както и да е.
Мисля доста за покупките през следващите дни. Видях, че продават боб за 1, 80 килото. Сигурно е от онзи гръмотевичния. Оризът също ми се вижда добър вариант.
Нямам никакво намерение да пазарувам за цяла седмица, нито пък да купувам олио. Няма да харча повече от лев и нещо на ден.
А, разбрахме се със Стилиян, че мога да си купувам витамини. Не с парите за храна, разбира се.
Чудя се дали няма да е по-добре да спя и да се излежавам повече, за да не горя калории.
А онези мръсници от първия етаж си пържат риба на балкона, мамицата им.

Коментари

1.   това с тревопасните жени и първоетажниците ме разсмя доста.

2.   Ти сериозно ли? !
Кефиш ме. Дано да се справиш, сигурна съм, че ще се справиш.
Ако не е тайна, на какво се обзаложихте ако ти спечелиш баса?

3.   Хахахаха ти си е*ати пича, признавам те!!! Стискам ти палци да изкараш на тая фотосинтеза 1 месец и продължавай да ни държиш в течение :D

4.   Добре де, на колко години сте двамата с този твой приятел, че се хващате на такива смешни басове? !
Семейство нямаш ли? Как така с лека ръка се обзалагаш и залагаш апартамента си? А изобщо работиш ли?
Много ми е трудно да повярвам, че някой зрял мъж, с ангажименти ще се съгласи на тази пародия.
Странна ситуация, но сам си се вкарал в нея :)
Сигурно вече си озверял от глад :D

5.   Май изобщо не четеш какво съм ти писал към предишния ти пост, или просто си решил да скалъпиш една "драматична" история.
Можеш да изкараш един месец без да ядеш ИЗОБЩО! Щом си 90 килограма - нищо няма да ти стане. Гледай да не паднеш под 50 кг., но това за един месец няма как да стане (губат се по около 400 гр. на ден, в първите дни и малко повече, понеже освобождаваш излишната вода).
Или си пази този похват за следващия бас, когато залогът ще е цяла кооперация!

6.   "А онези мръсници от първия етаж си пържат риба на балкона, мамицата им. ".. Ще търпиш, човече.. ще търпиш :D :D

7.   Ей, прахосник! ха ха ха. Нали като печеш питки харчиш ток. И това влиза в цената - ще стане повече от лев така. ха ха, хо хо. Пиши пак. А, сетих се нещо. Можеш да ходиш на лов из улиците - котки, бездомни кучета, гълъби - хващаш, дереш, колиш и ядеш. С единия лев само подправките. ха ха.

8.   Какъв е проблема на тоя народ не мога да разбера? !? ! Хванал се е на бас или не се е хванал, няма значение-решил е да я сподели тук и историята кърти мивки и заинтригува! Мръсни критикарчета-сега аз критикувам вас!!!!

9.   Една идея и от мен. Незнам допълнителните условия в тоя бас но вместо да се излежаваш отиди и хвани някоя рибка. Така ще си спестиш левчето от храната с което ще си покриеш разхода за ток.

10.   Ха ха ха.. Номер 7 добре си го казал ама оня Стилиян нали го заключва у тях :). Най много да се надява на някой гълъб или чайка да му кацне на балкона :D.

=deiz=

11.   Такааа, сещам се за някои евтини варианти, но трябва един ден само хляб да си купиш. Мисля, че на места има намален хляб, защото е от предния ден примерно.
Следващите дни:
1/ не знам къде живееш, но ако имаш възможност, вземи си набери малко коприва или лопуш (безплатно). Купи си малка разфасовка евтин ориз (около 80-90 ст. ) и направи ориз със лопуш на фурна примерно.
2/ купи 2-3 яйца (бройката зависи от цената) и евтино кисело мляко и си направи нещо като яйца по панагюрски
3/ Картофена яхния - 3 картофа (около 40 ст. ), връзка лук - 0, 40 ст. 1 морков (10 ст. ), малко брашно и червен пипер, дано да имаш, и много вода за сос!!!
Ако огладнееш, пиий много вода. Стискам ти палци!

12.   Приемаш ли съвети? Наблегни на най-висококалоричните храни.

Три дни спестявай по 1 лев и стой напълно гладен, а на четвъртия си купи бутилка олио и хляб.
До края можеш да караш само на това олио и хляба, който ще си купуваш. 1 литър олио ти дава 7000 калории!!! И така няма да огладняваш - като си топиш хляба в него. Колко студенти са оцелели по Жан Виденово време така, ехеййй.

Картофи по-добре недей! 1 килограм картофи са жалки 1000 калории срещу 4000 калории за кило хляб.

Ако не ти се чака 3 дни за олио - може да изтраеш ден без да ядеш, а на втория да купиш маргарин Калиакра от най-мазния, който е 80% и ще ти останат даже за хляб.
Въобще когато човек гладува прнудително - не трябва да пропуска мазничкото :) Добър апетит ;) Отивам да си направя филия сс олио и пипер, че лигите ми потекоха.

13.   защо няма басът 3, 4 и т. н.? много ми е забавна тая история:)