Споделена история от Други

Остава по малко от месец - край на тютюнопученето на закрито!
Остава по малко от месец до пълната забрана за тютюнопушене на закрити обществени места. Дойде краят на вмирисаната коса, вмирисаните дрехи и вече ще ухая на парфюм в заведението, а не на цигари. Да живее ЕС, поне за това е полезен.

Коментари

2.   Подкрепям те с две ръце! Ще празнувам този ден!

Лаура

3.   Оф, дано да забранят пушенето и по спирките където хората си чакат рейса, да забранят и на гарите където си чакат влака, защото ми омръзна някой си там да запали тъпата си цигара на тея спирки или на пейките. Направо да забранят пушенето дори и вънка и ако се види човек вън да пуши глоба 200 лева. Писна ми вече от тъпи пушачи навсякъде. Човек не може да си поеме глътка въздух (не че и тои е много чист вече).

4.   СЪГЛАСНА!

5.   Да, и аз се радвам. И ще бъда радетел, да се спазва - ако някой се прави на интересен и пуши, веднага ще сигнализирам. Писна ми от нетолерантни хора.... да си пушат, като искат, но без да пречат на останалите. Peace :)

6.   Подкрепям напълно!

7.   Номер 3, направо да ни забранят да пушим в къщите си, а? К'во ще кайш? ;)
К'ъв пък ви е толкова големия проблем с пушенето на спирките? Ей т'ва не го разбирам.
Иначе за забраната за пушене в заведения, съм съгласна. Не сте длъжни да ни поемате отровата ама ай ся - на спирката е толкова чист въздуха - минават коли и автобуси, те всичките не отделят никакви замърсителите на въздуха...
Аз не искам да вдишвам замърсен въздух! Дайте да махаме ся заводи, коли, та дори и камини да не палим. ;)

8.   7 трябва да се забрани да се пуши в къщи, където има деца.

10.   7- като не искаш да дишаш замърсен въздух, що пушиш?
А иначе да, ще е хубаво да се започнат кампании за отказване на хората от цигари. Познавам семейства, които пушат пред децата си и като им кажеш казват - е кво толко, от 1 цигара нищо няма да им стане на децата. Децата са опушвани от бебета и са с астми. Това не е ли егоизъм от страна на пушачите? С цената на здравето на децата, продължават да им димят... оод а не забравяме, че това им е "човешко право".

12.   Да! Ура!

13.   Проблемът със спирките, драги, е, че няма къде далече да идем- нали си чакаме рейса/трамвая/тролея и не можем да идем далече, за да не ни пречи гадния пушек! и не го сравнявай с пушенето вкъщи, дето НЯМА външни хора!!!! Разликата е ОГРОМНА!!!

14.   Ура! Най-после и в България ще се диша неомирисан и не отровен въздух. И за спирките съм съгласна - и те са обществени места, не са собственост на пушачите. Като искат да си пушат вкъщи тяхна си работа, но не и в лицата на други хора.

15.   Ми аз не съм съгласна. Обиждате пушачите така, сякаш са втора класа хора. Ок, съгласна съм, че в закрити помещения не ви е приятно. Аз съм пушачка, но дори и на мен понякога ми идва в повече, когато вляза в окадено заведение. Но никой не може да ми забрани да си пуша навън, колкото си искам. Открито е и на който не му изнася, ще чака на следващата спирка. Всички сме хора и имаме равни права в крайна сметка!!!! Не им било приятно. Ми и на мен не ми е приятно да дишам изгорелите газове на автомобилите, ама никой още не е забранил движението им, нали? ! Подкрепям с две ръце номер 7.
Номер 3, ... предполагам си на 9-10 годинки. Най- много! Що не се затвориш у вас в тоалетната и да си дишаш свежият въздух. Седнала да ми обяснява за глоби.... Бая хляб трябва още да изядеш. Аман от такива като теб!!!

16.   Съгласна съм с номер 3, както и с всички останали, които подкрепят идеята за забрана на тютюнопушенето!!
Защо трябва да се тровим и ние от пушачите, които минават покрай нас?? !! (отнася се най-вече за номер 7). Ми пушачите като искат да си се тровят, защо трябва да го причиняват и на тези, които не искат? ..
А пък замърсяването чрез превозните средства е друг въпрос. И за тях може и да се направи нещо(може и да не оживеем до тогава, не знам), но нека поне малко да "намалим" вредния въздух, да няма толкова болни хора. ;)

17.   Крайно време беше! ТРОЙНИ глоби за пушачи! Аман от тъп*нари са пушачите! Ако искат да ми се обидят, ама си е така. Глуп*ци са! Адски ме е яд на такива хора!!

18.   Подкрепям:))
Next

19.   А колко наистина ще се спазва тази забрана, това е отделно. В Испания доста отдавна е има, но на много малко места се спазва. Имайки в предвид и ние какво племе сме, толкова лесно няма да е.

20.   Съгласна съм със забраната за пушене на закрити обществени места - никой не е длъжен да ми диша пушека. Но няма логика да забранят пушенето на открито. Номер 3, какво точно ти пречи, ако седиш на пейка на открито и на другия й край седне човек с цигара? Мирише ли ти? Че то по тази логика трябва да забранят да излизаш от вас ако не си се изкъпал например (няма какво да си говорим - мнозина просто не се къпят), за да не им мирише на останалите хора. Не бъдете чак толкова крайни - всеки знае колко е вредно тютюнопушенето и всеки си решава дали да го прави, или не. При условие, че не пречи с дима и изхвърля фасовете в предназначените за това места, не виждам какъв им е проблемът на непушачите.

21.   Напълно подкрепям, като бивш заклет пушач.
М38

22.   На открито няма как да ми забранят да пуша! Да сте чували нещо за нарушаване на човешките права??? Или само непушачите имате? Искам да подчертая, че винаги проявявам съобразителност, никога не пуша, когато не мога да се отдалеча от близкостоящи непушачи, и почиствам след себе си! Бъдете толерантни и вие!
Освен това човек, който е пушач, не може да дежури например 12 часда без нито една цигара, защото ще е нерявен, разсеян и непроизводителен. По-добрият вариант според мен е да се направят места за пушене с добра вентилация, и който иска-отива там, който не-стои си на чистия въздух. Всички сме хора, всеки има недостатъци... съгласна съм да не преча на непушачите, но нека те също да бъдат такива!

23.   Не, НЯМА да съм толерантна към някой, който не само ми пречи, а вреди на МОЕТО здраве!!! Пасивните пушачи също заболяват от рак без НИКАКВА вина, заради кефа на пристрастените!!! Колите не си завират ауспусите в носа ми, а на спирките (особено ако е студ и дъжд/сняг и има 1 малък навес) пушачите ми навират цигара на няколко сантиметра/метра от носа ми и вкарват отрова в белите дробове!!! И на други невинни непушачи!!! Като искате да умирате от рак- умирайте, аз не искам да умирам ЗАРАДИ ВАС!!! Ще пушите само на определени места на открито, или у вас си, както е в цивилизования свят!!!

Седнали да искат толерантност на спирките! Колите пускали също газове, ама не били забранени. Ама, че мало. мна логика! Еми това е все едно да кажеш- няма да правим профилакика от хепатит, защото то вече СПИН има!!! Или да кажете- ще ядете (дишате въздух без цигарен дим), когато не остане нито един гладен в Африка (не остане нито една кола)!! Много логично, няма що!!! Хайде по вашата логика като има по-голямо зло, да толерираме по-малкото!!! НИЩО ПОДОБНО! Трябва да махнем всички злини- и малките и големите!! С малките е лесно да се почне- колите вече ги правят елекрически и по-екологични, така че спрете да ми навирате КОЛИТЕ като ОПРАВДАНИЕ!!!! Вие може да сте "по-малкото" зло (уж, че концентрацията и състави на канцерогени в цигарите поета НАБЛИЗО е доста по-опасна от тази от бензиновите газове, очевидно от ПО-ДАЛЕЧ), но сте ЗЛО при всички положения!!! Не можели да не пушат 12 часа. Като се лети в самолет до другия край на света в 12 часов полет- може да не се пуши и още как, защото НИКОЙ не иска да умре в пламтящ самолет нали!!! Щото и вие пушачите сте там! И щото се умира бързо в падащ и горящ самолет! А от вашите цигари И НИЕ умираме, ама по-бавно! Е, НЯМА ДА СТАНЕ! Промяната се започна и не можете да я спрете!!!

24.   Не че нещо, ама доколкото ми е известно законопроектът още не е минал на второ четене, така че забрана дефакто още няма. Ако го приемат до края на месеца, може и да влезе в сила от първи юни.

Иначе, аз съм доста страстен пушач, но съм "за" забраната и си мисля, че всеки от нас ще свикне. Не е кой знае какво. В днешно време има и електронни цигари за тези, които съвсем няма как да издържат да не пушат на закрито. Както сме свикнали ад не пушим на работното си място и да излизаме навън, така ще се свикне и с това.

За спирките - и аз пуша, но обикновено се отдалечавам и не се навирам в никой, още по-малко под козирката. Въпрос на възпитание според мен.

Д.

25.   Всеки разумен родител не пуши край детето си. Има много, признавам, които го правят, но не са всички, драги мои. Някои държим на чедата си и се опитваме да ги пазим, но тази промяна с колите кога ще стане? Ами в градовете, край които има заводи какво става? И не ми говорете за "белия свят", защото съм била в други страни за сметка на това, че пушачите са силно ограничени, като тръгнеш на работа сутринта, въздухът мирише отвратително и ти трябва противогаз. И това точно заради заводите и колите, не заради пушачите, смея да твърдя. В България не липсват такива градове. И там има деца, които ако заболеят от рак, няма да бъде заради мен или заради друг пушач.
23, окей, в такъв случай наистина е голяма пречка и неблагоразумна постъпка от страна на пушача, НО щом на всички непушачи им пречи и сте толкова много, излезте извън спирката. Я да го видим този пушач как ще се почувства, когато изведнъж се окаже сам под покрива. На вас няма да ви е добре за малко, но той така или иначе бързо ще отвикне. Би трябвало! А и нали вас ви е толкова грижа за здравето ви, ще си имате чадърче и няма да ви вали, ще сте си на чистия въздух. :) Ще застанете ДО спирката, превозното средство няма да ви пропусне, обещавам.
Ха, заради примера със самолет ще кажа - не пътувам със самолети никога! Само веднъж го направих и то защото беше много кратък полета и щях да издържа. Но 12 часа без отрова - не мога, съжалявам! Не се качвам и готово. И не съм само аз, драги, не съм само аз.

Знаете ли, непушачи, какво ми човърка душичката сега? Подкрепям уж промяната, подкрепям желанието ви да бъдете здраво, но в един момент си задавам въпроса "защо? !? го правиш, жено? ! с какво са го заслужили? ". И не за друго, а защото поведението ви е отвратително. А аз съм от тези пушачи, които се опитват да не пречат на околните със своя вреден навик. На спирката пуша отстрани, до нея. Един ден имаше много хора (както почти винаги), под навеса пълно - хората излезли настрани. Отделих се към страната, където имаше малко хора, най-отзад (съобразено с ВЯТЪРА, за да не духа КЪМ предните чакащи) и си запалих цигарата. Една млада жена започна да ми пили на главата, че съм й пречела, не искала да е болна от рак. А аз какво бях виновна, мили читатели? С това ще тровех себе си ли? Не отиваше към нея, сигурна съм, а тя имаше избор - можеше да се премести от другата страна, където нямаше пушачи. Но не, предпочете на мен да ми врънка. И защо това отношение? Защо аз трябва да се съобразявам с вас, а вие не проявявате ни най-малка толерантност, а искате още малко да ни вкарате в затвора за този навик?
Виновна ли съм аз, че някой друг ви е пушил под носа? Не съм. Но защо да се отнасям с уважение и разбиране към вас, когато вие искате да ме затворите някъде? А няма да спра да пуша, не защото не мога да се откажа, а защото ИСКАМ да се тровя. Мое решение.
Защо трябва да търпя обиди от рода "глупак"? А? След като уважавам забраната и я разбирам, не е лицемерно примиряване.
Не че ще направя нещо, ако реша да не я подкрепям, но все пак има ли нужда от такава омраза? Не е взаимна в момента, но скоро може и да стане. Нямате нужда от пушачи, които не ви понасят, защото винаги ще намерят начин да ви отровят, помнете. "Оръжията" си ги носят в джоба. ;)
Аз ли съм изрод или вие с вашето нечовешко отношение и неуважителни думи? Ха, и аз имам такива в речника си.
Номер 7.

26.   23 и останалите мъдреци - за тютюнопушенето в закрити ОБЩЕСТВЕНИ места - ок, имате право, НО по спирките, и за*ниците да си съдерете, не може да се забрани на хората да пушат. Аз и у дома си не пуша - само на балкона, защото не ми харесва как се вмирисва дома ми, а вече и защото имам малко дете. Навън, обаче, ще си пуша колкото ми душа иска. А и не забравяй, че в България всеки панаир е за 3 дни. Законът много скоро ще започне да "издиша", както се случва и в други страни със същия закон. А на теб, 23, като не ти харесва да ти навират цигарата на два сантиметра /метра от носа ти, се премести на по-голямо разстояние. Промяна ще настъпи, като се забрани производството на тютюневи изделия. Т. е. - НИКОГА!

27.   И аз само това чакам! Писнало ми е да отида на заведение и да се вмириша на помия....

28.   Номер 23, като не искаш да заболяваш от рак, върви в Балкана. Там въздухът със сигурност е чист :))) Не че цигарите са фактор де. Веднъж говорих с един симпатичен дядо, който беше на 70 години и беше заклет пушач от 40. Ако щеш ми вярвай, ама изглеждаше по-добре от баба ми, която цял живот цигара не е докосвала. Така че не се вживявайте толкова, всичко е относително, както е казал Айнщайн :)))
Аз съм ЗА забраната, просто защото в цяла Европа е така, иначе на мен лично пушачите не ми пречат. Както се казва - все ми е едно :) Но се съмнявам в държава като България да има някакъв ефект. Не искам да засегна никого, ама на нас българите ни липсва възпитание. Затова и 80% от нас си изхвърлят боклука от терсата. Колко европейско! Пък какво остава за това да не се пушело на обществени места. Ха-ха! Може би... след 50-100 години :) Ха дано не съм права :))

29.   Абе, я се успокойте, наскоро бях по западна европа в няколко страни, в кафетата вътре само не може да се пуши. По паркове, навън, навсякъде се пуши. Съгласна съм, че трябва да се съобразяваме с непушачите, ама тука малко ми идва като темата за расизма. Черните (непушачите) все реват и все не са доволни и все трябва с тях да се съобразяваме, с най-невинните душици, леко да не им влезне малко цигарен дим.. Спокойно, не се радвайте толкова-масово пак ще се пуши! Това, което можете да направите е да се държите човешки и да обясните на пушача до вас защо това не е хубаво, нищо, че всеки си го знае и да му помогнете да спре, вместо да ревете коолко много това ВИ пречи и дрън дрън.. дори няма да ви слуша на там.

Иначе, всичко е субективно, всеки за себе си е прав. И вас ви разбирам-и аз бях на 15 и не пушех и толкова много се ядосвах, че всички ми пушат в лицето. Знаете какво е няма нужда да обяснявам. Въпросът е всичко да става с добро, да го направим като общност от хора, не от говеда.

30.   Предлагам пушачите да ни затворят в затвор. Да си ни затворят да си ни издържат задето пушим. Да построят два затвора летен и зимен единия на банско с прилежаща ски писта другия на златни пясъци с прилежащ плаж. Какво ще кажете? Така няма да има пушачи по спирките, така пушачите няма да тровят децата си, само че ще имате непушачите, мъничко по високи данъци и готово.

32.   Като заклет пушач, подкрепям с 2 ръце забраната. Никой не е длъжен да се съобразява с моя порок за сметка на здравето и комфорта си.

33.   Ще отпразнувам с едно излизане по заведенията на 1 юни.

34.   28- от цигарите ще да е....

35.   Всеки има право да пуши, стига да не пречи на останалите. Подкрепям забраната!

36.   Проблемът на мнозинството българи е, че само управляващите да им щракнат с пръсти, са готови да разкъсат другарчето - ей-така, от спортна злоба и за изпускане на парата.
Като кучета на арена сме. Държат ни гладни, вързани на въздългички каишки и от време на време ни пускат по някой кокал - да става врява около него.
Ограничението на тютюнопушенето е проблем на развитите страни.
Нашите проблеми са: заплати, 7 пъти по-ниски от минималната европейска заплата, наркотиците в училищата, спринцовките по градинките, цигарите, които все още се продават безпроблемно на учениците, крадливи монополисти като топлофикация, неразкритите убийства, огромната смъртност при пътно-транспортни произшествия... а НЕ дали да се пуши по спирките.
Ами ще се пуши - докато се продават цигари и това е печеливш бизнес, ще има и пушачи.
Ама че умници! Пречат им пушачите по улиците. А изгорелите автомобилни газове не ви ли пречат? А деодорантите? А това, че децата ви са потенциална жертва на превишената скорост и няма кой да санкционира убийците по пътищата?
Айде първо да си почистим двора от боклуците, а после да садим цветя, а?

37.   До Номер 23
Твоят коментар е типичен за "софиянец", който е слушал по новините за останалия свят. Къде си чула и видяла да се пуши на само на "определени места на открито"? Ходил съм в Испания, Германия, Франция, Италия, Гърция, Турция и Румъния. Да ти кажа никъде не съм го видял това.

Повечето хора в България са толерантни към вас непушачите и се поместват по-далеч от непушачите. Разбира се, има и такива, които не го правят, но не можеш да слагаш всички под общ знаменател... Хайде със здраве от мен, другия път поне малко от малко си мери приказките и поне се поинтересувай малко за темата, по която приказваш, а не говори наизуст неща, които си чула от новините или от "мъдрите" ни политици, които са живели и видяли всичко навсякъде ;)

38.   Не съм н. 23, но в САЩ е така. Това е следващата стъпка, да знаете. Аз съм непушачка и нямам нищо против това пушачите да димят на открито, но ме отровихте навсякъде другъде, затова и ще празнувам за пръв път от доста време 01. 06

39.   До 37 - на вас провинциалистите нещо все софиянците са ви в устите, а истината е, че те много повече пътуват в чужбина от разни измислени селяндури от Варна, Пловдив, Бургас и т. н., които си мислят че тяхното село е центъра на вселената.

40.   Номер 39, ти като на варненци, бургазлии и пловдивчани казваш селяндури, за какви смяташ хората от селата? Как ги наричаш? Просто ми е интересно, не за друго се обаждам. ;)

41.   До 39 - а вие като сте от София да не би да се имате за нещо повече от другите хора? Говорите все едно сте Бог и се имате за нещо велико. "Вижте ме аз съм роден в София и съм най-великия. " Явно за вас софиянците всички останали сме като втора ръка хора. Просто ставате смешни.

42.   Мда то и преди време бяха забранили да се пуши в заведенията и да има отделни зали за пушачи... но кой ли го спазваше... ами никой, просто си сложиха табелките. Няма лошо да се забрани пушенето в заведения - "ЗА" съм, но на открито никой не може да им забрани на хората да си пушат. Да има и нагли пушачи, които не се съобразяват, но мнозинството са възпитани хора, с какво са по - различни от нас - с това че пушат - еми тяхна си работа, какво ме бърка мен, че някой се трови - да, да трови и мен нали... ама колите, заводите, както казаха не ме тровят нали... не ме трови замърсената вода, не ме тровят сигурно и ГМО - тата, кафетата също са безвредни предполагам нали? ! Хайде малко повече тоолерантност, всички сме хора, всеки избира как да се трови сам - да трябва да има места където да не се пуши, но на спирките, на улиците в парковете НЕ може да се забрани, това не е частна собственост, а обществена нали се сещате, не е на непушачи или пушачи, а на всички и както непушача има право да се разкарва из градинката и да не пуши, така и пушача има право да се разкарва из градинката и да пуши! Никой не може да му забрани, а ако му забрани мислите ли, че просто ще стоят така? ! Та дори аз бих се възпротивила.... това си е едва ли не дискриминация, спрямо група хора.... както и да е вечният спор между пушачи и непушачи няма да спре току така, аз разбирам и двете страни, всяка има право и всяка е от части права, но не е лошо да сме толерантни както те към нас, така и ние към тях! А това за глобите беше просто смешно, това и посмъртно няма да стане, за една цигара глоба 200 лева пффф, да а за превишена скороост глоба 50.... като гледам стигнахте и до градски борби :Д пак София е на първо място, още един вечен спор :Д.... нищо че половината да не кажа всички софиянци са отишли от по - малките градове и селата, но даммм сигурно другите са провинциалисти.... емиии шанс нали така

43.   Има промяна в забраната да се пуши на закрито и тя е, забранява се да се пуши на детски площадки.
ПОДКРЕПЯМ!
Подкрепям и това да се забрани продажбата на цигари изобщо, защото се дава лош пример на децата. Или да се пуши на скрити места. Тютюнопушенете си е срамен порок.

44.   Номер 42, радвам се, че има и толерантни непушачи. :)
Номер 43, забраната за пушене на детски площадки е наистина нещо много добро, но питам се аз - кой ще я спазва? Да речем, че добросъвестните граждани и пушачи, ще се съобразяват, но все ще се срещат и опаки хора. Кой ще следи за това? В заведенията е по-лесно да се забрани просто защото ако се пуши вътре при една проверка моментално ще се разбере, че се е пушило вътре, но на детската площадка... Малко трудно. Иначе е хубава идея, дано обаче има и орган, който да следи за спазването на този закон.
Тютюнопушенето не мисля че е срамен порок, а вреден. Децата не биха си купували цигари, ако не им ги продават, но е факт, че този закон не се спазва навсякъде. Ясно е, че съм против забрана за продажба на цигари като цяло, но да се продава на лица под 18 години е недопустимо. Ако пушат с разрешение на родителите си, то тогава нека родителите им да им купуват... щом са съгласни.

45.   До 40 и 41 - вижте мнението на 37, пък тогава говорете. И не, не съм от София, а от малко градче. Просто ме дразнят хора като 37 и върнах със същото. Или по София може да се плюе, а по Варна, Бургас и Пловдив не може?

47.   До 37, много гадно отношение имаш! Личи си, че родителите ти не са ти дали никакво възпитание. И защо да е типичния "софиянец", а не типичния "варненец" или типичния "пловдивчанин". Що за злоба и заяждане? Като сме от София не сме ли хора? Или както номер 45 с право отбеляза "Или по София може да се плюе, а по Варна, Бургас и Пловдив не може? "

48.   Хахахаха Хора, благодаря, че ме забавлявате така! Голям смях! :)))) Война между пушачи и непушачи. То не бяха обиди, не бяха граждани и селяни и както винаги изключително компетентни хора :))) То забравих какво щях да казвам даже. Сега да отбележа, с риск да ме напсуват гражданите от София... Пушачка съм и съм от сравнително малък град. За сметка на това съм излизала в 16 страни, които се смятат за бели държави :) Аз не видях такава държава, в която пушачите да не си пушат свободно навън. Съжалявам, може би съм изпростяла понеже пуша... но уви, всички си се разхождаха и си пушеха на воля. Тука прочетох някой коментари... Хора, не се вживявайте толкова, много влязохте в филма, успокойте се! Никой не може да ми забрани да пуша навън. Сега тука някакво разделение пушачи, непушачи. Обаче всички сме наясно, че сме хора и това си е до възпитание. Аз например в дома си не пуша, защото не ми харесва ароматът който се носи, след като попие в мебелите. Пуша си на терасата. Съгласна съм, че не трябва да се пуши и в закрити помещения. Винаги се съобразявам с непушачите като гледам да съм максимално далеч, както и никога не хвърлям цигара на улицата. Може би така са ме възпитали моите родители, селяните имам в предвид, които не са от София. Никога не палеха пред нас. Знаех, че пушат, но винаги ни пазиха, така че сега аз се съобразявам с всички непушачи и когато имам дете няма да го тровя. Изводът какъв е мили непушачи и софиянци... Че не може да слагате всички под общ знаменател. Айде стига сте си напрягали гражданските мозъчета с глупости и пийте една студена водичка, а аз отивам да изпуша една цигарка на балкона, че да хване комшията рак, ако не изчисля правилно посоката на вятъра. Сякаш дядо ми не почина от рак, а не беше помирисвал цигара на село в градинката. Чернобил ни отрови, не пушачите! :)))

49.   37, 40, 41, освен да злобеете по София и после да изкарвате другите виновни, нещо друго можете ли?
37, пушачите не са толерантни към непушачите, а обратно.

50.   49, дрън-дрън :).
Човек или е толерантен, или не е. Без значение дали е пушач, непушач, шофьор, пешеходец.

Проблемът с пушенето се афишира ненужно много, за да има за какво да се дъвчат хората, докато ги смазват други, много по-сложни проблеми.

Не е редно да се пуши в закрити помещения - заведения, офиси и т. н. Ето - забранява се. Точка по въпроса.

51.   Аз пък съм била в повечето западноевропейски държави и никъде не видях пушачи нито в заведенията, нито по улиците, а още по малко по спирките. Ако пушачът иска да се трови, нека се трови в собствения си дом и никъде другаде. Изобщо пушенето е много ориенталски навик и говори за културата на едно общество. В България тя е на много ниско ниво.

52.   според статистиката в България има повече от 3. 000. 000 пушачи. не може с един закон на толкова много граждани да им бъде забранено да посещават ресторантите през зимните месеци. за какво им е да мръзнат по тротоарите и да простиват просто няма да ходят в заведения до пролетния сезон когато ще отворят техните заведения на открито. "ние пушачите не сме кучета та да ни изхвърлят на улицата. мерси от такова обслужване няма да се възползваме".