Споделена история от Други

Ами сега !?
На 18 години съм. Видял съм доста по пътя си. Моята история е малко по-задълбочена. Аз съм изключително емоционален човек, свикнал да води битки с ежедневният разум. Всичко на този свят го възприемам като плод на чувства с примеси на фантазия. Една голяма илюзия. Преди една или две години разбрах, че мястото ми не е тук, нито пък там. Романтичното в мене иска да излезе и да заблести, но уви! Не знам дали някога сте се замисляли, но ние живеем в изключително объркан, смотан, гаден, груб и прочее свят. Нещата, които ни правят човешки същества са общоприето обхвърлени. Чувствата ни, породени от душите ни, не могат да накрат чашата да прелее. Вършим всичко интуитивно, разсъдливо, без грация! Когато разбрах, че емоциите, които напират в мен, са повече от важни и болезнени за мен, стигнах до извода, че никога няма да мога да се справя и да мога да ги споделя с когото и да е било.

Опрях до наркотици! Не мога да намера себе си, отвън. Страх ме е да не направа крачка напред с тези така гадости. От година или две съм свикнал редовно да пуша, което ми дава и някакво спокойствие, че не съм се втурнал напред, но ме плаши. Не знам дали трябва да погледна по-дълбоко в себе си, но ме е страх да не се загубя и там. Искам някой да ме разбере... да почувства нещата с мене... Искам емоцията да е споделена не с цигарата трева в ръката ми, а с нещо по-истинско. Знам, че всички ще кажат, че моментът ще дойде, но ме е страх !! Отново страх, страх, страх и пак страх. Какво да правя ..?

Коментари

1.   Занимавай се с религия, наркотиците няма да ти дадат отговори.

2.   Еи момче не се занимавай с наркотиците, те ще ти съсипят живота. Ако искаш можеш да ми пишеш в skype: malka_viki_89, и ще ти кажа мн повече неща. Желая ти успех:)))

3.   Книгите - това е изборът и в голяма степен е истината.

4.   Няма надежда за теб.
премести се в някой манастир, но не в България.

5.   Остави горните повърхностни съветчета!

От себе си не можеш да избягаш никъде. С нар ще умреш по-бързо. И ще се промениш. Единственната емоция ще бъде, че си намерил или откраднал пари и си си купил стаф. Нищо друго.
По-трудно и ще си намериш момиче - те чакат онзи силния, здравия, вечно усмихнатия, с многото идеи, пари и т.н. Вярно, че като порастват стават нежни "майки", но не на 18. На 18 им трябва подкрепа и много секс.

На 50 съм и ти казвам, да не гледаш навътре в себе си - там си ти. Никой не може да ти го вземе! Важно е да се опитваи и да се опитваш да създадеш контакти и приятелства с подобни и различни от теб. Важно е да са умни, като теб. Глупаците вси клишета и реклами копират.

Най-важно е да не оставаш дълго сам, да четеш Библията, да се срещаш с млади религиозни хора и да вярваш. Опитай се да не пиеш, да не пушиш, никакви опияти. Сега , пък и преди има много млади и хубави хора в младите църкви - Адвентисти, методисти, Баптисти. Внимавай да не влезеш в секта. Мормоните и Юнионистите, пък и Сциентолозите ще те обезличат.

Най-важно за теб е да бъдеш сред млади, добри и вярващи хора. Успех!

6.   Не вземай наркотици, това не е начина. Струва ми се, че трябва да направиш лек завой в мисленето си: тази постановка, че хората са повърхностни и не ме разбират, и не намирам с кой да споделя - не е много правилна. Във всеки случай, няма да ти е от полза. Едно е сигурно: ако ти сам не се определиш, други ще те определят.