Споделена история от Други

Без смисъл...
Ако някой ден разбера какво е щастие, обещавам ще ви пиша отново…Дали щастието ще почука и на моята врата? Отдавна спрях да се надявам. Дали е истина или в момента лъжа, кой знае и на кого му пука? Понякога човек е алчен и иска много, повече от колкото заслужава и повече от колкото има. Не мисля че искам много и въпреки това понякога се чувствам толкова празна… Не искам да имам несметни богатства, красота и слава.

Искам поне малко нещата да се оправят да стана по-спокойна, но явно искам прекалено непосилно нещо. Знам, човек трябва да се бори за това което иска, но не мислите ли че понякога именно той остава без сили. Тогава на човек му е трудно да намери смисъл, да продължи да се бори. Не съм преживяла неща толкова травмираща ала понякога дребните неща събрани като огромна купчина прах вътре в нас ни задушават….

Случвало ли ви се е да живеете насила, просто защото така трябва… а дали трябва или нямате силата да сложите край на това мизерно пребиваване?
Не мисля, че бих намерила силата да приключа по този начин всичко. Една от причините е семейството ми. Знам, те не ме разбират и няма да успеят ала въпреки това са ме отгледали и продължават да го правят…. Е по техен странен начин, но е хубаво когато знаеш, че някой те обича. И аз ги обичам ужасно много ала понякога това не е достатъчно. Вече стигам до извода, че когато на човек не му върви не му върви и това е… опитвам се и то много да се променя да оправя нещата, но винаги всичко приключва разочароващо за мен… Пиша не защото търся внимание, а просто защото исках да кажа някои неща вместо да ги пазя вътре в мен …

Коментари

1.   Да се чувстваш зле без особена причина - може да си депресирана. Понякога това е просто химичен дисбаланс. Отиди на лекар.

Хората намират смисъл и в малките неща, така както теб те те задушават.

2.   От авторката: говорех за малките неща, които се трупат и изведнъж се превръщат в нещо голямо, което ни изпива силите

4.   Нещо си се пренавила в очакване на щастието. За него няма разписание и време на продължителност-понякога е кратко, понякога е по-дълго, но никога достатъчно дълго.
Ще пишеш пак тук за него, като се случи, но ти още не знаеш.

Сега ще се абонирам, за да прочета за твоето щастие-и не ме карай да чакам дълго!