Споделена история от Други

Писна ми от този волейбол!!!
Абе вместо да гледаме да имаме добър футбол се радваме на волейбола. Писна от няколко години все да го дават постоянно по телевизията. Да питам - къде бяха спортните успехи на волейболистите ни до 2006-та година, а? Къде бяха тогава? Ще ви кажа - бяха на дъното на всички класации и дори не се знаеше дали имаме такъв отбор изобщо, нищо не се говореше и пишеше за тях... и искам пак да е така! Писна ми от това да ни насаждат този спорт, аман вече! Стана досаден като чалгата!

Коментари

1.   Футбол имахме, но преди идването на Боби Михайлов във БФС.
Национален отбор от левскари... за какво си говорим?
Да знете, че за още 20 години напред, няма да се класираме на голям футболен форум!
Вижте сърбите, гърците, румънците, вижте как техните отбори редовно си влизат в груповата фаза на Шампионска лига, Лига Европа.
Порязаха ЦСКА в последния мач от А група с Лудогорец(Разград). Сега ще ги видим какво ще направят селските шампиони, дори съм 100% сигурен, че ще отпаднат още от 2- рия квалиф. кръг за влизане в групите.
ЦСКА трябваше да ни представя в евротурнирите!
В България няма футбол, няма и да има скоро!

2.   Глупости, нямали сме били волейбол до 2006г. Пълни глупости. Ако на теб, моето момче, имената на Митко Златанов, Димитър Каров, Каспар Симеонов, Димо Тонев, Боре Кьосев и т. н. не ти говорят нищо, то е защото наистина си мислиш, че земята е почнала да се върти от деня, в който за пръв път си гледал спорт по телевизията. Ние сме традиционна сила във волейбола. Страшните кубинци и легендарните италианци знаеш ли кой ги е учил на тая игра - наши треньори. Може и да са деденца днес, но това не променя тоя факт.
Както и друг факт е неоспорим - имаме сребро на Световно първенство по волей и бронз на поне една мисля Олимпиада. Като среброто /1971г. май/ е било трагедия - водим 13:5 в тайбрека при игра до 15 по тогавашните правила. И допускаме обрат от бившата ГДР. Постоянно и трайно присъстваме на почти всички големи волейболни форуми в последните кажи-речи 50 години. Във футбола освен онова прословуто 4то място и скромните спорадични успехи на ЦСКА (най-вече) и Левски в евротурнирите в по-далечно минало какво друго имаме? Една голяма хуйня, ей тва имаме. Хеле пък от 1996г. насам - рязко и непреодолимо пропадане.
Инак вярно си е, че напоследък направиха психоза с волейбола, което и мен ме дразни. Атрактивен и динамичен спорт с доста по-разбираеми правила от футбола. Затова се харесва от широк кръг хора. И оттук насетне почва дразнещото - нашата публика е една от най-некомпетентните и пристрастните. То впрочем и за другите спортове си важи. Не разбират достатъчно тънкостите и тактиката, вярват, че късметът и съдиите все са против нас, освиркват и дюдюкат, абе изобщо повечето са неспортменски и враждебно настроени селяци. Истински разбиращите публики винаги оценяват по достойнство и аплодират качествата на другия отбор, но подкрепят своя, особено когато играта му не върви. Нашите вдигат гюрултия когато играта ни върви и млъкват точно когато отборът се нуждае от подкрепа. Склонни са лесно да се настройват срещу собствен играч или треньор и да се предоверяват на "компетентно" мнение, което са чули от някой псевдоспециалист. Като Сашо Йовков примерно - пича разбира детайлите на играта толкова, колкото аз разбирам от шопинг и дамска конфекция, но то е друга тема:)

3.   Аз мразя волейбола. Много ми е безинтересен. И някво дразнещо е като медийте се опитват да го направят мега великия космически спорт. И в същото време на терена някви само подскачат и тичат по нечовешките 10 метра на мач. Споко щом не ти харесва не го гледай, аз така правя

4.   Крайно ограничен и нетолерантен пост. Има хора, които гледат волейбола с удоволствие. След като на теб не ти харесва, просто не го гледай. Просто е. Толкова просто, че да се зачуди човек нямаш ли си друга работа, а постваш такива глупости.

5.   2, не говоря за толкова назад във времето, а за периода 2000-2005 година. Тогава изобщо не се чуваше нищо за волейболния ни отбор. Къде бяха тогава питам? !

6.   Много се радвам че паднаха от САЩ и от Полша. Дано и от Куба да паднат, тези надути новобогаташчета. Станаха богаташи и се надуха!

7.   МРАЗЯ волейбол!!! И не гледам.

8.   Е, номер 6, паднаха. По-добре ли се чувстваш сега? Пф, повръща ми се от такива като теб, честно....

9.   До 8 - по-добре! Кажи ми една тяхна победа в периода 2000-2005, не можеш да се сетиш нали? Защото тогава никакви ги нямаше. Искам всичко да си е пак същото като тогава!

10.   А и какво толкова - 4-ти пак е добре, 2000-2005 не бяха и в топ 5!!!!

11.   Ти какво искаш, номер 9, не ме интересува. А и волейболистите също. Живейте си жалкия безизвестен живот, а пък аз ще гледам тях, защото те са едни от малкото хора в България, които ме карат да се гордея.

12.   11, с какво се гордее "човек" като теб изобщо не ме интересува. Гордей си се, обаче винаги има място за критика. Освен това не мога да се гордея с меки китки.

13.   По-добре да се гордея с меки китки (каквито не са), отколкото с некадърни футболисти без всякакви чест и достойнство.
Пък и това твоето не е критика, а открита омраза.

14.   Спортът е по-хубаво да го практикуваш, не само да го гледаш пред телевизора.

15.   Просто ми писна като включа на спортните новини все за тях да говорят! Станаха досадни и преекспонирани като Бойко и другите от цирк "ГЕРБ".

16.   Вижте сега, ако тези крачуни славят Бългаяри е добре, но да не забравяме, че футбола е по велик спорт. 94-та бяхме 4-ти в света, но помните ли колко време се говореше за това?
Много време след световното се говореше за Пеневата чета.
А пък волейболистите си взеха бронз, обаче се говореше за това няколко дена и край.
Печелим повече от футболните успехи на България и българските отбори.

17.   Ами, нормално, след като това е единственият спорт, в който сме добри (от колективните поне)... А бе, какво се занимавам, гледайте си българския "футбол", ха-ха...

18.   Ама защо трябва само спортистите да ни славят, а учени нямаме ли? Защо когато наши математици и програмисти спечелят някое международно състезание се споменава само по 1 път, а за някакви глупави спортисти се говори нон-стоп? От кога да си спортист стана по-престижно от това да си интелигентен човек на науката?

19.   Предлагането според търсенето. Хората се интересуват от спорт повече, отколкото от наука. Което си е съвсем в реда на нещата, тъй като спортът обединява хората, учи подрастващите да бъдат упорити и силни, и много, много други неща. Науката е по-трудно достъпна за мнозинството българи, а и не само за българите, тъй като в по-голямата си част е суха материя. Да си спортист не е по-престижно, просто означава да стоиш по-близо до хората : )))

21.   Е то има си хас таксиджии, чистачки, продавачки и прочее и челядта им да се интересуват от интелигентни хора, при условие, че самите те не са такива хах. Естествено, че ще се кефят на спортисти, певачки, актьорчета и т. н.

22.   19, като ти е суха науката защо използваш компютрите, които са направени от сухари, за да им се кефят сухари, а? Върви в някоя дискотека при готините или да гледаш спорт по телевизора!

23.   Само Лукойл Академик смешници. Тодор Стойков е най големия мъжкар сред всички спортисти

24.   Авторче, аз лично се кефя на хора, които са постигнали нещо в живота си, независимо дали са спортисти, учени, космонавти или актьори. Единствено това има значение - дали си човек и дали си дал нещо на света. И един таксиджия може да е постигнал 100 пъти повече неща в живота си от теб, висящият по форумчетата. Нищо, че е един ТЪП шофьор. Да, да, и щеше да го знаеш, ако беше чел малко повече качествени книги. Учудваш ме, нали си професорско чедо все пак... Ха-ха...

25.   По-младите може и да не помнят, но навремето волейбола се играеше по други правила! особенно отчитането на точките в геймовете! Тогава играта наистина беше атрактивна или поне за мене беше така! След като смениха правилата вече не ме кефи! За пример ще дам футбола - представете си, че променят правилата и махнат дуспата или корнер се изпълнява с ръце? Отврат! Пипнат ли правилата там и него ще го скапят! Много пари влязоха в спорта, прекалено много! И за това тъпчат спортистите с всевъзможни химии! Само погледнете какви жени плувкини има? Абе парите всичко развалиха!

27.   Поне в един спорт да имаме свестен отбор, който да е един от най-добрите в света, лично аз им се кефя... съгласна съм, че футбола е много по-интересен, но от няколко години не съм гледала български футбол-просто много ми е скучен, а пък баскетбола хич го няма тука, ужас, просто...

28.   Вярно футбола е най - велик в света но испанския!!! И бразилския! Ж11

29.   Само Цска, Арсенал и Северната трибуна! Футбола е велик спорт, но
парите го развалиха както киното, музиката и т. н. :)

Мирослав

30.   Ами не го гледай, с теб ли ще се съобразяват пък? !? !? !?

31.   Аз съм 28 Само Реал Мадрид и Сантос Сао Паоло!!!

32.   Като питаш къде са ни спортните успехи до 2006 година, предполагам, че или не си знаел какво означава волейбол, или не си бил роден тогава.
Къде видя меки китки във волейбола? :D
Ако пък ще сравняваш футболистите ни с волейболистите... :D ще стане смешно. Волейболист имаме, който знае повече от 4 езика, всички говорят на най-малко 3 езика. Футболистите всичките знаят всички текстове на чалга песните. Имаме волейболисти, известни в целия свят, сокато повечето ни футболисти са известни само в Син Сити.

34.   Не мога да разбера, българите толкова ли сме ограничени? Като не ти харесва волейбол - не го гледай...
Били го давали там за по час на някоя телевизия, а аз като гледам - рекламите, включват футбол, гледам в училище всички с тениски на футболисти, всички говорят за футбол, кой как ритнал топка и станал бог... По новините все футбол, как някакви, дето си оправят прическите печелят милиони, отварям фейсбук всеки "ако не играеш футбол - имаш тъжен живот", "не само момчетата обичат футбол" и т. н., наскоро инвестираха в спорта в моя град, и волейболния отбор получи около 3 000 лева, а футболния над 15 000 лева....
>>>>А АЗ като мразя футбола, а харесвам волейбол? Какво да кажа по въпроса? На теб ти е милярд пъти по-лесно да се отървеш, понеже волейбола не е толкова популярен, колкото футбола... Заради теб тази html страница е излишни байти памет... Порасни малко, стига си се оплаквал...

35.   Къде сте сега бе хейтъри гадни. Когато имаме световно по футбол в България се обадете и кажете, че волейбола не струва.

36.   6 години по-късно вече не ги преекспонират. Просто остаряха, а новите в отбора явно са по-слаби. Но пък поне сега се коментират повече и борбата, а доскоро и тениса. :) Тогава бях малък та бурно реагирах, просто волейболът беше супер преекспониран. Сега обаче Цирк Герб все още сана власт, но вече много хора разбраха, че не струват. Жалко, че БСП не предлагат алтернатива и си изгониха добрите кадри за сметка на боклуци като Курнелия.

Автора

37.   При положение, че сигурно имаш 200 канала на кабелната някой карали те да гледаш волейбол? Все едно аз да се оплаквам, че има програми само със сапунки. Ами превключвам канала и готово.