Споделена история от Други

Турците от България изчезват
Здравейте. От доста време с интерес следя данните за демографското развитие на България. Преди известно време забелязах, че по преброяване на населението преди 89-та година в България има 1,6 МИЛИОНА турци(турски източници). На последното преброяване като такива са се определили под 600 000. Това означава, че броят им е намалял с 1 милион. Ето данни от единствения източник за етнически състав, а именно националното преброяване (друг не е инало)

92-ра са 800 000
2001 са 750 000
2011 са 580 000

http://censusresults.nsi.bg/Census/Reports/1/2/R7.aspx

В същото време населението е било 89-та 8,9 милиона, а сега 7,4 милиона. Това означава, че освен напусналите 1 милион турци, само 500 000 от друг етнически състав са напуснали. Какво мислите по въпроса?

Коментари

51-60 от 60

58.   Те от както махнаха визите и отвориха границите всички нормални хора изчезват от тук. Без значение на етноса им. И както е тръгнало тук ще останат само пенсионери, връзкари и мангали, въпреки че и Манго вече се усети, че там социалните помощи са по-високи и хукна на Запад. За това не се учудвай на статистиката, скоро тук ще останат само възрастни хора, което е много тъжно, но... нашите полици много се постараха за това.

59.   55, че кога са живели българите нормално в България?
Все някой им дърпа конците :)
Българин съм, ама аз нямам конци да дърпане.

61.   21. Само да ти кажа. вече никой не работи за 4, 5 евро на час. Много съм доволен от това че успях да замина, на запад и си оправих живота тук. Емигрирах в Франция и получавам 150евро на ден. работното време ми е 6 часа на ден. и да кажа че ме уреди един приятел турче за което му благодаря. а вие си работете за 700лв на месец. да се чудите дрехи ли да си купите или да си праите сметка дали ще ви стигнат тези 700лева за целия месец..

63.   Не искам никого да обидя, но май повечето хора, писали тук не са наясно с блгарската история. Първо да ви кажа, че българите са най - либерални за разлика от съседните държави, даже много сме позволили на турците да останат, да запазят етноса си, да разполагат с български земи, това е още след освобождението чак до днес. Я си помислете за всички онези българи, които са останали в границите на Турция, Сърбия , Гърция... Вие, всички тука знаете ли за тях? И защо от огромното мнозинство, коет са били, сега няма и следа?! Те къде са?! Ами я си помислете добре - насилствено са претопени, променено им е самосъзнанието, изкоренено е всичко българско в тях. Защо в Турция няма цели села с хора, самоопределящи се като българи и защо много турци и гърци имат точно български черти, но отричат да имат български корени. Аз знам реалната страна на нещата от истински хора, от техните роднини и тн. Бежанците след Балканските войни са напуснали родните си земи за да дойдат в границитена родината, а останалите просто са избрали да останат, но да се подчинят. Ами македонците - ами те са си чисти промити мозъци, вече и българската общност там се стопи много, клеветени, обиждани и тн. Политиката на всички тези държави е една и съща да смачкат българите и да им насадят мисленето, че да си българин е срамно. Всичко това е с умисъл, но само вие не можете да се усетите, сънародници. И вие турците въобще не ги мислете, те си водят своята политика по обезбългаряване и бавно завземане. Нима не сте чули и за наследниците на паши и разни други, че претендират за земи, даже май и дела водят за незаконно взети земи в България от прадедите им?!
Не искам да обиждам никого по този начин, но нека да погледнем истината както си е, малко българи в днешно време са истински запознати с фактите, които никак не са малко. И вече в учебниците не пише за робство, за присъствие?!
То бива, бива, либерализъм и антирасизъм, но не прекалявате ли малко?!
Ще се радвам някой да разбере думите ми.

65.   И още нещо, след като турците само някакви си там хиляди, защо ежедневно срещам много турска реч, където и да отида, било то в заведение, в университет, да си плащам сметките?! Извинете, но все пак колкото и да ги защитавате, не сте ли се се замисляли - примерно в университета, където уча има много турци и доста от тях са с по - висок успех от българите. Тук н говоря за знания, а за оценки, след като много от тях дори не могат да говорят правилно български винаги ми е било чудно как толкова перфектно разбират материала на български език, че го и учат толкова добре. Колкото и да ме убеждава някой, не бих му повярвала. Много странна ми се струва цялата тая работа. А пък и да не говорим колко ли от тия изселилите се в Турция идват тук уж на гости на роднини и т. н и т.н и да учат...
Ами тук идва въпросът и за помаците, много българи по мои наблюдения даже не знаят за какъв етнос точно става въпрос. Много ги изтъкват като потомци на турци или потомци на мюсюлмани, което е абсурдно. Да ви разясня малко за тях, те са си българи, колкото и да отричат, насила приели вярата на турците или може би насила смесени с турско население. Жалко е, че се възползват от необразоваността им и ги приобщават.
Темата е много дълга и сложна, но ще ви кажа само едно - българи, образовайте се малко, най - вече относно историята ни,
разберете причините за всяко нещо. Не се срамувайте, че сте българи, трябва да сме по - единни, мислите само за пари и за чужбина, има много по - стойностни неща, може би ще го осъзнаете един ден, но ще е вече късно. И още нещо - щом говорим против турците, значи има причина. Не искам да съм против никого, но не мога и да забравя историята и това, което се случва наяве в наши дни.

68.   не видях нито един Турчин да е писал Г... Р а вие тук господа псувате и пишете всичко не сме виновни ние турцитече че БГ е пялна катастрофа ние сящо обичаме България но мразим такива като вас които се имат за големи българи като псувате подрет ставате жалки точно заради такива като вас някои турци меазят българите и обратното стига вече пораснете малко

69.   № 35 по тази тъпа логика която си представил, искам да те питам тогава българите как са се опазили цели 500 години? Значи е нормално една нация да изчезне за няма и 100 години, а друга - не. Запомни както на турците сега бабите и дядовците им са родени в България така и твоите баба и дядовци са били раждани в Османската Империя продължение на цели 500 г. Явно си и имаш комплекси които те разяждат от вътре и не можеш да мислеш разумно, защото ако мислеше нямаше да напишеш нещо което води до автоматично анулиране на българската раса. По същата тъпа логика ти пък си потомък на Османската империя.

70.   То от България всички изчезват , в началото на 2000 г. имаше много китайци , вече и те изчезнаха .

72.   Хора българи, за циганите сте прави, те са тумора на българия, но никой от вас не познава напълно турците съдейки от коментарите ви. Турците които живеят в България, работят в България, ядат български хляб, дишат български въздух, винаги са мразили България, винаги говорят с възхищение и суперлативи за Турция, те не обичат България
и ако не дай си боже стане нещо страшно, те никога няма да са на българска страна, веднага всички ваши познати, съседи и колеги турци ще се обърнат срещу нас и ще застанат на страната на Турция. Живях в така наречените смесени райони много дълги години, занам турски език, знам им и кътните зъби. Вярвайте братя българи те привидно не са против нас, но само привидно, те ни мразят и България сощо мразят.

73.   Циганите са бедни и лесно се манипулират, докато турците са врагове на България. Това обаче го знае и, вижда и усеща само човек който дълго е живял, работил и общувал с турците в България. Софиянци например които са далече от смесените ройони нищо, ама нищо не знаят и никак не разбират турците, както онези българи които живеят в такива райони. Всички винаги казват - ама те са много работливи хора, трудят се гледат тютюн и т. н и т. н. Нищо не знаета братя българи те са готови винаги да ни убият, макари да но го показват. Те мразят всичко българско, те мразят България, но се прекланят пред Турция и всико турско. Елате поживейте 2-3 години например в град Омуртаг, или в Попово или в Разград и тогава ще разберете, че тези хора с тяхното ДПС работят винаги и само в ущърб на България.

51-60 от 60