Споделена история от Други

Най - обичаното същество в живото ми!
Толково ми е мъчно, че думите няма да опишат състоянието ми.
Преди 4 години съвсем случайно едно малко сладко котенце със сини очички дойде до мен и ме гледаше право в очите ( беше толкова мъничка и красива )
Мои приятели ми казаха, че майка й е убита и аз реших да взема котенцето и да се опитам да го спася.
Взех я, храних я с козе мляко със сондичка и моето момиче порастна.

Стана голямо котенце, но винаги искаше да е с мен. Толкова много обича да я гушкам, обича да ме целува по лицето, а най - интересното е как суче от дрехите ми. Ако ме няма за няколко дена котката не си играела само лежала и не ходила при никой да се гали.

Когато живеехме в апартамент моята малка принцеса спеше при мен, обичаше да се завива и да спи на ръката ми. После започна да живее на двора заедно със свойте дечица, но не спря да ме обича. Когато не ми даваше да тръгвам и искаше да съм при нея протягаше лапичка и ме хващаше за кракът като издаваше звук все едно ми се кара и се изправяше, искаше да я гушкам.

Моето момиче колко много я обичам и колко много ми е тежко, че от седмица вече просто изчезна. Не се е прибирала в къщи, а не ходи по - далеч от съседната улица. Просто не зная къде е. Искам си я, искам пак да се гушкаме, пак да протегне малките си лапички към мен. Липсва ми много. Не спирам да губя надежда, че ще я видя как влиза в къщи и гледа право в очите ми. Когато обичаш нещо винаги боли. Как да те намеря моя малка принцесо как?

Коментари

1.   Много мило звучи. Залепи плакати насам натам, че си изгубила котенце, може и във фейсбук да сложиш обява. Надявам се да се върне. Успех.

2.   Котката е домашно животно и стопанинът би трябвало да си я държи в дома. Като чета как си позволила да има котенца който не искаш да прибереш в дома си и си оставила пред блока направо се сещам за гадните мяукащи цяла пролет котки пред блока, дето разнасят бълхи и разни болести. Добре прибрала си гледала си но защо я пускаш извън жилището си? Не ви разбирам защо карате нас дето не искаме котки да траем вашите котки и поколението им на улицата.

3.   Котките винаги се връщат при стопаните си. Рано или късно ще се върне, ще видиш, освен ако не дай си Боже не и се е случило нещо.

4.   Ако е били прекалено доверчива, някой може би я е откраднал

5.   Дано да се прибере при теб, ще стискам палци. Аз също имам малка глезанка-мацоранка унас и тя е най-любвеобилното и нежно създание което познавам. Всяка нощ спи до мен, целува ме с влажна муцунка и мърка :)))))Обожавам я и те разбирам колко мъчно ти е без писанката. Можеш да се разходиш из съседните на квартала улици, както някой спомена да разлепиш плакати, да разпиташ съседи. Преди много години имах един разкошен сиамец, синеок и едър. Една вечер изчезна, а после се разбра, че едни съседи са го взели при тях. Дано да се намери котето :)

6.   Не е била пред блока. Живея в къща и всичкото котешко семейство живеят на двора.

7.   Пак е авторката: Номер 2 никога няма да оставя животно на улицата. Имаме голям гараж и там е старият ни багаж и котешкото семейство си има свобода. Имат отрязано от вратата да може да си влизат и излизат когато искат. Така, че не съди преди да знаеш. Като не обичаш котки си сложи тапи в ушите.

8.   Номер 4 може да е прав. Но не точно откраднал. Някоя баба или дете може да са се умилили и да са си я прибрали, без да им мине през ума, че е нечия.
Ох, ако моята изчезне - светът ми ще угасне :(

9.   Моята маца почина снощи. Беше на 14 години:(

10.   от авторката : О номер 9 не се забравя никога! Дано скоро се оправиш! Поне си е изживяла един красив живот.

11.   Беше сиамка, сладка и оправна. Скачаше и си отваряваше сама вратата и тръгваше на разходка из къщата. От време на време и в съседите ходеше да плаши кучето им. Беше много смешна за първи път като роди котенца. Бяха три, мина време и ми ги пренесе от кошчето на леглото ми, остави ги и се върна и легна в кошчето, мушна се под одеалцето и заспа. Естествено, че няма да я забравя, това са много години с нея, а и аз не съм малка. Ще се върне твоята принцеса, сега са в период, изчезват за кратък период от време, но винаги се връщат. Имам един грозен котарак, къде спи на двора, не е мой от някъде се пресели, но като е разгонен зачезва за по една, две седмици и после се връща в ужасно състояние, но се връща

12.   От авторката : По принцип това е характерно за мъжките (изчезването). Номер 11 дано си права и да си дойде момичето ми.

13.   Върна ли се котенцето при теб?

14.   От авторката : Не няма го моето момиченце. Много ми липсва

15.   Не знам дали ще те успокоя, или разтревожа, но котката на баба веднъж беше отишла навън и влязла в някакво мазе, обаче хората не са я видели и са я затворили там. 10 дена я нямаше. Не беше яла или пила вода през това време. И един ден се върна напълно здрава. Е, беше отслабнала, но бързо се оправи. Не след дълго пак изчезна и оттогава не се върна. Идея си нямаме какво е станало с нея, но не пожелавам същото и на теб. Дано се върне скоро!

16.   Толкова тъжно... Разбирам те... моя котарак изчезна преди 2 месеца... вече знам, че няма а се върне, още от началото знаех... не дискусирам темата пред никой защото не мога да сдържа сълзите си... обичам повече от всичко кучето ми сега... винаги съм го обичала, когато ме дразни, хапе, драска, беснее или прави бели... колкото и да ме ядосва знам че не го прави съзнателно.. обичам го повече от всичко и, ако го изгубя не знам как ще го преживея.. дано намериш котето си.. от сърце ти го пожелавам :(

17.   Авторке, какво стана? Върна ли се котето? :)

18.   не искам да те отчайвам, но котето ти сигурно е откраднато, дано да е от добри хора, които да се грижат добре за котето ти. Страшно е ако е за търговия