Споделена история от Други

За Ади, Боб Марли и човешкия живот
Какво ме вълнува напоследък...

Не ме бива много по изразяването. Не мога да говоря, не мога и да пиша. Просто ще нахвърлям някои мисли. Зная, че съм глупав. Средата, в която живея ме направи такъв.

Голям шум се вдигна покрай случая на Адилена Коджабашева. Такива мащабни кампании се правят рядко и хората остават с впечатлението, че случаи като нейния са рядкост. Преди време рових в сайта на DMS и видях колко много хора има регистрирани там, чакащи помощ, за които въобще не съм чувал. Кой знае още колко има по болниците. Какво направи Аделина толкова популярна? Това, че е млада и красива? Това, че има много приятели? Красивите хора винаги са с предимство, нали? Странно е как начинът, по който фотоните се отразяват от клетките ти може да повлияе на останалите хора. Още по-забавно е, че в коментарите по случая хората и казват, че бог е с нея. Нима не разбират, че това е същият този всемогъщ бог, който и донесе тази тежка болест?

Знаете ли защо са нужни толкова много пари за лечение на такива сериозни заболявания? Аз не зная. Сякаш с тези пари се купува човечността на лекарите. Живеем в интересен свят, в който всичко се измерва с пари. Представете си - има лекари, които могат да помогнат, има технология, по-която може да се помогне, има техника, с която може да се помогне. Въпреки това оставят хора да умират. Какво липсва? Липсва мотивация. Никой лекар, който има възможност да спаси човешки живот не би го направил безплатно, ей така, заради самия живот, за да доставиш радост на някого. Защо? Има планувани изобретения, които могат да улеснят живота на хората, които могат да се направят, но не биха донесли печалба никому, затова не се правят и никой не финансира разработките им.

Преди да умре Боб Марли каза на сина си, че парите не могат да купят живот. Какво разбира Боб - един прост певец, наркоман, мечтаещ за съвършен свят. Парите дават шанс. В свят на вероятности, това е най-доброто, което може да получиш. Трябва ли да е така?

Не искам коментари. Аз нямам проблем и не търся решения от вас. Вие имате проблем.

Коментари

1.   Ми те нали затова ни тровят и облъчват, за да има такива заболявания и да печелят пари от това.

2.   аз лично пратих смс за Ади, ако имах възможност щях да пратя за всеки нуждаещ се, но те са толкова много, вярно си е, че за Ади просто има много по-мащабна кампания и това, че е красива и лъчезарна заразява, което доказва, че всичко е въпрос на реклама, а герб използват гласността на кампанията пък да рекламират себе си, което е е доста долно по принцип. ами кой както се уреди, но все пак щом се събират парите нека. надявам се Ади да оздравее скоро и нейните ангели да почнат да помагат на някой друг. всеки има право да живее

3.   Напълно съгласна с автора но авторе парите не отиват за лекарите, с тях се плаща ползването на базата /болницата/. Болниците в които лекуват са направени и обзаведени по последен модел като 10 звезден хотел с повече медицинска техника. Реално по света няма доктор милионер забогатял само от професията си. Такъв, който е направил клиника и от нея да е забогатял, да, но ако само оперира никога няма да забогатее. Много лекари дори и български са правили операции безвъзмездно, но тези лекари с такива съжалителни сърца не могат да си позволят да закупят техниката и се налага да се плаща за нея.
От друга страна лекарите са учили и са се трудили за да са големи специалисти не са длъжни да продават труда си на пазара на труда безплатно. Ти би ли работил този месец без пари за клиентите на шефа си?