Споделена история от Други

Пластична операция на нос
Имам мечта-да си направя пластична операция на носа, никога не съм го харесвала, но от скоро започнах да се замислям, че трябва да го променя, все пак е част от лицето и оформя цялостния вид, а искам да се харесвам, за да ме харесват и другите, не че това е било проблем досега, но искам да изглеждам добре, носът ми е с гърбица и може би малко по-дълъг, но не прекалено. Някой правил ли е нещо подобно, колко струва, опасно ли е?

Коментари

1.   Опасно не бих казала, "опасно" от гледна точка на това дали лекарят ще се е справил добре, и няма да си е оставил ръцете и дали ще си доволна от резултата :)
Струва към 3 000лв. и представлява чупене на носа ти и изграждане на ново :)

2.   Струва около 4 000лв. и много боли, а после цял живот търпиш болки при застудяване или просто от невиделица. Това е сериозен стрес за тялото :) Недей

3.   2-3 хил. лева струва. Мои близки хора са си правили, на всичките носовете са им като пързалки изрязани неестествено. И на всичките са им казали, да отидат втори път да им дооправят носа. Една операция никога не е достатъчна.

4.   Здрасти, аз съм си правила операция на носа... Моя беше с голяма гърбица и с широк връх... Операцията НЕ БОЛИ, трае от 1- до 3 часа зависи дали нямаш някакви проблеми ( изкривени канали и тн.. ) Като излезеш от операцията се чувстваш като пребит, повече заради упойката... На 2-рия ден, вече изглеждаш като пребит :)/... На 14 ден вече ти махат лонгетата (това е една пластмасова шина, тя просто пази носа, за да не го удариш), и вече си с нов нос, който е леко подут, но само ти си знаеш... Болката след операцията няма (има, но е лека) а това за студеното време е пълна глупост, това да не ви е счупен крак или ръка.... Цената варира, зависи при кой хирург си, лично аз избрах Доц. Джамбазов, защото той се занимава само с РИНОПЛАСТИКИ, при него няма цици и липосукции. При мен всичко излезе 1200 лева (изследвания, операция, престой, упойка и придружител. ) А това с 2-рите операции е защото много момичета и момчета имат нереални очаквания... Аз лично не съжалявам и харесвам новия си нос

5.   Номер 4 явно е имала голям късмет. Имам приятелка, която си прави операция на носа преди около 5 години. След операцията имаше такива болки, че семейството и се виждаше в чудо, нямаше какво да направят, обезболяващи не действаха. Аз съм била свидетел как тя се е свивала в леглото от адски болки и е лежала с дни, не можеше дори да заспи. Този ужас траеше около 6 месеца. Но и досега понякога пак я боли, но леко. Но явно не всеки организъм реагира така.. Не знам какво да ти кажа, ако страшно много не харесваш носа си-направи си операция. Преди това се допитай до своите близки и приятели, намери си подкрепа и УСПЕХ каквото и да решиш....

6.   Здравейте :))
Виждам,че темата е стара,но все пак за да не пускам нова ,ще кажа че и аз имам просто отвратителен широк в долната част с големи ноздри и изпъкнал отгоре на това и дълъг с много месест широк хрущял... .А лицето ми е много малко и изобщо не му отива.Най-странното е ,че с годините става още по-голям....Винаги са ми се подигравали,а знаете какви са сега хората трябва да си изваян като кукла едва ли не....И не става с грим,наистина е зле,обаче не съм наясно колко струва пластична операция ,всеки казва различни цени и неща и не знам изобщо кой хирург е добър,тъй като е доста сериозна стъпка и ако нещо се прецака -оставаш така до живот.

7.   Продължавам да следя операциите и работата на различните пластични хирурзи в България. Най-много доволни има от Турция там операцията струва около 3 000 евро. В България по мои наблюдения с върховете най-добре се справя доктор Асенов. Потърси във гоогле неговото име и ще намериш по форумите снимки на направени от него нослета.

8.   И аз се замислям на моменти за моя нос - определено е една от чертите, които хич не си харесвам. Но като се сетя, че винаги има опасност да те окепазят и да изглеждаш абсурдно като с подострен нос, се разколебавам. На повечето оперирани им преправят носовете на чипи, което стои много нелепо и неестествено... Не знам дали те искат такива или хирурзите са некадърни.

9.   В грешка си 8. Не хирурзите правят чипи носове, самият клиент иска такъв. Заради комплексите, които имат решават, че колкото по-малък и чип, толкова по-красив ще е носа. Тогава доктора няма какво да каже, все пак ще изкара някой лев. Клиента е доволен с изкуствения нос, защото е много малък, нищо че е неестествен. Аз отидох и казах: Искам нос, който ще стои естествено и да изглежда добре. Получих го, даже и по-добър от очакваното.
Но наистина си е риск, може да не се харесаш, да изглежда по зле и от преди и тн.

10.   Извинявам се 8 май съм чела през дума. :)
Не си в грешка дал/а си правилно предположение :). Те искат какива. От всички, които познавам само 2 са с много чипи и неестествени нослета и то по тяхно си желание.

11.   Наистина д-р Асенов прави страхотни нослета. Подкрепям номер 7. Аз съм с ринопластика при него и съм много доволна. Той не е особено популярен, защото не си прави реклама, но при него няма Не МОГА да направя този нос или нещо подобно, както са ми казвали други прехвалени доктори. При ринопластиката няма абсолютно никаква болка. Не плашете хората.

12.   Здравейте. Аз съм на 16 години. Ако си оперирам носа дали ще се промени още с годините?

13.   Здравейте и от мен! Аз съм с операция на носа от 19. 07. 2014 г.. и това за болките при студено време изобщо не е глупост! Поне при мен- когато стане студено ме боли, но например на 1ви януари. когато беше -12 градуса... Болката беше неописуема! Явно при всеки е различно. Визуално мечтаната визия е постигната, но ако знаех какви болки ме очакват след това... Не бих се подложила. Но ти си знаеш най-добре. :) Успех

14.   Бих искала да попитам за др - Джамбазов др- Ангел Енчев и др- Асенов??? Кой прави най-хубавите нослета, моля някой ако си е оперирал носа при някой от тях да пише! Аз искам да си го оперирам и се чудя при кого да отида?

15.   На колко годишна възраст се прави? Може ли на 15?

16.   Ринопластика се прави след 18 годишна възраст, а най-добре след 20-25, да е приключил костния растеж. Аз имам, но изобщо не съм доволен. Нямал съм болки, болите бяха само в гърлото от интубацията и след това като вадеха тампоните от носа.

17.   риск печели, риск губи е това. МОже да ти отива, може да не ти отива и новия, и стария. Това че даваш пари, не значи че ще останеш доволен но може да останеш и много доволен.

18.   аз си смених пениса, сега е по-голям. Мисля да си сменя и мозъка някой ще ми даде ли назаем неговия?

19.   Здравейте!
Номер 9 боля ли те много? И всички които сте си правили как е? Аз имам много много голям проблем и не знам мисля че е невъзможно да изглежда добре и след операция- моят е много тесен между веждите и изпъкнал там, очите ми пък са вдлъбнати и малки, а челото ми не е изпъкнало както на повечето, а плоско - много грозни черти и череп имам, а надолу се разширява много и хрущяла го бях ударила много лошо миналата година и мисля, че го счупих защото целият беше кървясал отвътре и боля доста време.. и сега е още по- голям. Всичко което виждам е един голям и отвратителен нос!
Много харесвам неизпъкнали между веждите в смисъл да е равно с очите почти както на някои негърки, но явно няма как от там горе... да го изпилят Само в долната част ли провят корекции? ... Сори знам, че са тъпи въпросите ми, но наистина моя си мисля, че даже и операция няма да го оправи и като цяло фасона ми.
А гласът ви промени ли се след операциите? Изобщо пишете за вашият опит, моля!