Споделена история от Други

Златно сърце
Аз съм вярваща, защото съм убедена, че без Божията воля нищо не става. Имам много проблеми в семейството. Мъжът ми е ту жесток, ту добър като ангел и това много ме обърква относно вземането на решение да се разделя ли с нето или не, още повече, че отказва да имаме дете, а същевременно има претенции към дял от имотите на родителите ми.. Разказах историята си на друго място в този сайт и получих много ценни съвети, за които съм много благодарна.

Искам да споделя друго. Една вечер за пореден път разплакана и объркана застанах пред иконата на св. Богородица и се молих за някакъв знак дали да остана с мъжа си или да се разделя. През нощта сънувах сън. Знам, убедена съм , че отговорът е там, но не мога да го ткрия. Помогнете ми, моля.

Та, влязох в един супермаркет за да пазарувам, но влязох от изхода, откъм касите. До касата на пода намерих скъсано златно колие с голамо сърце от плътно, масивно злато. Прибрах го в чантата си. Но спомен да съм пазарувала в претрупания от стока и избор магазин, нямам. В края на съня сцената се повтори, само че освен колието със зл. сърце, намерих и пари. Изненадах се как е пак на пода след като съм го прибрала веднъж в чантата си. Но реших, че понеже не е мое , трябва да се обадя на пазача, за да открием собственика. Обадих се и издадох нещата. Но когато се озовах до шкафовете за багаж, отново без да съм купила нищо от магазина, установих, че колието със зл. сърце е в дамската ми чанта и се изненадах. Но въпреки това реших да не се обаждам на охраната на магазина а да задържа сърцето,и си обещах че след като не съм алчна за тази вещ, то ако собственика си я потърси, няма да я крия, а ще му я върна.

Знам, че това не е сайт за тълкуване на сънища, но все пак,моля, помогнете ми да разбера според посла нието как да постъпя.
Благодаря.

Коментари

1.   Добре е, че си вярваш. Най-добре иди на психолог или психиатър. Той ще ти помогне

2.   Не залагай на сънища. Излез наясно със себе си, искаш ли да живееш с мъжа си, или не. Трябва да си наясно с това, и да вземеш решение. А решението го взима всеки сам за себе си, никой друг не може да направи това вместо тебе

3.   Казваш, че си вярваща и, че без божията воля нищо не става, а се молиш на богородица?! Нима тя е Бог?? Потърси истината в синът на Бог, а не в богородица:))) и все пак да се върнем на темата, щом си толкова несигорна с него, защо си обещала в църква пред бог, че ще си с него докато смъртта ви раздели? Нима тези дума не значат нищо, нима обещанието пред бог не значи нищо за теб? Замисляла ли си се за тези работи след като толкова вярваща в бог?

4.   Защо убеждавате жената да остава с мъжа си, който не се отнася добре с нея?! Що за морал и съвест имате вие, и какъв е този ваш "бог", който ви подтиква да си седите като овци, и да търпите какво ли не?
Защо да търпи? Вашия бог би ли искал тя да е нещастна, и да се мъчи?!?

5.   Според мен сърцето ти показва, че се колебаеш дали да си със съпруга си или не и Богородица ти го е пратила като знак, че ще е с теб и ще ти носи щастие, послание да вярваш в себе си и да бъдеш силна! Мисля, че това е знак за ново начало за теб и, ако и се молиш тя ще ти помогне да следваш верният път.

6.   От автора. Отговарям на номер три. Богородица е божията майка все пак. Да омъжих се в цорква, но не по свое желание. Принуди ме сегашният ми мъж, а семейството ми тогава го защити. Сега съжаляват, че не ме послушаха, но е вече късно за много неща. Животът ми се обърка, а този заради когото трябваше да направя това ме предаде. И вече не вярвам . Такова нещо като любов между мъж и жена не съществува. Съществува само любов между души.В крайна сметка ти ако обещаеш пред Бог в църква а мъжът ти с години не те поглежда като жена, както прави моят и ти дава да разбереш че не иска с теб общо бъдеще , а имотите ти, ти няма ли да се колебаеш как да постъпиш

7.   Мила, аз съм от тези, които четоха историята ти и преди, но не съм коментирала по нея.

Мисля,че и без сънища е ясно, че този човек не те обича.Не милее за теб. Бъди сигурна,че от момента, в който получи някой от въпросните имоти, още на другия ден ще си тръгне сам.
Е, извинявай, ама колко наивна трябва да е една жена, за да продължава да иска да живее с такъв?!
Дете не иска?
Секс не правите?
Ламти за имотите на родителите ти?
Е, кажи ми какво да те задържа при него? Има ли едно нещо, което да те прави щастлива?

Това не е брак, за любов да не говорим, това е нагло сметкаджийство, а ти още се питаш дали да останеш с него.

Не знам, мисля, че си много слаба като личност- не искам да те обидя- за да търпиш това.
Премисли много добре и решавай.

8.   Към номер 7. Благодаря , ти, права си .Убедих се сама, че само моята любов не стига. Истината е точно тази, не съм слаба , аз просто го обичах въпреки всичко. Но това явно не ми е стигало. Съвсем скоро получих най- дълбоката рана в сърцето си от него. Открих, че ходи при друга жена. Сега се опитва всячески да ме омилостиви, но сърцето ми е вече мъртво за него. Край с компромисите. Вече предприех необходимото за да приключа с този фарс на семейство.