Споделена история от Други

Таксиджии, или как да си помогнем!
Предлагам парламента да изработи законопроект с който да не позволяват да има професионални таксиметрови шофьори ако имат успех по нисък от четворка в последния си единадесети или дванадесети клас.
Следствие от този закон, мисля че всички ние ще живеем по-добре и по-дълго.
Какво мислите за идеята ми?

Коментари

1.   Оценките в училище нямат отношение към способностите на водачите. Аз съм пример за това - пълна отличничка и лош шофьор. (признавам си го)
Уважавам повечето таксиджии, защото притежават способност да карат в този хаос и тези раздрънкани коли.

Трябва да се промени нещо, вярно, но трябва да има работа и за лошите ученици и добрите шофьори.
Решение би било някакъв курс за таксиджии, някакви изисквания за тях
- лична хигиена и такава на колата
- работа с клиенти, учтивост, реакция при различни ситуации
- изисквания за колите и т. н.
Трябва и да им се дадат опр. привилегии като правото да ползват бус-лентата и да им се разчистят комуникативни такси-стоянки.

Такситата са вид градски транспорт. Най-удобният. Сигурен е освен това, много по-сигурен от това всеки от на с да се друса със собствената си кола и да паркира по тротоарите.
Нека направят паркирането в центъра 4 лв. на час ако трябва, а тези пари да инвестират в обществен транспорт. Тогава няма да имаме нужда от толкова много таксита, цените могат да се качат и ще се привлекат по-образовани и квалифицирани водачи.
За 60-70 ст. раздрънкана кола и водач от село - такова е положението. Който иска повече да си наема личен шофьор.

3.   Съгласен с №1
Като съм завършил с 3,70 означава само, че съм бил беладжия, проблемен тинейджър и малко мързелив, това не ограничава шофьорските ми способности. Защо целия народ гледа всеки ден "часът на Милен Цветков" като той е завършил средното си образование в ТПК по дърводелство. Това, че един тийн е имал трудно тинейджърство не означава, че от него ще стане лош човек. Ако искаш по-образовани шофьори трябва да заплащаш за образован персонал, което е доста по скъпо. Не наемай таксита наемай лимузини там шофьорите са по образовани

4.   Добра идея, само че тогава ще има недостиг на таксита.

5.   Предложението ти е на пръв поглед смислено, но популистко. Ако се въведе нещо такова, хората с най-нисък успех ще останат безработни на улицата, предвид че и без друго професията таксиджия е последно спасение ако за нищо друго не ставаш. Ако слабаците в училище не им се дава и такси да карат, ще станат много по-опасни, ще тръгнат да стачкуват, да крадат и да правят по-големи проблеми. Отделно ще висят на държавата за социални помощи, и тогава пак ще негодуваш против тях що не си намерят работа и що трябва ти да им плащаш помощите.

Разбирам какво искаш да кажеш, всеки е имал неприятни преживявания с таксиджии, но това в момента е по-малкото зло.

6.   От Автора, Д-р Черкезов.
До коментар 1.
Явно говорите за таксиджиите в София, да те са на ниво сравнение с сельндурите от Варна, Добрич и Региона!
Които ако им направиш забележка че не спират на пешеходна, ще слезнат да те бият.

7.   То и аз бях отлична ученичка, ама явно нещо логиката ми куца та не мога да намеря връзка между темата и здравето

Модератор - преместена.

8.   Такситата да карат в бус лентата.... хахах не си представям какво ще стане с автобусите. Имаш ли представа колко таксита има в София?

11.   Подкрепям #1, #3, #5.

12.   Номер 6, за Варна нямам наблюдения, но какво им е на таксиджиите в Добрич? Много по-любезни са от тия в София, които мнозинството са мега арогантни и ти надуват главата с глупости. Отделно в Добрич са и по-евтини, защото макар и за "цял" 1 лв/км пак от единия край на града до другия ти излиза 4-5 лв макс. И като им оставиш 1лв. бакшиш и вече си им любим клиент. Досега нямам никакви оплаквания.