Споделена история от Други

Маска
За хората аз съм един много силен човек, който може да се справи с всичко, човек с пари, жени и коли. Никога през живота ми не съм показвал слабост или въобще някакво колебание. Винаги съм постигал целите си и съм бил за пример за много хора. Аз съм на 35 занимавал съм се с какво ли не. От бедно семейство съм и може би затова съм такъв, но вече ми писна. За всичкото това време стигнах да извода, че не може да си себе си и да успееш. Сега цяла година работя показвам се с някакви кукли без души интересуващи се единствено от пари, винаги съм сред хора и винаги съм сам. Лятото когато всички са на море аз съм в къщи и общо взето цялото ми лято е лицеви опори. Всъщност аз съм един много плах човек не искам много само добра жена, къща и щастливо семейство. Защо не се отказвам ли? Защото не искам да разочаровам хората на които държа. Празниците, работата, живота ми е по задължение. Пиша това, за да ми олекне, да споделя с някого. Знам, че ще има коментари от сорта на "живей си живота", "да не ти пука"и други такива, може би ще го направя но още не е дошъл този момент. аз няма да се откажа въпреки, че това ме убива. Знайте само, че парите не могат да ви купят всичко.

Коментари

1.   Така е, прав си в това което казваш за парите. Те не купуват щастие и аз мисля, че в повечето случай парите развалят живота на хората. Изобщо не е хубаво когато някой се превръща в скъперник, става алчен и мисли само за предметните неща. Радвам се, че има хора който се осъзнават и историята ти ме зарадва, защото виждам хора който разбират, че има много по-важни неща от парите. Не си продавайте душата на дявола за пари. Любовта, душевното щастие и вярата са неща който са много по-ценни. Аз мисля, че ти не трябва да живееш с тази "маска", споделяй с хората, за много по важните неща от парите както си споделил тук, защото ние хората не трябва да мълчим, а точно обратното. Трябва да се борим за един по-щастлив и истински живот, а не да се притесняваме от мислите си. Пожелавам ти да откриеш щастието. Чао :)

2.   Разбирам те напълно, колега! В този живот трябва да си лицемер или поне да се правиш на такъв, какъвто не си! Покажеш ли слабост, дори за миг враговете не се колебаят да ти стъпят на врата - буквално!

Хората мислят, че като имат пари ще се най-богатите и щастливи хора на Земята.... но щастието е в най-близките ни, в малките неща, които може дори да не забелязваме около нас. За какво са ви пари като няма с кого да ги споделите?

NoBody

3.   Разбирам те. И ти правя евала за това, че не показваш емоциите си и все още си силен! Аз съм точно обратното на това...показвам емоции и се затварям в себе си. Още се държиш...пожелавам ти успех и повече усмивки занапред...

4.   Знаем за парите. Ти си поредният пример (за мен) за това, че нещата, с които се занимаваме на този свят не са смисълът на живота - всичко онова, да учиш, да си намериш доходна работа, да имаш пари, коли, жени, голяма къща, че дори и семейство - всичко това остава в периферията.... Нито едното няма да ти предостави покой на душата.

5.   Вероятно е дошъл моментът да се спреш на една от жените,
да си родите дете и за нищо на света да не ги огорчаваш с пренебрежение, да не усещат, че другите или работата са на първо място!