Споделена история от Други

Жени, приемате ли се нормално?
Как приемате факта, че това, че сте родени жени ви ограничава да живеете живота си по определени правила? Например, че трябва да сте слаба и нежна, а може да искате да се занимавате с бойни изкуства и от това да натрупате мускули. Това, че жените по-лесно пълнеят, заради нивото на мазнините, заради тъпото раждане, това, че може да ви е досадно да кървите всеки месец и да ви е отвратителен процеса на самото раждане, въпреки, че уж точно затова е създадена жената? По природа да сте си по-властни, а да трябва да сте мила и любезна, защото това било част от женствеността и едва ли не във всяко списание да ми дават акъли как да угодим на мъжа-егати тъпотията!!! И не -не съм някаква малка пикла, на която тепърва и е дошло, а съм голяма жена, на която всичките тези неща са и ужасно досадни. Хубава съм, слаба, но характера ми изобщо не пасва на тази абсолютно тъпанарска картинка, че жените не могат да си живеят пълноценно живота, за разлика от мъжете

Коментари

51-53 от 53

51.   Ти в кое забравено от Бога село живееш? ! Извинявай, ама в 21 век да ми говориш, че сме прецакани защото сме се родили жени е абсолютно простотия. Да си родена в Пакистан, да се оплакваш, ама в Европа през 21 век, малко смешно е да хленчиш за това. На първо място никой не ти забранява да тренираш какъвто си искаш спорт, кеф ти борба, кеф ти вдигане на тежести, кеф ти бокс... я виж Станка Златева. Нея някой да я е спирал? После това, че раждаме и имаме цикъл. ОК, цикълът е досаден, обаче ако не знаеш има начин да го спреш с хормони. Не казвам, че е полезно, но не е невъзможно. За раждането пък още по-лесно. При тоя богат избор от всякакви средства за контрацепция... просто избираш това, което ти допада най-много и никога не ставаш майка, ако не искаш. От нас се очаквало да сме мили, грижовни и т. н. ха! Че кой ще те задължи? ! Да не живеем в 19 век или в Пакистан, че да има последствия, ако не си покорна и не слугуваш на мъжа си? Работиш си, изкарваш си парите сама, ако искаш ще имаш мъж, ако искаш-няма да имаш. Ако искаш ще му слугуваш, ако-искаш няма. Можеш да ходиш където си поискаш и да правиш каквото си поискаш, ако искаш ще се държиш и ще изглеждаш като жена, ако не искаш няма. До колкото знам няма закон, който те задължава да носиш токчета и поли нито пък те задължава в обществото да се държиш по определен начин. Щом не нарушаваш закона, можеш да се държиш както си искаш! Да пиеш бира, да ходиш по мачове, да псуваш... щом ти харесва никой няма право да ти каже нищо. Е, вярно бабичките в квартала ще те одумват, ама пука ли ти? ! А простотиите в женските списания просто не ги чети. Те не са писани за жени, а за разни начинаещи кифли, които и един ден не могат да оцелеят без мъж до себе си и съответно трябва да правят всичко по силите си да не ги зареже мъжът, че иначе без пари и без работа-лошо. Ама ако имаш работа и образование и се издържаш сама, хич не ти пука какво пише в списанията на тема "как да зарадваш гаджето" или "как да имаш доволен съпруг", просто защото не си зависима и във всеки един момент, в който се почувстваш нещастна във връзката си, вместо да правиш милион и един компромиса и да се унижаваш, можеш просто да посочиш вратата на въпросния господин. Сега сигурно ще се появят разни като Чичото и ще ме нападнат, че как можело да говоря така, че това не било вярно, че без тях ние сме нищо и т. н. Ама истината е, че в 21 век в големите градове на Европа (не говоря нито за Пакистан, Афганистан, нито за забравените от Бога селца в Родопите) всяка от нас може да прави с животът си каквото си поиска! Да, определено си има цена защото все още печелим по-малко пари то мъжете, но ако го искаш, не е невъзможно. Просто трябва да положим малко повече усилия и най-важното да не ни пука за хорското мнение и можем да живеем абсолютно както си искаме. Така, че лично аз не се чувствам и грам ощетена от факта, че съм жена. Напротив има избор. Ако искам мога да съм съпруга, майка и домакиня, ако искам ще остана не омъжена и ще градя кариера, а в неделя ще обикалям баровете с приятелки, ако искам и борба мога да се запиша да тренирам... и което е най-хубаво в цялата работа, ако нещо съм направила грешен избор, винаги мога да променя нещата, за разлика от прабаба си, която колкото и да е била свободолюбива е можела да проявява своя характер само в кухнята и властта и е стигала до там да реши какво да готви и в кое училище да запише сина си (всъщност дори това е спорно).
Така, че мила, просто се възползвай на макс от това, което са постигнали жените от предишните поколения. И като казах за жените от предишните поколения, се зачудих какво ли би казала пра баба ми ако можеше да ме види? Дали щеше да изпадне в потрес като ме види с тоя панталон, как гордо си карам колата на път за работа или още по-лошо, как в събота вечер обикалям по баровете (о, ужас! )? Или пък щеше да се гордее с мен, че мога да постигна всичко, за което тя е можала само да мечтае? Едно време на жените им е било забранено дори да учат в университет... какво остава за такива неща като работа (изключвам учителките и гувернантките и разбира се слугините, които просто са работели защото са нямали избор). При това дори и да са работели, често са напускали работа когато дойде време да се омъжват. И от там нататък животът им е бил предначертан, в кухнята до печката. Е, има и изключения като Мария Кюри и Амелия Еърхард... :)) Но все пак говорим за 99% от жените през 19, че и в началото на 20 век. Та мисля, че те благородно биха ни завидели за свободата. За това мила, вместо да се оплакваш, помисли за това как е живяла прабаба ти. Не казвам, че всичко е идеално, но лично аз не съм усетила и грам дискриминация заради пола си. Добре де, не броя случая когато на 12 ми дойде цикълът. Тогава бях бясна, че съм момиче. Обаче иначе дали защото нашите са ме възпитали така, дали защото съм се родила на правилното място, но никога не съм почувствала и грам нежелание да съм жена. Харесва ми! Обаче пак казвам, просто явно съм имала късмет никой никога да не ме е гледал като на втора категория заради пола ми. Ако бях родена в Пакистан със сигурност щеше да е различно.

52.   Какво значи "приемате ли се нормално"? А как да се приемаме ненормално? И цял живот да имаме комплекси. Луда работа! Ама като прочетох темата "Мъжът ми е разочарован, че ще имаме момиченце" се замислих как ли ще се чувства това дете един ден. И колко ли комплекси ще има заради баща си.

53.   Здравей №50! Аз съм №49. Може би си прав, но дори и да си прав, в реалния живот днес човечеството е разделено на два основни пола. Девиантите са малцинство. Физиологията на женския пол е различна от тази на мъжкия и доминацията на мъжете над жените е природна даденост. Феминизмът е идеология с която се цели нещо невъзможно на практика, за това е и утопична, но нанася вреди най-много на жените. С правото си на глас женския електорат като по-многоброен се опитва юридически да налага правила противоречащи на природните закони, с което принизява мъжкия авторитет и цели унищожаване мъжката същност, т. е. унищожаване мъжкото у мъжа (подчинение на мъжа), за да се постигнело равенство. Ето това е простащината в тази идеология. Още от детската градина, на момченцата им се вменява, че са момиченца с пишки, и дори че са по-нищожни с момичетата заради това, защото момичетата като пораснели раждали и ставали майки. А, уж половете били равностойни!? Никъде не се споменама значението на мъжа. Дори момичетата се убеждават от учителките, че сами можели да се справят и мъже въобще не им трябвало. Женски девиз е "На жената и трябва мъж, колкото на рибата чадър! " Стига се до там, че с прокламации за мъжката незначителност, мъжете щели да изчезнат след 5 000 или 50 000 000 години, и на планетата щели да живеят само жени. Тази медийна популяризация преди време предизвика мизогинизъм у голям процент от мъжете. И, забележи? Отвратителни изказвания и грозни изрази срещу мъжете нямат никакво отражение в медиите! Дори реклами изразяващи женски сексапил удивляващ мъжете, за което жените трябва да са благодарни дето са желани от мъжете, се третират като медиен мъжки сексизъм. Всяко реално нещо уличаващо жените в неспособност за конкуренция с мъжете поради липса на мъжки качества се отъждествява с мъжки сексизъм, порицава се от манипулираното общество, а мъжете се преследват и наказват (глобяват за женомразска реч). Мъжете били шовинистични прасета!!! - Това твърдят феминистките! Защо до сега няма нито една жена наказана за мъжемразска реч, след като такива речи са в пъти повече, от мъжките речи? Момчетата усещат тази несправедливост, а в пубертетна възраст на подсъзнателно ниво усещат и природното си превъзходство над момичетата, щом ги удари хормона. Несправедливото толериране на женския пол от закона, и насърчаването му за гавра с мъжкия облик превърна мъжете м женомразци и насилници, които възстановяват справедливостта по свое осмотрение, несъобразявайки се с гражданските закони, прилагайки природните, които са вечни. Правото на по-силния пол не може да се отнеме от по-слабия пол, въпреки спекулациите на жените с детеродните им способности. За това и равенство е невъзможно, и ще си остане само една утопия. Това съм искал да кажа тук и другаде, но малко са тези дето наистина могат да го разберат, а феминистките са способни да разрушат всичко изградено от мъжете до сега като норми на живот, без да се замислят, че ще дойде време (ако не е дошло вече) жените да платят пре-скъпо за простотията с равенството! Мъжкият пол е по-независим на планетата, в сравнение с женския, без значение че душата не притежава пол, отнасящо се към земния живот. За това преди време се говореше (дори и сега е така) за висш и нисш пол. Лесно е да се разбере за кого са се отнасяли определенията.

51-53 от 53