Споделена история от Други

Фобия от публични тоалетни
М27. По принцип нямам страх от микроби или нещо подобно, но от публични тоалетни ме е много гнус. Когато наистина ми се наложи да ползвам някоя, първо поглеждам дали има сапун на мивката, а да седна и дума не може да става — всеки път си представям как ще ми се изприщи задникът. Отделно от това потръпвам при мисълта, че може да ми се наложи да се бърша с неясно каква хартия, вместо да се измия с вода. Въобще, имам ли причини да се притеснявам, че нещо съм се чалнал, или тревогите ми са изцяло в рамките на здравословното?

Коментари

1.   Вместо да се филмираш, научи се да си носиш антисептични кърпички в теб, както и носни кърпички за вместо тоалетна хартия.
Всички жени го правим. Ние имаме от една страна по-къс пикочен канал (налага се по-често да ходим по малка нужда), от друга страна не можем да пикаем прави...
Но да - всеки гледа да не сяда на клекалото. Това е нормално. Просто клечиш над него и си вършиш нуждите. Измиваш си ръцете много добре и готово. Избърсваш се добре с кърпичките преди това и какъв ти е проблемът? На никой не му е добре да ходи на публични тоалетни... но това е... човещинка

2.   Все едно, че аз съм го писал това, но чак до степен на фобия. По принцип отбягвам обществените тоалетни, освен ако е много наложително и то по малка нужда.

3.   Прекалено си изнежен, пич, стегни се малко и го давай по-мъжки...

4.   №1, до голяма степен си права. Само малко струва ми се бъркаш "клекало" с "тоалетна чиния". С клекалата няма никакви проблеми - това са всъщност наследниците на старите селски кенефи - две тухли и дупка между тях. Не предлагат удобството да си седиш на нещо, докато преглеждаш сутрешния вестник, но са супер-хигиенични, т.е. няма никакъв физически контакт. Разпространени са в Япония.

До автора: какво правя аз - тоалетната хартия навита на руло няма как да е нестерилна. Развивам от рулото и застилам цялата "дъска" на тоалетната. После при сядането само внимавам онази ми работа да не докосва чинията отпред. След като си свърша работата, бутам цялата хартия в чинията. Леко неудобство е само лятото, когато хартията ти залепне по дупето и краката като си леко запотен. От други притеснения наистина нямаш нужда. А и, поне при мен, принудителното ходене до обществени тоалетни се случва изключително рядко. Изработил съм си режим сутрин или вечер да ходя в къщи. Когато сме сред природата - клякаш където ти скимне. А ако си някъде за по-дълго време на гости - създаваш съответните хигиенни условия.

5.   Притеснявате се повече за задниците си, отколкото за устите си. Като ползвате градски транспорт, докосвате врати, тръби, пари и т. н. след всеки контакт ли си миете ръцете? И все се случва да си докоснете лицето и устата. Колко хора плюнчат пръстите си, а след това броят пари. Е, тия плюнки, на кой знае колко хора са все по парите. А нима не се гнусите от това? За един задник се загрижили. В тоалетната има лайна. Ти също отиваш да оставиш лайно. Няма да я лижеш тоалетната чиния, та толкова се косиш. Притеснявай се за въздуха, който дишаш и за това, което си слагаш в устата, а задника не го мисли.
Ж26

6.   Оооо боже, Номер 5... разби ме.

По принцип, да найстина е гнусно. Не е същото като да седнеш на твоята, домашна тоалетна. Удобството, което ти дава тоалетната във вас, никъде го няма. Просто ти е кеф, да седнеш да мислиш, да четеш, да чистиш ''пиленцата''. Всякакви такива. Но найстина филмиринщините на автора малко прекаляват. Защо трябва да сядаш на цялата тоалетна? Просто... във въздуха. Да не мислиш, че ние жените сме по - добре от вас мъжете? Когато ходите до тоалетната и пикаете, къде си изтръсквате пениса? Истината е, че където ви падне. И я помисли ако две три капки урина са на чинията... гнусно е, ама мокрим кърпички или влизаме в банята ( ако вече уриниралия се е попрестарал). Питаш ли се, как като пикаете и капи на чинията, дори и да е вдигната пластмасата се чисти това. Е аз знам. Като идват в нас мъже и... ами просто няма да ти казвам как се чисти и какви физиономии правим. Не мога да разбера - хем сте на гурме, хем на гърне и пак се оплаквате. Имате си сопа отпред и пак мрънкате. Ние жените... къде сме тръгнали да се оплакваме, че ''дудите'' ни са отдолу? Ми няма. Живеем. Ти като бършеш твоите лайна от ануса, не те ли е гнус? Или моето си е мое, другото... Лайната са непотребни вещества и като искаш да акаш на чистичко, направи си преносима тоалетна. Не знам как, само дадох идеята. Питаш ли ние жените как се чистим и когато сме в цикъл? Ами май не. Тогава място за мрънкане около хигиената - няма.

Ел:)

7.   Може би имаш признаци на обсесивно компулсивно разстройство (ОКР). Можеш да прочетеш малко по темата и да разбереш дали се отнася за теб. Успех
Dess

8.   Да се изпикая в публична тоалетна няма проблеми, а като цяло и аз съм като №4 — каквото има за вършене, върши се сутрин и вечер. №5, работите са свързани :) — вече почти престанах да ям на крак, след като един колега се посра от развален сос върху парче пица. Ел, ми не, моят задник си е, мия си го с вода и сапунец и даже е кеф. Във въздуха просто не си представям как се сяда, честно. Въпросът ми беше дали давам отклонения, или е някаква относително безобидна модерна (квази-)фобия.

Авторът

9.   Чак пък фобия. Нормално е да те е гнус и да се притесняваш да не си лепнеш нещо. Всякакви ходят из тия тоалетни. Аз посещавам обществени и такива в заведения само ако ножът наистина е опрял до кокала вече.

10.   И мен страшно ме е гнус. Аз никъде не сядам, освен у нас. В най-добрата ми приятелка, ако спя у тях - слагам си тоалетна хартия на кенефа. Същото правя и у баба. само у нас сядам.

11.   аз правя като номер 4

12.   Аз пипам дръжките само с кърпичка, иначе ме е грус, отварям си вратите с шут ако може, ако не с кърпичка. Ако пипна нещо с ръка, после с тази ръка не се пипам и не пипам дрехите си, докато не я измия. Пускам водата, само с кърпичка.
Не ходя по голяма нужда на публични места никога, винаги стискам до вкъщи или най често просто си свършвам работата преди да излезна.

13.   До 5, мога да ти кажа, че когато пипам пари, телефон или нещо друго мръсно, преди да докосвам лицето и дрехите си си мия ръцете. А в тоалетните може да има много зарази, за това не случайно съвременните хора държат на хигиената.
А и има хора със заболявания, инфекции, гъбички, които се бършат, после пипат дръжките, после минеш ти, пипнеш, после се избършеш и ти, докоснеш се, бактериите се пренасят. Да не говорим да се сяда на тоалетната чиния.
А номер 1, на клекалото се кляка, не се сяда, самата дума ти го подсказва - КЛЕКало